Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Złapałem chyba przedostatnią sztukę na alledrogo. Muszę powiedzieć, że mysza jest bajka! Jestem autentycznie pod wrażeniem specyfikacji i wyposażenia. Genesis zawsze kojarzyłem raczej z budżetówką i marketowym sprzętem. A tu taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• 3m3 to średnie typowe miesięczne zużycie wody dla jednej osoby. Więc to raczej Ty zaniżasz i to grubo żeby ładniej wyglądało w wyliczeniach
    • Nie wróżę temu wielkiego sukcesu, bęben jest duży, ciężki, głośny oraz przez siłę odśrodkową obniża celność.
    • Z ogrzewaniem w Polsce to prawie wszyscy narzekają na wysokie koszta. Ja przed zakupem mieszkania, obawiałem się idei spółdzielni, że nie mają podzielników, tylko płacą stałą kwotę. Rzeczywistość okazała się że nie potrzebnie się obawiałem. Spółdzielnia na przełomie, bodajże lat 90'tych i 00'' zdecydowała że rezygnują z podzielników na kaloryferach i będzie stała opłata. Czemu? Bo jedna część mieszkańców miała (jak wszędzie) zakręcone na 0, aby jak najmniej płacić, a druga część która chciała mieć ciepło płaciła za dogrzewanie swojego mieszkania - bo sąsiad góra dół miał 14 stopni. A utrzymanie ciepła w rurach i dogrzewanie mieszkanie zabiera więcej energii, niż utrzymanie temperatury w mieszkaniu na tej samej temp. Co roku spółdzielnia w broszurze rozliczeń oprócz wyliczeń wszystkich wydatków, przychodów itd. podaje także dane za ogrzewanie obecne i symulację, ile by kosztowało powrót do podzielników obecnie. Do dzisiaj od ~22 lat, powrót do podzielników jest mniej korzystny płacowo dla mieszkańców, aniżeli stała opłata i każdy ma ciepło w mieszkaniu - ile chce mieć. Za ogrzewanie 61,01 m2 płacę 2,7 zł / m2 = 164,72 zł i zwrot dostałem teraz jeszcze za C.O. 2021/2022r. kwotę 613,13 zł, więc finalnie płacę za ogrzewanie no limit 61m2 na miesiąc 113,62 zł lub inaczej 1363 zł na rok. Dlaczego spółdzielnia nie obniży koszt m2 za C.O.? tylko robi wszystkim zwroty? Bo nikt nie wie o ile pójdzie do góry C.O. obecnie i jaka będzie zima, więc lepiej w kolejnych latach przy podwyżkach wyjść na zero, niż nagle dopłacać setki złotych. I wszyscy mieszkańcy mają dopłatę 50% kosztów do wymiany okien w mieszkaniach z ceny końcowej faktury za okna. Bloki są już prawie wszystkie ocieplone itd. Są spółdzielnie i są "spółdzielnie".
    • Widziałem, że wielu top zerków ciśnie z 1 na mayhem w kr, ale przekonał mnie do książkek mayhem top1 zerk w KR. Typ też ma mayhem na 3. Leci na 3/3/3/3/3/2. Mayhem, keen, grudge, raid, master i na 2lvl ma cursed doll. Kamyk też ma 9/7 i full te jasne itemki starożytne chyba.  O tym trzecim, to mówisz o moim starym towarzyszu crisis evasion. Całe t2 i początek t3 z tym latałem.  No zobaczy się. Póki co jestem spłukany.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...