Skocz do zawartości
Kukuc

Narkotyki w pracy. Postępowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lukadd napisał:

a różne rodzaje takiej marychy mają określone współczynniki THC i CBD

Dlatego w aptece można dostać w różnych proporcjach THC / CBD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL i tak niestety jest ciemnogród jeśli chodzi o medyczną bo jak pójdziesz do swojego lekarza rodzinnego i powiesz że chcesz zioło bo masz depresje i zaburzenia snu to cię wyśmieje albo się wystraszy i przepisze chemie, tak będzie w 90%  przypadków, dlatego trzeba szukać lekarza który ogarnia temat.

 

Edytowane przez bbandi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Te testy w ślinie to mogą wyjść do ~72h. Ale maszynki na szybkie testy i tak są zwykle tak poustawiane, że działają i wykrywają dopiero jak są wyraźne ilości THC. Czyli, albo cię złapią w momencie okolicy zjarania blanta lub do kilku h po jaraniu jeszcze wyjdzie.

Więc normalnie ludzie jarają wieczorami i na drugi dzień normalnie można jeździć czy iść do pracy szybkie testy zwykle wtedy już nic nie wykażą.

Ktoś w końcu napisał sensownie. 

Ale również zależy co palisz. Bo jak wiadomo różne odmiany mają jakiś większy % THC lub CBD( nie łapać za słówka). I tu się temat rozchodzi, kupujesz od osiedlowego dealera, to tak naprawdę nie znasz odmiany, dostajesz "zioło" czy to wd40 jest nakrapiane czy wodą z cukrem, tego potencjalny klient nie wie?. Niektórzy grzeją koparkami, a niektórzy namiotami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość zioła na czarnym rynku szczególnie w Polsce to loteria. Ale jak ktoś trochę się zna to przeważnie już po wyglądzie i zapachu pozna czy moczone, rasowane czy nie :E

Ja ogólnie mieszkam w DE relatywnie całkiem niedaleko Holenderskiej granicy, tutaj masa ludzi pali. Na ławkach w parku palą :E, idąc po ulicy palą. Policja nawet nie zwraca uwagi. No chyba, że jakaś banda dzieciaków siedzi to mogą, ale tak dorosłych nie zaczepiają. Zresztą wielu z nich też jara :E

Dziadki po 70 lat mają taką barówę gdzie czasami chodzimy na darta jak chcemy spokoju. 70% z tych dziadków w tym pubie jara(ale już nie w środku bo jest zakaz palenia w barach). Ale jeszcze kilka lat temu jak nie było zakazu to normalnie w środku tam wszyscy palili :E Teraz wychodzą na ogród po prostu.

Ale tutaj zwykle już gościo co od niego kupujesz mówi ci co ma i nie ma takiego ściemniania bo w sumie jest to dosłownie wszędzie. Niektórzy lubią palić tzw. chemię bo ciężko trzepie :E  No i oczywiście sporo ludzi sobie przywozi normalnie z Holandii z shopów.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Áltair napisał:

Chyba tylko jak ma wpływ na mózg, więc i zachowanie, czyli po spożyciu/pobraniu większej ilości, bo nawet w mydle czy ciastach jest alkohol, a nie można mówić po spożyciu tego o nietrzeźwości. 

Po dobrze nasączonym cieście, to jak najbardziej można wydmuchać.
Przez skórę to raczej ciężko się upić.

A kiedy taka substancja nie ma wpływu na mózg?
To że nie czujesz oddziaływania, nie znaczy, że nie masz zmienionej percepcji i czasu reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony po zarwanej nocce albo na lekkim przeziębieniu tez masz osłabione reakcje, a paragrafu na o nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie się dało wykonać miarodajny test koncentracji/zmęczenia, to jak najbardziej powinny na to być paragrafy jeżeli prowadzi się pojazdy lub obsługuje maszyny.
Podobnie powinno być z lekami wpływającymi na psychomotorykę, tego też chyba się obecnie nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bono[UG] napisał:

Jak będzie się dało wykonać miarodajny test koncentracji/zmęczenia, to jak najbardziej powinny na to być paragrafy jeżeli prowadzi się pojazdy lub obsługuje maszyny.
Podobnie powinno być z lekami wpływającymi na psychomotorykę, tego też chyba się obecnie nie sprawdza.

