Skocz do zawartości
kamoreks

Gigabyte Aourus Master Z590 vs Gigabyte Aorus PRO AX B560 czy 12th generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, udało mi się kupić Płytę GIGABYTE AOURUS MASTER Z590 za 999 zł na XKOM, ale zastanawiam się czy ją w ogóle odbierać, i nie kupić AOURUS PRO AX B560 za 790 ponieważ ma dodatkowo wyjście HDMI prócz DP. Zależy mi na wbudowanym odbiorniku Bluetooth i WiFi.

Ale moje pytanie jest czy procesor i5 11600 będzie pobierał mniej energii od 11600K ? Bo czytałem, że to trochę jest fejk i celowo zablokowany procek i że po jakimś czasie i tak pobiera tyle samo co K. Z drugiej strony nie planuje nic kręcić bo zyski są znikome. Pytanie czy w 11600K również można jakoś ograniczyć moc (podobno ustawia się jakieś czasy).

Dodatkowo czy lepiej kupić 4 x 8 GB Crucial 3600 MHz czy lepiej może 2 x 16 GB? Czy bez znaczenia?

Szukam głównie rozwiązania cichego, grafiki na razie nie kupuję bo ceny to jakiś kosmos.

PS: Nie wiecie może czy jak płyta główna ma wyjście HDMI + DP to na zintegrowanej UHD750 obsłuży 2 monitory ?

Z góry dzięki za pomoc, bo ostatni raz konfigurowałem komputer 14 lat temu z Core2Duo ;)

 

 

Edytowane przez kamoreks
Zmiana tytulu wzgledem nowych tresci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poszedłbym w kierunku 12Gen.

Edytowane przez Doamdor
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Doamdor napisał:

Na twoim miejscu poszedłbym w kierunku 12Gen.

Też.

9 godzin temu, kamoreks napisał:

Dodatkowo czy lepiej kupić 4 x 8 GB Crucial 3600 MHz czy lepiej może 2 x 16 GB? Czy bez znaczenia?

Kupując 2x 16gb masz szansę trafić dual ranki. 

9 godzin temu, kamoreks napisał:

PS: Nie wiecie może czy jak płyta główna ma wyjście HDMI + DP to na zintegrowanej UHD750 obsłuży 2 monitory ?

Obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Nowe procki są ok 20% wydajniejsze jak patrzę, ale sporo droższe. Ale płyty główne to już w ogóle są drogie. I co lepsze mają jakieś dobre chipsety ALC ale tylko wyjście na słuchawki co jest dziwne. 

 

Naprawdę warto iść w kierunku 12th? Za 4 miesiące odpowiedź byłaby prosta, a teraz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 m-ce równie dobrze możesz się zastanawiać czy nie czekać kolejnych 4 m-cy na Raptora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Fenrir_14 napisał:

 

Raptora posadzi  na z690 , jak weźmie z590 to zamknie sobie możliwość upgradu CPU w przyszłości. Nie warto się już pchać w 11th gen.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką płytę wybrać pod Z690? Żeby miała wifi bluetooth oraz hdmi + DP jednocześnie + jack 5.1 ciężko taką znaleźć do 1400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...