Skocz do zawartości
Kpc21

Telefon dla osoby starszej – specyficzne wymogi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefonu z kategorii "babciofon", oczywiście nie dla siebie.

Jako że rynek tych słuchawek jest specyficzny i nie za wiele da się o nich przeczytać czy posłuchać w internecie, chcę się poradzić.

Najważniejsze kryteria:
głośny i wyraźny tryb głośnomówiący, najlepiej łatwy do włączenia (jedno wciśnięcie klawisza po nawiązaniu połączenia)
– klawiatura numeryczna z dużymi i wyraźnymi cyframi
– prosta, nieskomplikowana i nieudziwniona obsługa – najlepiej, by jak najmniej trzeba się było naklikać, by coś zrobić
– fajnie, by nie trzeba było ponownie ustawiać godziny i daty po rozładowaniu się baterii
– fajnie, by to była dobrej jakości konstrukcja, która po prostu długo pożyje, a nie będzie wymagała wymiany po 2 latach
– cena nie gra większej roli, te telefony i tak są tanie

Co do trybu głośnomówiącego, bardzo dobrze on działa w obecnie używanym stacjonarnym (bezprzewodowym, na linię telefoniczną) Panasonicu. Ale chodzi o to, żeby z tego stacjonarnego zrezygnować. 

Natomiast w obecnie posiadanym i sporadycznie używanym przez wspomnianą starszą osobę Maxcomie MM430 – tryb głośnomówiący jest jednak dosyć cichy i ma pogłos. Podobnie (choć nie aż tak źle) to wyglądało w używanych przeze mnie dotąd smartfonach.

Ten Maxcom akurat długo nie przeżył – już od dawna zdarza mu się wieszać w losowych momentach i odwieszać dopiero po np. minucie.

Nie mam preferencji co do tego, czy telefon ma być z klapką, czy zwykły – ale z klapką wydaje mi się, że może się lepiej sprawdzić, choćby dlatego, że siłą rzeczy może mieć i większe przyciski, i większy wyświetlacz.

Fajnym bajerem wydaje się być podstawka do ładowania (bo daje user experience bardziej zbliżony do telefonu stacjonarnego) – ale bez tego użytkownik się obejdzie.

W ogóle zastanawiam się, czy lepszym wyborem będzie coś od firm specjalizujących się w takich telefonach dla starszych osób (Maxcom, myPhone) – czy też może z po prostu lepszą jakością spotkam się w "normalnych" markach. Z tego co widzę, ze standardowych marek, klasyczne komórki z klapką i dużymi klawiszami ma w ofercie Alcatel. Z innych znanych marek, może nie kojarzonych typowo z komórkami (ale już z telefonami stacjonarnymi jak najbardziej), takie typowe babciofony ma w ofercie Panasonic. Czy jakość tych Alcateli czy Panasoniców będzie lepsza, niż Maxcoma czy myPhone?

Ktoś ma doświadczenie z takimi telefonami i może mi coś polecić lub odradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...