Skocz do zawartości
szarik.rcm

Zestaw Actina do gier 8-10k

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną jedyną sensowną odpowiedź/pomoc uzyskałem na Messenger - profil Actina. Wysłałem zgłoszenie, mają przyjechać po sprzęt. Zobaczymy ile to wszystko zajmie. Ponoć nie jest to pierwszy taki przypadek - szkoda transportowa. Choć tak jak mówię, trochę dziwne żeby aż tak karta zdewastowała gniazdo, bez żadnych innych uszkodzeń (obudowa, szyba itd.). Co do pakowania: komp był w fabrycznym kartonie zabezpieczony z góry i z dołu styropianem, całość wsadzona w drugi karton, razem z pudełkiem z mobo i dwoma poduszkami powietrznymi i tyle. Bebechy (cooler i GPU) zabezpieczone takimi sześcianami z dość twardej gąbki/pianki. Z tym, że faktycznie u mnie trzymał się tylko ten między obudową a cooler'em. Reszta była luźno z tego co pamiętam.

Mówimy o heatsink'u dysku NVMe, który jest dołączony do mobo. I jest on o 1/3 dłuższy niż sam dysk. Czy nie powinien on przylegać do dysku? Standoff jest jakby za długi w stosunku do mocowania dysku przez co chyba unosi (odrywa) heatsink od dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest ciężka i ma sporą bezwładność, nie trzeba rozbijać szyby żeby bujanie wyrządziło szkodę. Inna sprawa że stwierdzenie "to nie pierwszy raz" oznacza to że sklep słabo zabezpiecza komputery do transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kalderon napisał:

Karta jest ciężka i ma sporą bezwładność, nie trzeba rozbijać szyby żeby bujanie wyrządziło szkodę. Inna sprawa że stwierdzenie "to nie pierwszy raz" oznacza to że sklep słabo zabezpiecza komputery do transportu.

A rozwiązanie? 'Wyslemy jeszcze raz... na palecie'??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie poduszki z pianki co się napełniają wypełniając szczelnie wnętrze, ale widać do Polski ta technologia jeszcze nie dotarła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szarik.rcm napisał:

Bebechy (cooler i GPU) zabezpieczone takimi sześcianami z dość twardej gąbki/pianki. Z tym, że faktycznie u mnie trzymał się tylko ten między obudową a cooler'em. Reszta była luźno z tego co pamiętam

No to właśnie przez te luzy karta sobie latała i zdewastowała gniazdo. Gdyby wsadzili te pianko-gąbki na sztywno, to by się nic nie stało. Jeśli wsadzili luźno, to równie dobrze mogłoby ich nie być. Więc winny jest nie tyle kurier, co gość co to "zabezpieczał". No ale wiadomo jak to pewnie w takiej firmie jest - składasz takiego kompa i przygotowujesz do wysyłki za minimalną krajową lub niewiele więcej, a tu jeszcze cię gonią, że ma być szybko, bo święta tuż tuż, to i zamówień dużo... I tak to się kręci. Szkoda tylko, że największy problem ma później klient z odkręcaniem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dirian napisał:

Szkoda tylko, że największy problem ma później klient z odkręcaniem tego.

Niby podejdą do sprawy priorytetowo, ale i tak coś czuję, że będę kolejny tydzień w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie mam z czystej ciekawości, zamawiając taki zestaw ,mogę poprosić o rozłożenie go na części pierwsze, lub tam aby karta i cooler były w osobnych opakowaniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Z tego co mi się udało dowiedzieć to nie wysyłają opakowań, bo większość podzespołów pochodzi z OEMowej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 21:44, szarik.rcm napisał:

