Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam od wielu lat z A4 Oscar X747 Blue Fire i powoli się "kończy".

Powoli szukam czegoś nowego i nie bardzo jestem w temacie. Jaki sensor, optyczny, laserowy? Myślę też czy nie zakupić jakiejś bezprzewodowej. Ostatnio jakoś za wiele nie gram, ale fajnie żeby myszka dawała radę w CSie itp. Jestem praworęczny. Myślę o czymś do 200zł, ew dołoże jeśli warto. Ktoś coś poleci? Myślałem na czymś od logitecha, ale widzę po opiniach że przyciski się szybko zużywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, chyba o żadnej firmie tyle się nie mówi w temacie dwukliku co o Logitechu :D Ale może to też być efekt skali, to chyba najpopularniejsza marka wśród myszek, więc najwięcej użytkowników.

A jakieś jeszcze preferencje? Bo nie wiem jaka ta A4tech była ciężka ani jakie ma wymiary. Czyli czy wolisz większe czy mniejsze myszy, cięższe czy lżejsze? Dziurawe?

Z najciekawszych przewodowych masz Razer Viper Mini, Razer Deathadder (Essential), Steelseries Rival 3/Aerox 3, ewentualnie coś z katalogu Dream Machines.

Z bezprzewodowych masz Rival 3, Dream Machines DM6 Holey Duo albo ostatnio testowałem Cougar Surpassion RX, ewentualnie polecana często KruX Galacta Pro, choć mnie nie przekonuje.

No chyba, że jednak zaryzykujesz Logitecha G102/G305. Ja używałem rok zanim dostałem dwukliku i zraziłem się bezterminowo do Logitecha :D

Edytowane przez Miczi_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dłoń raczej małą ok 17-18cm od czubka środkowego palca do zgięcia nadgarstka, ale bliżej mi do większych myszek niż tych mniejszych. Do wagi ciężko mi się odnieść. W tej myszce można było zmniejszyć jej wagę, ale nie czułem takiej potrzeby. Ogólnie grałem na niskich DPI. Nie chce myszki dziurawej ze względów praktycznych. Chyba nie zaryzykuje jednak tego Logitecha chociaż kiedyś lubiłem produkty tej firmy. Produkty Razera jakoś do mnie nie przemawiają. Chce coś trwałego, może być egzotyczne byle było to coś sprawdzonego. Całe życie korzystałem z myszek przewodowych, ale czy obecne bezprzewodowe mają jakieś wady poza wyższą ceną i koniecznością ładowania/wymian baterii? Jeśli nie to zdecyduje się na bezprzewodową, chociaż zastanawiałem się czy są myszki bezprzewodowe z możliwością pracy po kablu. Ogólnie właśnie myślałem na Rival 3 Wireless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem Logitech odpada i Razer odpada :) Razer bezprzewodowy i tak jest droższy niż 200zł.

Używałem Rivala 3, ale przewodowego, przez około półtora roku. Bardzo porządna myszka, jedyne co to ta powłoka się z czasem nieco ściera i zaczyna błyszczeć. Ale ogólnie bardzo dobry produkt, bezprzewodowej też bym zaufał. Zatem Dream Machines DM6 odpada przez dziury, poza tym nie ma podświetlenia i ma prawie 13cm długości, mogłaby być za długa.

Cougar Surpassion RX ma z kolei 120mm, porządna myszka, możesz rozważyć, tyle że jest asymetryczna, wybrzuszona nieco bardziej z lewej strony.

Albo jest jeszcze Sharkoon Skiller SGM3, ale nie wiem jak z trwałością w dłuższej perspektywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł nie jest twardą granicą i jestem wstanie dorzucić jeśli tylko warto. Asymetryczność mi nie przeszkadza, aktualna myszka jest asymetryczna. Nie ma jakiś dużych różnic w opóźnieniach w stosunku do wersji przewodowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x747 to fajna myszka, sam taką miałem i byłem z niej zadowolony, wygodna i całkiem dobrze wykonana - nie odbiega od takich po 200zł, jak ci się dobrze sprawowała to bierz taką samą. Oczywiście możesz szukać szczęścia ale ciężko coś dobrego znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym Logitech G102, jest tania, mała, symetryczna, ma pewnie antypoślizgową obudowę.

Sam używam zwowie ec2-a, jest bardzo trwała, ale ma śliską  obudowę, a ceny myszek zowie są teraz wysokie, ponad 300zł.

https://www.test-gear.pl/sensor/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kupiłbym znów x747, ale chciałbym czegoś nowego i ciągnie mnie do bezprzewodowości. Chyba zostane przy Rival 3 Wireless może akurat na Black Friday coś sie trafi ciekawego ew Cyber Monday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Rival 3 będzie dobry. Ewentualnie Cougar Surpassion RX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to idź do sklepu przymierzyć do ręki tego Logitecha g305 jeśli by fajnie leżał to od siebie polecam Razera Orochi v2. Jeszcze lepiej mi leży w ręce (ok 20cm głownie Finger i claw grip ). Rival 3 też całkiem wygodny ale dla mnie to nie było to. Zawsze masz też te parę dni na zwrot w razie W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2021 o 23:32, TheZioMeK napisał:

Nie ma jakiś dużych różnic w opóźnieniach w stosunku do wersji przewodowych?

