Skocz do zawartości
Barn

Prosta aplikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kilka pytań z ciekawości.

1.Ile potrzeba mniej więcej godzin (np. doświadczony programista), aby napisać jakąś prostą grę, aplikację na Androida? Oczywiście jest to bardzo uproszczone pytanie.

2. Ile godzin nauki potrzeba, aby dana osoba pisała proste programy na Androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania są zbyt uproszczone. Co to jest prosta gra? Platformówka 2D? Trzeba dużo czasu, jeśli mówimy o zrobieniu tego dobrze. Obsługa ekranu dotykowego, cyklu życia aplikacji, widoków użytkownika, grafiki, pewnie pojawią się jakieś zagadnienia synchronizacji wątków, a do tego logika samej gry. Miesiąc do pół roku. Chyba, że prosta gra to snake z grafiką z Nokii 3310. Wtedy kilka dni.

Co to jest prosty program? Dla mnie to jest dodawanie dwóch liczb i wraz z setupem środowiska można to ogarnąć w jeden dzień, jeśli dana osoba nie jest beztalenciem w kwestii myślenia i obsługi kompa, telefonu oraz systemu operacyjnego.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karister napisał:

Pytania są zbyt uproszczone. Co to jest prosta gra? Platformówka 2D? Trzeba dużo czasu, jeśli mówimy o zrobieniu tego dobrze. Obsługa ekranu dotykowego, cyklu życia aplikacji, widoków użytkownika, grafiki, pewnie pojawią się jakieś zagadnienia synchronizacji wątków, a do tego logika samej gry. Miesiąc do pół roku. Chyba, że prosta gra to snake z grafiką z Nokii 3310. Wtedy kilka dni.

Co to jest prosty program? Dla mnie to jest dodawanie dwóch liczb i wraz z setupem środowiska można to ogarnąć w jeden dzień, jeśli dana osoba nie jest beztalenciem w kwestii myślenia i obsługi kompa, telefonu oraz systemu operacyjnego.

Tak, chodziło mi o grę 2d, typu skacz/zbieraj. Odnośnie aplikacji to np. przypisanie dźwięków do różnych przedmiotów itp.

Rozumiem teraz dlaczego są tak wysokie ceny usług firm, które się tym specjalizują.

A nie istnieją żadne aplikacje typu WYSIWYG do tworzenia programów w Javie? Czy też fizycznie nie jest możliwym, aby ktoś stworzył program typu WYSIWYG do budowania programów w Javie, C++, Python itd.? Czy w ogóle jest to możliwe, tak jak ma to miejsce w HTML WYSIWYG.

Odnośnie WYSIWYG chyba słyszałem o jakimś programie do tworzenia prostych gier tego typu, ale nie wiem czy to prawda.

Edytowane przez Barn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy są jakieś WYSYWYG do gier na Androida. Nawet jeśli, to zrobisz w nich to, co one akurat umożliwiają, a nie to, co dokładnie chcesz. Wydajność też pewnie na tym ucierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt ogólne to pytanie. Doświadczony programista ale w czym? Jeśli w zupełnie innych technologiach to może mu zejść z miesiąc aby napisać prostą grę. Jeśli zna już Jave albo pisał już gry na inne platformy to pewnie pójdzie mu o połowę szybciej. Ja kiedyś napisałem prostą grę w C++ (coś jak Bomberman z 3 levelami, przeciwnikami ze "sztuczną inteligencją" i paroma boosterami do zebrania, sam rysowałem też grafiki a dźwięki zakosiłem z Wormsów :E) zeszło mi 2 tygodnie, nie miałem żadnego doświadczenia w pisaniu gier ale C++ znałem w miarę.

V0M924O.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są edytory gier i programów WYSIWG. Już 30 lat temu były, np. "Shoot Em Up Creation Kit" (SEUCK) na comodore 64 z 1988 roku. Francuska firma Click Team robi takie makery od lat 90. Te nowsze pozwalają z tego co czytałem tworzyć także na komórki, ale ostatni raz bawiłem się takimi rzeczami ok roku 2000, więc w sumie nie wiem dokładnie. Sek w tym, że jak programujesz sam to teoretycznie ogranicza cię tylko wydajność maszyny i dostępne API (w praktyce jeszcze wyobraźnia i umiejętności). Jak korzystasz z WYSIWYG to głównym ograniczeniem są obsługiwane przez program funkcje. Dlatego większość takich gier z edytora wygląda dość monotonnie ina jedno kopyto, choć zdarzają się tez perełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...