Skocz do zawartości
Piotrus_Zmc

pc do max 1500 zł z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiegos pc do kwoty 1500zł tak by chodził w miare nadawał sie do dalszej rozbudowy da sie cos znalesc w tym budzecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dalszej rozbudowy dalej na starych mało opłacalnych częściach. Do czego ma być ten zestaw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do codziennego uzytku córki kolegi dziewczynka ma 10 lat wiadomo nie bedzie to niewiadomoc co ale moze jakis gotowiec z allegro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy z nowym monitorem to trzeba się bardzo mocno uprzeć żeby coś sensownego do rozbudowy złożyć.

Ale lubię takie wyzwania więc skleiłem to co się da:

Komp 1246zł (montaż i wysyłka gratis z kodem, weźmiesz np z purepc) - https://www.morele.net/inventory/info/2f192b4e/

Athlon 300ge (2r4w + grafa), Spc Spartan 4, B450 ds3h, 1x8GB G. Skill 3000Mhz, SSD Nv1 500Gb Nvme, CoolerMaster 500W, Krux Trek

+ Monitor 259zł - https://allegro.pl/oferta/monitor-benq-22-dvi-vga-czarny-full-hd-11442316135

Powystawowy, Benq 21,5cala FUllHD, Rok gwarancji.

= 1,5k

Zestaw rozbudujesz o lepszy procek, możesz dodać dedykowaną grafę, 2 taką samą kość ram itd.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotrus_Zmc napisał:

wolał bym coś gotowego z grafika itp  

Słaba karta graficzna (1050ti lub ciut lepiej gtx1650) kosztuje tyle co masz budżetu. Słabsze gpu służą do wyświetlania pulpitu niczym Integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotrus_Zmc napisał:

wolał bym coś gotowego z grafika itp  

Zestaw ma integrowaną grafikę, gdzie w proste gierki pogra (Vega 3 z tego procka to nie taka zła grafa - GTA 5 na najniższych i w 720p pociągnie, Fortnite też)

Gotowe zestawy w tej cenie też nie mają dedykowanej grafy, no chyba, że to zestaw na intelu z gen2 czyli 10 letni (2011) na starym ddr3, a sprzedający wpisują, że komputer jest nowy...  Już nie mówiąc o wybuchających zasilaczach w tych ich zestawach, źle dobranym ramie czy najtańszych, ubogich płytach. Rozbudowa ich to też prawie wcale.

Wszedłem na gotowce z alledrogo z ciekawości popatrzeć co proponują w tych cenach i załamka, 1 pc na 15 ujdzie, ale i tak wszystkie są nieporównywalnie gorsze niż składak, którego ci podrzuciłem.

 

Masz duże wymagania, bardzo niski budżet i wybrałeś zły okres na zakup (gdzie są braki dostaw i wysokie ceny).

Albo dołóż kasy do zestawu to będzie lepszy, albo weź używkę albo bierz to co dałem wyżej bo z pustego i Salomon nie naleje...

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyline wział bym ten zestaw co złozyłeś ale on bedzie działał w sensie bez karty graficznej dokładanej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 07:51, Skyline_ napisał:

Komp 1246zł (montaż i wysyłka gratis z kodem, weźmiesz np z purepc) - https://www.morele.net/inventory/info/2f192b4e/

Tylko RAM pod integrę powinien być w dualu, inaczej ta integra sporo straci. Pewnie sam o tym wiesz i rzeczywiście w morele ciężko znaleźć 2x4GB.

Godzinę temu, Piotrus_Zmc napisał:

Skyline wział bym ten zestaw co złozyłeś ale on bedzie działał w sensie bez karty graficznej dokładanej 

Co masz na myśli działał?

Jeśli masz na myśli czy się włączy i wyświetli obraz to oczywiście. Większość lapków biurowych nie ma dedykowanej karty graficznej tylko zintegrowaną z procesorem.

Do pracy biurowej, internetu i multimediów nie będzie żadnego problemu na integrze.

Jeśli mamy na myśli gry to tylko te starsze i prostsze jeśli chodzi o grafikę. Simsy chyba jako tako powinny działać :) Ale pod gry 3D jeśli chodzi o nowy sprzęt to budżet jest niestety nierealny.