szkoda transportowa

Wątpię. Patrząc na wygięcie backplate na GPU nie jest to szkoda trasnportowa. To cholerstwo strasznie ciężko wygiąć a jeżeli wygięło się transporcie przez uderzenie z czymś ... to to coś uderzone też powinno mieć spore ślady. Weź tam popatrz, poczytaj żeby to oddać i żeby zwrócili kasę bo na RMA możesz się tym nieźle bujać. Zawsze możesz też odstąpić od umowy przez 14 dni od czasu zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw już w drodze do serwisu celem wymiany podzespołów na nowe. Wczoraj jak go pakowałem to przyglądnąłem się raz jeszcze i uszkodzenie GPU, które wygląda jak po uderzeniu śrubokrętem jest idealnie w miejscu, w którym siedzi jedna z kości RAM. Jeżeli kurierz jechał z paczkami jak z bydłem i GPU tak zmasakrowało gniazdo to faktycznie mogło się też obijać od sloty kości RAM. Mają przeglądnąć dokładnie wszystkie podzespoły. Zobaczymy czy staną na wysokości zadania. Tak jak pisałem wcześniej, na chwilę obecną Sferis ma u mnie raczej słabą ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ogarnęli jednak jeżeli GPU uderzyłaby tak w ram, że wygiąłby się jej backplate, to pamięć też by raczej wyrwało. Ciekawi mnie jednak to uszkodzenie na samym końcu GPU gdzie jest cały backplate zagięty. Tam nie ma przecież z czym to kolidować. No nic, możemy sobie gdybać. Oby stanęli na wysokości zadania tak jak napisałeś, ale raczej byłbym spokojny. Ogarną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowi na kolejny odcinek z serii 'ja kontra Sferis'? Otóż, dziś dostałem kompa z powrotem. Pomimo zapewnień o priorytetowym potraktowaniu sprawy, dopiero w poniedziałek trafił on na produkcję, gdzie zostały podmienione GPU i mobo. Dodam tylko, że na śledzeniu przesyłki zwrotnej widać, że chwilę po 12 we czwartek, w poprzednim tygodniu sprzęt został odebrany przez ich pracownika...

Tak więc przystąpiłem do instalacji systemu, sterowników itp. Narzędzie Gigabyte do monitorowania stanu podzespołów pokazuje RAM 3600 CL18. Początkowo zignorowałem tę kwestię myśląc, że to kwestia samego softu/biosu/czy czegoś tam innego (typu profil XMP). Ale przeglądnąłem kartę gwarancyjną, a nawet wyciągnąłem kość RAM z kompa i jak wół jest wsadzony:

https://www.sferis.pl/patriot-viper-4-blackout-ddr4-2x8gb-3600mhz-xmp2-pvb416g360c8k-p676889 zamiast https://www.sferis.pl/patriot-viper-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl17-xmp2-pvs416g360c7k-p647727

Pytanie czy to dużo zmienia niby ten Blackout jest na ich stronie droższy, ale CL18 vs CL17 zwykłego Vipera? Śmiech na sali to mało powiedziane. 

Jedyne w czym się poprawili to zestaw został zapakowany na paletę oraz na moją propozycję/prośbę GPU zapakowane osobno w pudełku, nie w kompie. Co śmieszniejsze, ponoć tak im bardziej pasuje, więc dziwię się, że sami tego od razu nie zaproponowali. Aha no i dostawa UPSem zamiast DPD, jak za pierwszym razem. Na otarcie łez (chyba) dostałem GPU holder i podkładkę pod myszkę (!!)?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL18 to dziadowskie wolne kości, które czasem nie ruszają nawet na domyślnych ustawieniach, CL17 to znacznie lepsze kości, ze sporo ciaśniejszymi timingami (to dobrze), niezłym potencjałem OC i tak dalej. Napisz do nich, skoro umawiałeś się na CL17 to niech wyślą właściwe kości na podmiankę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie różnica między CL18 a CL17 będzie zauważalna? A pomiędzy CL17 a CL16 - taki sam przeskok czy już mniejszy? I do tego jeszcze te Viper Blackout CL18 są droższe! Śmiech!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalna raczej nie, mierzalna pewnie tak. CL16 raczej nie da poprawy szczególnie Kingstona - one mają timimgi 16-20-20, a Patrioty 17-19-19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szarik.rcm napisał:

Na otarcie łez (chyba) dostałem GPU holder i podkładkę pod myszkę (!!)?????

Mimo wszystko takie gesty się docenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Caps napisał:

Mimo wszystko takie gesty się docenia. 

Nie mówię, że nie. Jednakże przy tej cenie zestawu, czasie jaki upłyną na realizację (wraz z opóźnieniem po stronie Sferis), za słabym (jak widać) zabezpieczeniem sprzętu do transportu, kolejną opieszałością w 'naprawie' oraz finalnie, brakiem zgodności towaru z zamówieniem, trochę żenująco to wygląda. Nie mówię też, że mieli mi zwrócić kasę za cały sprzęt. Chodzi o całokształt obsługi, bo do tego mam chyba największy żal. Dodam jeszcze, że rozmawiałem z nimi na początku o kupnie monitora do tego zestawu (kolejne ~1,5k zł). Teraz wiem, że u nich go nie kupię, po prostu.

Edytowane przez szarik.rcm
stylistyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalderon, @Dirian, @Bobson89

Sorry, za post pod postem, ale chciałbym znać Waszą opinię:

Cytat

Sprawdziłem sobie zlecenie produkcyjne z jakimi komponentami został zlecony PC. Został zlecony zgodnie z ustaloną specyfikacją/wyceną.