To zależy jaką myszkę bezprzewodową kupisz :) Są oczywiście takie, przy których czuć opóźnienie zarówno ruchu kursora, jak i przycisków. Ale jak wybierzesz coś "lepszego" czyli bardziej znanej marki, nie za 20 zł, z nazwanym modelem sensora, szczególnie pixart czy avago, z raportowaniem najlepiej 1000Hz, i do tego ja bym był za myszką na fale radiowe z dedykowanym odbiornikiem pod USB, nie bluetooth, to jest duża szansa, że nie będziesz czuł żadnych problemów.

I ja osobiście nie doradzam logitecha. Za dużo się naczytałem o dwukliku. Ja klikałem G102 przez jakiś rok i musiałem ją odsyłać na naprawę lewego przełącznika. I odesłali mi mój egzemplarz, nie wymienili na nową, jak piszą niektórzy, że logitech robi. I sobie od razu wyobraziłem, że przecież za rok albo mniej albo więcej znowu mogę mieć identyczny problem, albo za chwilę też w prawym przycisku. Więc czym prędzej ją sprzedałem. Z drugiej strony o razerach też tak mówili dużo, ale jakoś Razera nie jednego używałem po kilka lat i nie miałem nigdy żadnych problemów. Logitech jest wyjątkowo słynny z wadliwych przycisków.

Co do wielkości, z tego co widzę X747 ma jakieś 123mm długości. Jest dla Ciebie za mała? Bo G305 czy Orochi mają co najwyżej 120mm, więc jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze nie kupiles to moze razer basilisk X hyperspeed - do kupienia za 140 w promocjach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym basilisku podobno często siadają przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam długi czas miałem Rivala, jeszcze tego najpierwsiejszego, i był super, jakiś czas temu przesiadłem się na Sensei, jest jeszcze lepszy, ale to już kwestia 300 zł za myszkę na kablu. Ogólnie Steelseries robi imo super myszki. Z bezprzewodowych sprzętów zawsze mnie coś ciągnęło do serii MX od Logitecha, może i są bardziej biurowe, ale do gier też powinny się nadać https://www.komputronik.pl/product/704164/logitech-mx-master-2s-grafitowa.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie i Rival 3 nie do końca mi podszedł. Nieco za bardzo podcięte boki zbyt głęboko i w sumie mogła by być większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze MSI GM41? Tylko bezprzewodowa kosztuje ponad 300, ale jest też wersja przewodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adamo137 napisał:

Widzę, że pojawiła się mysz od Logitech, jak będziesz je przeglądał to zwróć uwagę na model G502 https://www.komputronik.pl/product/576603/logitech-g502-hero.html w tej cenie sprawdza się świetnie

przeciez te g502 na kablu ostatnio czesto w okolicach 150 chodza na roznych promocjach wiec co to za okazja?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszki wciąż nie kupiłem. Znalazłem w sklepie Rival 310 i chyba kształt mi bardziej pasuje niż Rival 3, ale chyba wersja bezprzewodowa jest niedostępna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dm6 holey s pod palma

viper mini do claw

do wyboru jeszcze :

burst pro aimo

spc gem plus

deathadder v2

hyperx pulsefire haste

ew. czekać na zircon X jak będzie dostępny 

(każda z tych jest warta dołożenia jeśli cena jest powyżej 200, bo nie wiem jak to teraz z cenami)

Te co podałem to jedne ze słusznych modeli. Inne - nie bardzo.

Godzinę temu, TheZioMeK napisał:

Myszki wciąż nie kupiłem. Znalazłem w sklepie Rival 310 i chyba kształt mi bardziej pasuje niż Rival 3, ale chyba wersja bezprzewodowa jest niedostępna. 

Nie ma sensu pchać się w Rivale, są to słabe mychy. Jeśli steelseries to tylko prime.

Edytowane przez cysiu021
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zircon X przedstawia się obłędnie! Sam właśnie kupiłem :) Dzięki za cynk, jakoś ominąłem newsa o tym modelu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 14:07, cysiu021 napisał:

dm6 holey s pod palma

viper mini do claw

do wyboru jeszcze :

burst pro aimo

spc gem plus

deathadder v2

hyperx pulsefire haste

ew. czekać na zircon X jak będzie dostępny 

(każda z tych jest warta dołożenia jeśli cena jest powyżej 200, bo nie wiem jak to teraz z cenami)

Te co podałem to jedne ze słusznych modeli. Inne - nie bardzo.

Nie ma sensu pchać się w Rivale, są to słabe mychy. Jeśli steelseries to tylko prime.

Niestety wszystkie są przewodowe i część ma otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheZioMeK napisał:

Niestety wszystkie są przewodowe i część ma otwory.

Jeśli chodzi o bezprzewodowe to bierz basilisk x hyperspeed, ewentualnie Logitech g305 pod mody lub orochi v2 , na promce jest za 250. 

Edytowane przez cysiu021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 12:34, cysiu021 napisał:

Jeśli chodzi o bezprzewodowe to bierz basilisk x hyperspeed, ewentualnie Logitech g305 pod mody lub orochi v2 , na promce jest za 250. 

Widzę że basilisk x hyperspeed jest bardzo awaryjny. Ten Zircon X jest fajny szkoda że kolejny rzut w lutym dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...