Skocz do zawartości
mati17

i9-10900K czy i5-12600k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zastanawiam się nad zmianą procka, walić i9 na z490 którą już mam, czy sprzedać mobo i przejść na gen12? Momentami 12600k wydaje się być wydajniejszym cepem, zastosowanie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie gry grasz i na jakim monitorze?

Ale raczej nie będzie to miało sensu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mati17 napisał:

Momentami 12600k wydaje się być wydajniejszym cepem, zastosowanie gry

Wiesz co?W testach tak wychodzi .A co sprawdzam od randomów to maja niższe wyniki od I9 comety?

np tutaj na forum 12600k wyszło 183 fps w asasin origins benchmark.na mojej comecie 198

bfv sprawdzę jeszcze bo jest filmik na necie gdzie 12600k ok 190fps co wydaje mi sie marnym wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mati17 napisał:

Hej. Zastanawiam się nad zmianą procka, walić i9 na z490 którą już mam, czy sprzedać mobo i przejść na gen12? Momentami 12600k wydaje się być wydajniejszym cepem, zastosowanie gry.

W grach 12Gen jest wydajniejsze, więc wybór jest oczywisty.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wymiana bardziej dla samej wymiany. Z nudów można zmienić ale patrząc pod kątem paru fps więcej nie bawiłbym się. No chyba że nagle ddr5 staną się tańsze, szybsze i dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma solidny 12/16 watkowy cep intela albo ryzena 3600 w gore to zmiane bym odlozyl na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz już te klamoty? Nie dostaniesz za nie tyle ile dałeś. 12600k jest szybsze, ale to ogólnie ten segment CPU w którym największą różnicę widać na słupkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

Ale masz już te klamoty? Nie dostaniesz za nie tyle ile dałeś. 12600k jest szybsze, ale to ogólnie ten segment CPU w którym największą różnicę widać na słupkach...

wiesz to jest taka chec posiadania lepszego, zeby bylo wiecej fps kazdy tak ale logicznie myslac czy podczas grania bedzie mialo znaczenie to czy mam 130 fps czy 150? No nie bo tego nie czuc nie widac ale sama swiadomosc ze ma sie mniej a mozna miec wiecej wywoluje chec zmiany ktora aktualnie jest dosc kosztowna glownie przec ceny plyt

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 zl i9 1400zl za i5 jest sens zakladac temat ? i9 nie ma sensu chyba wiadomo z gory ?

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana typowo z nudów - w szczególności do gier jako zastosowanie. Jak Cię stać i nie masz co robić to jasne wal i5-12600K...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...