Lecz podczas testów na naszej produkcji na tych RAM podanych przez Pana działał nie stabilnie i nie mogliśmy go wypuścić w takim stanie. Dlatego zostały zmienione pamięci na inne, działające stabilnie w tej konfiguracji.

Natomiast nie ulega wątpliwości fakt, ze nie został Pan o tym poinformowany, za co serdecznie przepraszam.

Możemy oczywiście podesłać Panu wstępnie wybrane RAMy ale tak jak wspomniałem nie działały poprawnie.

@Fuli1123 Jakie Ty masz RAMy u siebie? Zmieniałeś na te CL17?

Kurczę, dziwne to trochę... Skoro do każdego gotowca Actiny polecaliście zmienić kości, to co, wszystkie działały niestabilnie? Mobo może nie jest jakimś kotem, ale myślę, że te pamięci CL17 by ogarnęło. PSU dołożyłem tego Fractala ION 750W Gold, więc raczej też nie ma lipy ze stabilnością prądową.

Edytowane przez szarik.rcm
przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chcialy ruszyć z profilu XMP, czasem Ryzeny się gryzą z nieparzystymi opóźnieniami i trzeba ręcznie ustawiać parametry żeby znaleźć optymalne ustawienia.

Myślę, że nie ma co robić afery o ten RAM, różnice w codziennym użytkowaniu są nie do odczucia. Aczkolwiek masz słuszność, że powinni poinformować przed wysyłką, że zamieniają RAM. No i ewentualnie skorygować fakturę - żeby później nie było problemu z gwarancją czy coś.

 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Dirian napisał:

Może nie chcialy ruszyć z profilu XMP, czasem Ryzeny się gryzą z nieparzystymi opóźnieniami i trzeba ręcznie ustawiać parametry żeby znaleźć optymalne ustawienia.

Spoko, rozumiem. Dlatego myślę o zmianie kości na coś lepszego (tym bardziej, że się poczuwają i zaproponowali dodatkowy rabat). Jakieś propozycje z ich strony co by się nadało? Aktualnie z CL16 widzę, że mają tylko G.Skille https://www.sferis.pl/pamieci-ram-2893?f=a818%3A3280%2Ca851%3A557313%2Ca949%3A3215%2Ca945%3A3212&l=all

Jest jeszcze Viper 3600 CL14: https://www.sferis.pl/patriot-viper-steel-ddr4-2x8gb-3600hz-pvs416g360c4k-p726079

Swoją drogą, na logikę, skoro jest problem to dzwonię do klienta i szybka decyzja - dokładamy do lepszych pamięci CL16 czy schodzimy na CL18. A nie, że sami podjęli decyzję.

Edytowane przez szarik.rcm
rabat + Viper 3600 CL14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te G.Skille są spoko, ale dokładać tyle do biznesu to bez sensu, szczególnie jeśli planujesz grać powyzej 1080p.

Ja bym odpuścił temat i cieszył się w końcu działającym zestawem.

Co do obsługi klienta - no tu się nie da ukryć, że nie wygląda to jak powinno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dirian napisał:

Te G.Skille są spoko, ale dokładać tyle do biznesu to bez sensu, szczególnie jeśli planujesz grać powyzej 1080p.

Ja bym odpuścił temat i cieszył się w końcu działającym zestawem.

A te Vipery - bo nie wiem czy widziałeś a ja edytowałem posta?

W jakim sensie 'planujesz grać powyżej 1080p'? Właśnie im wyżej to chyba warto dołożyć. Docelowo ma być 1440p.

I tu właśnie dochodzimy do mojego aktualnego nastawienia - już mi chyba cała radość z nowego sprzętu przeszła. Z ekscytacji, przez wk**wa, po niechęć = Sferis. Teraz mi się przypomniało, że na ich stronie w zakładce o nas jest hasło: 

Cytat

Sferis – bo lubię!

Nie trafione w uj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty też fajne, to kości B-Die więc top.

Im wyższa rozdzielczość, tym bardziej obciążenie schodzi na kartę graficzną, a procesor / RAM można mieć słabszy - bo karta ma najwięcej do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok, teraz rozumiem.

Sam już nie wiem. Chcę temat zamknąć, a nie bujać się z nim nie wiadomo ile jeszcze. Pytanie czy te ostatnie Viper'y CL14 podejdą? Czy znów nie wyjdzie jakaś niestabilość czy niezgodność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie powinny od strzała wskoczyć z profilu XMP na 3600 CL14. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...