Skocz do zawartości
Vildas

Cicha klawiatura do gier i pisania - jaką wybrać ? Do 350-400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam cichej klawiatury do pisania jak i do gier. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii ;)

"Omyłkowo" kupiłem na szybko Razer Ornatę V2 testując tylko w głośnym sklepie...

Po powrocie ze sklepu okazało się, że głośność jest zdecydowanie nie do zaakceptowania zwłaszcza po obcowaniu z dotychczasową wyjątkowo cichą klawiaturą - idzie do zwrotu.

  • Dotychczasowa klawiatura: Gigabyte Force K7 "Stealth -  bardzo cicha klawiatura, niskoprofilowa, membranowa z "scissor-key" (krótkim skokiem). Niestety po wielu latach czas na wymianę.
  • Cena: Do 350 zł - w przypadku spełnienia wszystkich dodatkowych kryteriów możliwa niewielka dopłata 50-100zł.
  • Zastosowanie: Gry - FPS, strategie. Pisanie - około 10 stron tekstu dziennie + rozmowy.
  • Najważniejsza cecha: Najważniejszym kryterium wyboru nowej klawiatury jest cicha praca.
  • Typ klawiatury: Może to być membrana, hybryda lub mechaniczna ale jak wyżej maksymalnie cicha.
  • Klawisze: Najlepiej niskoprofilowe z krótkim skokiem. Jeśli się nie uda to też ok - mogę się przestawić ale jednak lepiej jeśli wciskanie klawiszy nie będzie wymagało wkładania dużej siły.
  • Kształt: Klasyczny
  • Dodatkowe przyciski: Zależy mi na jakimkolwiek pokrętle do regulacji głośności w systemie. Wszelkie przyciski multimedialne mile widziane.
  • Podświetlenie: Dobrze jeśli jakieś będzie ale może być jednakowe na całej długości klawiatury. Nie zamierzam używać dodatkowych funkcji typu podświetlanie wybranych stref itp.
  • Sposób połączenia z komputerem: Dowolny - może być przewodowa lub bezprzewodowa.
  • Podkładka/podpórka pod nadgarstki: Fajnie jakby jakaś była -> ta w Razerze mnie przekonała (miękka, szeroka, wygodna ekoskóra).

Rozważam zakup:

- Corsair K55 RGB Pro 

Przekonują mnie do niej dobre opinie i cicha praca. Jestem skłonny zrezygnować z krótkiego skoku i niskiego profilu klawiszy.

Będę wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez Vildas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te corsairy nie są bardzo ciche, powiedziałbym po prostu porpwane.

Osobiście polecam MX Keys jeśli oczekujesz ciszy i lubisz niski skok klawiaszy. To klasyka nożycówek, ale jest z nimi jeden problem: układ klawiszy.
Modele na nasz rynek są w formacie europejskim, czyli z krótkim shiftem i pionowym enterem. Da się co prawda wyrwać w internecie dostać wersje z normalnym układem, ale trzeba dobrze poszukać.
Ja kiedy miałem MXa przestawiałem się jakieś półgodziny, potem wszystko było dla mnie bardzo naturalne, a sama klawiatura naprawdę świetna.
https://www.x-kom.pl/p/514942-klawiatura-bezprzewodowa-logitech-mx-keys.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez parę lat tę i była mega spoko, a przy okazji właśnie cicha. Zmieniłem przed rokiem (spacja zaczęła robić jakieś cyrki, ale gram w dużo gier strategicznych, więc była bardzo intensywnie użytkowana XD) i mam teraz jakąś z bodajże MX Brownami, nieporównywalnie głośniejsza jest. https://www.komputronik.pl/product/385600/logitech-g413-carbon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi @Skorek95 i @Michellio :)

Od czasu napisania tego posta "przetestowałem" kilka różnych klawiatur mechanicznych z różnymi przełącznikami (MX Red, MX Blue, Outemu Low Profile Red) - chciałem sprawdzić dlaczego tyle osób się nimi zachwyca.

Konkluzja jest taka,  że chyba zupełnie nie jestem przystosowany do klawiatur mechanicznych ?

Planuję jutro sprawdzić G413 i MX Keys. 

Mx Keys z opisu i kilku recenzji wydaje się być właśnie tym czego szukam ;)

Są może jakieś podobne klawiatury do Mx Keys na rynku, które warto byłoby rozważyć jako alternatywę ?

Koniecznie membrana z "mechanizmem nożycowym" / scissor keys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Skorek95 napisał:

Miałem okazję jeszcze trochę popisać na A4Techu. Fakt, brakuje mu podświetlenie i jest przewodowy, ale pracuje się na nim bardzo przyjemnie.
https://www.x-kom.pl/p/58539-klawiatura-przewodowa-a4tech-kv-300h-slim-szaro-czarna-usb.html


 

Bardzo polecam tę klawiaturę... Poza tym że rok temu kosztowała 80-90 zł ?

10 godzin temu, Vildas napisał:

Koniecznie membrana z "mechanizmem nożycowym" / scissor keys. 

Genesis Lilith? 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-dla-graczy-genesis-lith-400-rgb-us-x-scissor-podswietlenie-rgb-oprogramowanie-slim

 

Edit o ta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Wziąłem Logitech MX Keys i jest świetna!

Bardzo wygodna i szybko się na niej pisze.

Można zamykać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...