I naprawdę błagam unikaj gotowców z allegro. Albo sprawdź chociaż wiek procesora i zastanów czy jest możliwość, żeby to rzeczywiście było "nowe". Z reguły to są szroty bazujące na 2/3/4 gen gdzie mamy już 12 generację ze starodawną płytą główną i zasilaczem noname. To nie ma znaczenia czy masz kartę 1 czy 2gb czy 4gb, niestety to nie gb mówią o wydajności grafiki ;)

Jak chcesz używkę to szukaj zestawu od osoby prywatnej, która zmienia sprzęt na lepszy. To ma jeszcze sens ale ludzie często się średnio znają i chcą niestety zbyt dużo za swoje złomki :)

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 07:51, Skyline_ napisał:

Nowy z nowym monitorem to trzeba się bardzo mocno uprzeć żeby coś sensownego do rozbudowy złożyć.

Ale lubię takie wyzwania więc skleiłem to co się da:

Komp 1246zł (montaż i wysyłka gratis z kodem, weźmiesz np z purepc) - https://www.morele.net/inventory/info/2f192b4e/

Athlon 300ge (2r4w + grafa), Spc Spartan 4, B450 ds3h, 1x8GB G. Skill 3000Mhz, SSD Nv1 500Gb Nvme, CoolerMaster 500W, Krux Trek

+ Monitor 259zł - https://allegro.pl/oferta/monitor-benq-22-dvi-vga-czarny-full-hd-11442316135

Powystawowy, Benq 21,5cala FUllHD, Rok gwarancji.

= 1,5k

Zestaw rozbudujesz o lepszy procek, możesz dodać dedykowaną grafę, 2 taką samą kość ram itd.

 

Mimo wszystko, wziąłbym 2x4 GB które będzie miało 50-100% więcej wydajności na teraz niż 1x8 GB z "ewentualnym" upgradem w przyszłości. W przyszłości będzie już DDR5, a zestawy DDR4 będą tańsze, więc na tu i teraz jest lepszą opcją. Sprzedaż 2x4 i wzięcie później 2x8 to też nie jest rocket science. A 8 GB RAMu starczy do tego zestawu, nie ma sensu pakować 16. 

Dual Channel w APU to jest must have. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kasie największą głupotą jest zamawianie nowego komputera. Chyba ,że autor chciał tylko nowy co w zasadzie taka upartość jeszcze bardziej mnie zastanawia. ?

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Iri napisał:

Przy takiej kasie największą głupotą jest zamawianie nowego komputera. Chyba ,że autor chciał tylko nowy co w zasadzie taka upartość jeszcze bardziej mnie zastanawia. ?

Z używanych wcale nie będzie taniej, ani wydajniej. Wydajność jest limitowana przez GPU, a że najtańsze GPU które byłoby mocniejsze od APU to wydatek 600-1000 zł no to :E 

Największą głupotą to jest brak znajomości rynku i wydajności. 

Chociaż faktycznie, dorzuciłbym do Athlon 3000G, różnica w wydajności samej grafiki i procesora, jest warta. 

Edytowane przez TheMr.
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Iri napisał:

Przy takiej kasie największą głupotą jest zamawianie nowego komputera. Chyba ,że autor chciał tylko nowy co w zasadzie taka upartość jeszcze bardziej mnie zastanawia. ?

Tyle że @Skyline_ złożył to tak że da się to sensownie rozbudować

29 minut temu, Piotrus_Zmc napisał:

zamówiłem

Kurde chyba ciut za szybko w morele w poniedziałek(cyber monday) ram za 99zl  biorąc 2 kości se facto dokladasz 50zl do 16gb

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-x-ddr4-8-gb-3200mhz-cl16-ir-x3200d464l16sa-8g-8299663/

no i dochodzi sprawa załapania się na promocję 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, TheMr. napisał:

Z używanych wcale nie będzie taniej, ani wydajniej. Wydajność jest limitowana przez GPU, a że najtańsze GPU które byłoby mocniejsze od APU to wydatek 600-1000 zł no to :E 

Największą głupotą to jest brak znajomości rynku i wydajności. 

Chociaż faktycznie, dorzuciłbym do Athlon 3000G, różnica w wydajności samej grafiki i procesora, jest warta. 

Cen i rynku nie musisz mi wytykać bo jest mi bardzo bliski. Za 1200zł na gwarancji do 2023 roku w używce mógłbym mu pogonić R3 3100, B450m PRO 4, 16GB 3200 Viper 4, Vero L3 500w, AR6 z TG, GT 1030 2GB GDDR5 + dysk za 50/100zł. Odejmując ram 8GB wychodzi jeszcze lepiej. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 10:01, domino97 napisał:

Tylko RAM pod integrę powinien być w dualu, inaczej ta integra sporo straci. Pewnie sam o tym wiesz i rzeczywiście w morele ciężko znaleźć 2x4GB.

Co masz na myśli działał?