W takiej sytuacji obok paragrafu powinny być też odpowiednio zmienione przepisy dotyczące zwolnień lekarskich (czy może zwiększenie liczby dni urlopu na żądanie), żeby wymogi takich szczególnych zawodów uwzględniać przy ocenie aktualnej zdolności do pracy. O ile zakrapiana impreza jest wyłączną decyzją danego człowieka to przeziębienie czy też np. ząbkowanie u dziecka, przez które się zarwało noc, już nie.

edycja: poważne zajęcie się tematem koncentracji pracownika największe problemy mogłoby stworzyć w służbie zdrowia ze względu na jej przeciążenie i ogólną praktykę całodobowych dyżurów.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrważające jest ilu użytkowników narkotyków[oprócz alkoholu] jest w narodzie. Potem się dziwić że wypadki czy że 30 latkowie umierają na serce ?

Czynni narkomani i alkoholicy tj. tacy co przychodzą pod wpływem do pracy, tylko wywieźć do przymusowych obozów leczenia uzależnień, takie jest moje zdanie.

Edytowane przez jacktheripper
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jacktheripper napisał:

ilu użytkowników narkotyków[oprócz alkoholu] 

Dlaczego oprócz?, alkohol to twardy narkotyk, bardzo szkodliwy społecznie i zdrowotnie. Do tego tani i dostępny legalnie praktycznie co krok. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jacktheripper napisał:

 tylko wywieźć do przymusowych obozów leczenia uzależnień, takie jest moje zdanie.

Raczej pieniądze wywalone w błoto. Póki co nie mamy leku, który można podać przymusowo, żeby wyleczył. A znane terapie opierają się raczej na metodach wspomagania istniejącej już chęci zerwania z nałogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli uzależnienie ma podłoże psychologiczne, to uświadomienie człowiekowi np. problemów psychicznych, które kompensuje używkami będzie miało jak najbardziej pozytywny efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że THC uzależnia tylko psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jacktheripper napisał:

Zatrważające jest ilu użytkowników narkotyków

Chcesz zobaczyć jak narkotyki przejmują władze nad rozumem? Jest na FB profil Kryminalki.pl

Pojawiają tam się głównie relacje z akcji służb, na których łapią ćpunów i inne barachło jarające jakieś śmieci.

 

I teraz najlepsze. Na tej stronce zawsze zła jest policja i ludzie, którzy ją wezwali, a nie zaćpane bydło.  Mimo, że stronka polega na relacjonowaniu wyłapywania cpunów to w komentujących są prawie same ćpuny, które z agresją się wypowiadają o Policji, a żadnego złego słowa nie napiszą na naćpanego kierowcę, jakiegoś pracownika, patusa który coś zniszczył czy innego obszczymurka palącego coś publicznie.

 

Przez miesiąc czasu trollowałem tam i wszystkie ciężkie przypadki ćpunów złapanych na gorącym uczynku komentowałem w stylu "brawa dla służb" "więzienie dla ćpuna" "odwyk i gruba kara finansowa" "całe szczęście, że jednego bydlaka mniej"  i zawsze zbierałem mega pojazd. Ani złego słowa na złapanego narkusa. Odrazu pojazd, że napewno jestem alkoholik i katol. Takie są argumenty ćpuna. 

Tak działa to ścierwo. Mózg całkowicie opanowany, nie widzą nic złego w nafuranych kierowcach, pracownikach, bandziorach. Oni są dobrzy, świat wokół jest zły.

