Skocz do zawartości
Dade Murphy

Jaki Gigabitowy router do 150 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podpisałem nową umowę ze swoim dostawcą internetu i teraz mam 150 Mb/s, ale mój router wyciąga max. 100 Mb/s, więc muszę go wymienić na szybszy.

Jakby co to nie potrzebuję żadnych wodotrysków (nie musi mieć WiFi 6, portu USB, miliona anten, itd. no chyba, że to przyszłościowe i zmieszczę się w budżecie?), bo jak dobrze pójdzie to za rok się wyprowadzam i w mieszkaniu zostaną tylko moi rodzice 60+, którzy mają skromne potrzeby.

Urządzenia które będą podłączone do sieci to komputer stacjonarny (przez kabel), 4 komórki (przez WiFi) i od czasu do czasu 1 z 2 telewizorów (przez WiFi).

W jednym z tematów polecono mi TP-Link Archer C6, więc chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dade Murphy napisał:

W jednym z tematów polecono mi TP-Link Archer C6, więc chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś inne propozycje.

Archer AX1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jimasek napisał:

Archer C6 100% nadaje się do sieci domowych

OK, dzięki.

Ostatecznie kupiłem tego Archera C6 w werji 3.20 (V3), która pojawiła się na rynku bodajże w październiku tego roku.

Wersja V3 ma dwurdzeniowy procesor MediaTek, wsparcie technologii Airtime Fairness i szyfrowanie WPA3.

Z kolei wersja wersja V2 ma jednordzeniowy procesor Qualcomm, dodatkową wewnętrzną antenę, MU-MIMO w wariancie 2x2 (aczkolwiek specyfikacja techniczna na oficjalnej stronie TP-Link podaje sprzeczne informacje) i rzekomo nie wspiera technologii Beamforming (aczkolwiek tutaj specyfikacja techniczna również twierdzi co innego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...