Jeśli masz na myśli czy się włączy i wyświetli obraz to oczywiście. Większość lapków biurowych nie ma dedykowanej karty graficznej tylko zintegrowaną z procesorem.

Do pracy biurowej, internetu i multimediów nie będzie żadnego problemu na integrze.

Jeśli mamy na myśli gry to tylko te starsze i prostsze jeśli chodzi o grafikę. Simsy chyba jako tako powinny działać :) Ale pod gry 3D jeśli chodzi o nowy sprzęt to budżet jest niestety nierealny.

I naprawdę błagam unikaj gotowców z allegro. Albo sprawdź chociaż wiek procesora i zastanów czy jest możliwość, żeby to rzeczywiście było "nowe". Z reguły to są szroty bazujące na 2/3/4 gen gdzie mamy już 12 generację ze starodawną płytą główną i zasilaczem noname. To nie ma znaczenia czy masz kartę 1 czy 2gb czy 4gb, niestety to nie gb mówią o wydajności grafiki ;)

Jak chcesz używkę to szukaj zestawu od osoby prywatnej, która zmienia sprzęt na lepszy. To ma jeszcze sens ale ludzie często się średnio znają i chcą niestety zbyt dużo za swoje złomki :)

 

złozyłem tego pc i nie ma obrazu prosze o pomoc przez kabel hdmi nie wykrywa obrazu wiatraki sie kreca a grafiki nie ma prosze o pomoc 

Edytowane przez Piotrus_Zmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ok, takie maja zapisy regulaminu, ale nie zmienia to faktu ze sklep jest calkowicie legalny na terenie UK.  1. Zgoda, baza fanow jest wieksza, a zainteresowanie jest jakie jest, nie mamy wplywu na to ile osob kupi gre, pomimo oferowanej jakosci. 2.) Tak jak pisalem, nie zyjemy w idealnym swiecie. 3. Tak, oczywiscie, przeciez wrzucilem dane sprzedazowe z ostatnich 4 FF, to jest jedna wielka rownia pochyla, z tytulu na tytul jest coraz gorzej, wyniki finalowej odslony FF moga byc naprawde fatalne, jesli SE nie znajgdzie przyczyn problemu i nie sprobuje ich wyeliminowac. Tak jak pisalem wczesniej - rozbicie jednej gra na 3 czesci, 3-4 letni cykl wydawniczy, wiele zmian fabularnych, jedna platforma. Jakosci Rebirth nikt nie odmawia, te 4 czynniki powyzej robia krzywde tej grze i calej serii. I tu sie bardzo mylisz, bo ja wiem ze to bardzo dobra gra i bardzo chce ja ograc. Zarowno Wy, jak i osoby ktore znam prywatnie i ktore ja ograly mowia mi to samo. Nie podwazam jej jakosci w zaden sposob, za to bardza wkurza mnie ze tak dobry tytul przepada, przez idiotyczna polityke SE. Powody wymienilem, mozesz sie z nimi zgodzic lub nie. EOT.
    • Przy czym tego 1060 to fajnie by wymienić max do roku, bo inaczej trochę bez sensu iść w AM5 i siedzieć na takiej starej karcie.
    • @Kelam panoszą się bo mogą , mają wszystkie karty w ręku i jeszcze jakby wydarzyło się coś nieoczekiwanego to zawsze mogę się ewakuować do Rzeczpospolitej przyjaciół Polin
    • Żelazny elektorat wyginie śmiercią naturalną za 30 lat. Z drugiej strony np. taki żelazny elektorat lewicy 7% jest chyba gorszy, bo mamy do porównania ludzi po praniu mózgu vs ludzi chorych psychicznie. Więc się boje co będzie za te 30 lat. Jednak mam nadzieje, że świat się obudzi. Dla mnie wyznacznikiem zawsze jest USA - co się wydarzy w Europie / w Polsce kilka lat później. Tam mamy jasny podział na stany komunistyczne z mega podatkami, przestępczością i najgorszym możliwym rodzajem lewactwa. Jednocześnie mamy tam drugą stronę medalu, gdzie są stany, które budzą się z tego obłędu i zaprowadzają porządek (np. protest pseudo ekologów blokujących ulicę = 10 min i zgarnięcie siłą do aresztu, likwidacja przywilejów lgbt itd, ograniczenie emigracji). W Europie też będzie mieć państwa-getta gdzie będzie rządzić lewactwo, państwa islamskie i państwa, które będą próbowały wrócić do normalności (o ile to będzie jeszcze możliwe) A dla mnie to powrót do PRL - monopolu jedynej słusznej władzy i kompletnej stagnacji aby niedopuścić świeżej krwi
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...