 

 

No ale trzeba stopniowo prowadzić społeczeństwo do coraz większego zidiocenia i zniewolenia, dlatego kolejne kraje będą stopniowo zezwalać na lekkie jaranie i hodowanie, a potem popuszczą jeszcze trochę granic. Zaćpane bydło poleci zagłosować na każdego kto im da więcej ćpania, jak patusy grupowo biegną głosować za jarkiem aby było 500+. Nawet ci bezdzietni zasuwają bo ich koledzy z potomstwem będą mieli za co stawiać. 

 

 

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, 209458 napisał:

Z drugiej strony po zarwanej nocce albo na lekkim przeziębieniu tez masz osłabione reakcje, a paragrafu na o nie ma.

Powyżej 36 godzin bez sensu ma się omamy wzrokowe i słuchowe, wystarczy 2 dni na nogach i masz halucynacje. Za friko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 01:18, licho52 napisał:

Wyciągnij wnioski z tej niezręcznej sytuacji w której się znalazłeś i pomyśl że pytania by nie było gdybyś nie palił tego syfu.  Odstaw to.

Takie porady to jest zawsze hit. Niezmiennie mnie bawią ;)

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MT®©™ napisał:

Chcesz zobaczyć jak narkotyki przejmują władze nad rozumem? Jest na FB profil Kryminalki.pl

Pojawiają tam się głównie relacje z akcji służb, na których łapią ćpunów i inne barachło jarające jakieś śmieci.

 

I teraz najlepsze. Na tej stronce zawsze zła jest policja i ludzie, którzy ją wezwali, a nie zaćpane bydło.  Mimo, że stronka polega na relacjonowaniu wyłapywania cpunów to w komentujących są prawie same ćpuny, które z agresją się wypowiadają o Policji, a żadnego złego słowa nie napiszą na naćpanego kierowcę, jakiegoś pracownika, patusa który coś zniszczył czy innego obszczymurka palącego coś publicznie.

 

Przez miesiąc czasu trollowałem tam i wszystkie ciężkie przypadki ćpunów złapanych na gorącym uczynku komentowałem w stylu "brawa dla służb" "więzienie dla ćpuna" "odwyk i gruba kara finansowa" "całe szczęście, że jednego bydlaka mniej"  i zawsze zbierałem mega pojazd. Ani złego słowa na złapanego narkusa. Odrazu pojazd, że napewno jestem alkoholik i katol. Takie są argumenty ćpuna. 

Tak działa to ścierwo. Mózg całkowicie opanowany, nie widzą nic złego w nafuranych kierowcach, pracownikach, bandziorach. Oni są dobrzy, świat wokół jest zły.

 

 

No ale trzeba stopniowo prowadzić społeczeństwo do coraz większego zidiocenia i zniewolenia, dlatego kolejne kraje będą stopniowo zezwalać na lekkie jaranie i hodowanie, a potem popuszczą jeszcze trochę granic. Zaćpane bydło poleci zagłosować na każdego kto im da więcej ćpania, jak patusy grupowo biegną głosować za jarkiem aby było 500+. Nawet ci bezdzietni zasuwają bo ich koledzy z potomstwem będą mieli za co stawiać. 

 

 

Piszesz jak typowy agresywny alkoholik, walnij sete bo się trzęsiesz.

Znam sporo ludzi którzy palą i nikt nie jest agresywny, za to zapijaczonej hołoty wszędzie pełno, drą ryje po ulicach, awanturują się itp to jest dopiero rak społeczeństwa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MT®©™ napisał:

Zaćpane bydło poleci zagłosować na każdego kto im da więcej ćpania, jak patusy grupowo biegną głosować za jarkiem aby było 500+. Nawet ci bezdzietni zasuwają bo ich koledzy z potomstwem będą mieli za co stawiać. 

akurat zacpani jak ich nazywasz to zazwyczaj ludzi ktorych stac na to by sie "zacpac" i zazwyczaj sa to dosyc dobrze sytuowani i swiadomi obywatele . poztym jak ktos chce to niech sobie pali cpa i co tam jeszcze chce kazdy powinien byc wolny i mic prawo  robic ze soba co chce dopoki nie zagraza innym a wprzypadku chlejacych n w tyk kraju obyateli to wiekszosc stanowi zagrozenie wiec zacznijmy moze od pijusow poniewaz sa wiekszym problemem

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

swiadomi obywatele

Świadomi czego? Bo raczej nie bycia zaćpaną szmatą.

