Skocz do zawartości
Mtc43

Gigabyte 8i945GZME-RH - Artefakty na dedykowanej karcie graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio wpadł mi w ręce komputer z płytą główną Gigabyte 8i945GZME-RH - dość już leciwą płytą główną. Jako że w komputerze był celeron d stwierdziłem zrobić z komputerka swego rodzaju komp do xpka z średniej półki i założyłem do niego pentium 4, dołożyłem trochę ramu, zasinstalowałem xp. Problem zaczął się gdy chciałem dołożyć również dedykowaną kartę graficzną. Założyłem nvidia geforce 6600GT 128MB od palita no i jest spory problem. Karta sypie artefakty na ekranie postu, w biosie, w czasie ładowania się windowsa zaś gdy windows się załaduje do momentu ekranu powitalnego na ekranie wyswietlają sie potworne artefakty na kilka sekund i karta przestaje dawać jakikolwiek obraz. Próbowałem głównie z nudów bez nadziei że to pomoże grzać chipset przez kilka minut do około 150(może) stopni za pomocą suszarki z bardzo bliska i również to nie pomogło. Spróbowałem jeszcze na innej karcie a mianowicie na nvidia geforce 9500gt od gainwarda lecz problem niestety nadal ten sam.

Mam do was więc takie pytanie z czym może być problem, czy płyta główna jest jakaś upośledzona czy poprostu jest uszkodzona. Zaznaczam od razu że wszystkie karty które testowałem na tej płycie są w pełni sprawne i wymontowane z innych moich w pełni sprawnych komputerów, pożyczyłem nawet Geforce 7600GS 512MB od znajomego i na niej też było to samo. 

Artefakty:

260617608-213643464142502-85944314295026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pan Ciastovy napisał:

Pod które złącze podłączasz kabel monitora?

 

i pod VGA i pod DVI to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pan Ciastovy napisał:

No dobra, płyta posiada VGA wyjmij kartę graficzną i uruchom na zintegrowanej.

ZIntegrowana karta graficzna działa bez problemu, lecz niema powalającej wydajności dlatego chciałem dołożyc dedykowaną. Płyta główna w usersmanualu ma listę kompatybilnych kart graficznych, czy problem może tkwić w tym, że kart które testowałem nie ma na liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w kartach graficznych lub w slocie. zobacz czy nie ma jakich kłębów kurzu w samym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak na starym komputerze, ze grafika w 3d dawala czasem artefakty, tak to komputer dzialal.

WInna byla plyta glowna, miala wybrzuszony kondensator pod albo nad (nie pamietam) gniazdem agp x 4. Na innej identycznej plycie glownej grafika juz dzialala bezblednie.

A u ciebie moze tez cos jest nie tak z napieciami od zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 16:34, Pan Ciastovy napisał:

Problem może być w kartach graficznych lub w slocie. zobacz czy nie ma jakich kłębów kurzu w samym slocie.

Nie ma kurzu w slocie ponieważ kilka razy dokładnie go czyściłem na sucho jak i na mokro alkoholem, Styki karty również.

W dniu 27.11.2021 o 16:53, karij napisał:

U mnie bylo tak na starym komputerze, ze grafika w 3d dawala czasem artefakty, tak to komputer dzialal.

WInna byla plyta glowna, miala wybrzuszony kondensator pod albo nad (nie pamietam) gniazdem agp x 4. Na innej identycznej plycie glownej grafika juz dzialala bezblednie.

A u ciebie moze tez cos jest nie tak z napieciami od zasilacza?

Zasilacz co prawda mam z czarnej listy ibox jakiś lecz testowałem na innym markowym zasilaczu delta i działo się dokładnie to samo. Płyta główna nie posiada żadnych napęczniałych kondensatorów a karty które testowałem są w 100% sprawne

 

PS: Przepraszam za nie odpowiadanie tak długi czas, nie miałem zbyt czasu aby zająć się tą płytą.

Edytowane przez Mtc43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...