I alkoholików i ćpunów nie powinni do szpitali wpuszczać. Chciałeś, wybrałeś, w dupę mnie pocałuj.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, crush napisał:

Świadomi czego? Bo raczej nie bycia zaćpaną szmatą.

I alkoholików i ćpunów nie powinni do szpitali wpuszczać. Chciałeś, wybrałeś, w dupę mnie pocałuj.

swiadomi tego co robia nie kazdego cpuna jest stac dac 500 za dzialke koki ale 20 za flaszke to kazdego menela

 

nie zapominaj ze cpuni tez placa podatki i skaldki

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

poztym jak ktos chce to niech sobie pali cpa i co tam jeszcze chce kazdy powinien byc wolny i mic prawo  robic ze soba co chce dopoki nie zagraza innym a wprzypadku chlejacych n w tyk kraju obyateli to wiekszosc stanowi zagrozenie wiec zacznijmy moze od pijusow poniewaz sa wiekszym problemem

Przeczytaj  ze zrozumieniem mój cały post. Ćpaj dalej to też będziesz oskarżał cały świat za to, ze siedzisz w perdlu bo nafurany wjechałeś w ludzi i nie widzisz w tym swojej winy.  Już typowo dla ćpuna skręcasz w stronę pijaków jakby byli jakimś wytłumaczeniem dla narkotyków. Jedno i drugie to zło. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MT®©™ napisał:

Przeczytaj  ze zrozumieniem mój cały post. Ćpaj dalej to też będziesz oskarżał cały świat za to, ze siedzisz w perdlu bo nafurany wjechałeś w ludzi i nie widzisz w tym swojej winy.  Już typowo dla ćpuna skręcasz w stronę pijaków jakby byli jakimś wytłumaczeniem dla narkotyków. Jedno i drugie to zło. 

z toba czlowieku cos jest nie tak wyjezdzasz na mnie personalnie wyzywasz - naucz sie neandertalczyku normalnie dyskusje prowadzic i zmien swoj agresywny ton  dopiero potem angazuj sie w cokolwiek bo cos ci synek nerwy puszczaja 

Edytowane przez gruzin don Leonides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, crush napisał:

I alkoholików i ćpunów nie powinni do szpitali wpuszczać. Chciałeś, wybrałeś, w dupę mnie pocałuj.

Idzmy dalej... Tych otylych/"cpających" nikotyne tez za bardzo nie ma po co leczyc ;) Sami nie dbają o własne zdrowie to... Ci co po 10 lat nie chodza do lekarza (zero badan okresowych) w sumie tez sa sobie winni ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają skrzywiony obraz ludzi korzystających akurat z takich używek. Znam takich wielu(sam nie tknę nigdy narkotyków, a wielokrotnie mi to proponowano)... Dobrze sytuowani, po powrocie z pracy skręcik, film/serial i tyle. Na imprezie to wiadomo, jedni palą, inni piją, inni wciągają, a inni wszystko razem. Nikt ze znanych mi osób nie jeździ pod wpływem. Patologia to patologia, normalni i świadomi ludzie potrafią korzystać z dobrodziejstw życia. U nas to akurat alkohol od dziesięcioleci(!) ma fatalny wpływ na społeczeństwo(wypadki, zabójstwa, pobicia) i tym raczej powinniśmy się zajmować.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...