Skocz do zawartości
AdamC667

Windows, próba bootowania, i problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trzy dni temu kumpel przyniósł do mnie laptopa, jako że stawiałem nie jeden system stwierdziłem że zrobię mu "downgrade" z Windows 10 na Windows 7 bo o to poprosił, pobrałem potrzebne pliki i zbootowałem pendrive pod zwyczajny BIOS czekając na niego. W momencie kiedy przyszedł do mnie już wiedziałem że będę musiał pena przebootować na UEFI, zrobiłem to i przystąpiłem do bootowania. Podam specyfikacje "laptopa"

Packard Bell Easy Note TE69KB series

Procesor: AMD Dual-Core Processor E1-2500

Grafika: AMD Radeon HD 8240

RAM: 4GB DDR3

Dysk: 500GB HDD

Pierwsze wgrywanie systemu poszło dobrze, przy czym wyskoczył mi błąd o "Windows privacy policy" czy coś takiego, chodziło o odblokowanie secure boot w biosie, zrobiłem to i w tym momencie laptop wiesza się na ekranie "starting windows" i nie rusza dalej, stwierdziłem że Windows był wadliwy więc zbootowałem drugą wersję i chcąc ją teraz zainstalować nie mogę wywołać okna instalacji przy rozruchu komputera, tak jakby bios nie czytał instalki z pendrive czy coś tego typu... Proszę o pomoc, podpowiedzi dlaczego komputer nie odpala z instancji instalki skoro w biosie w zakladce BOOT USB zajmuje pierwsze miejsce?

Edytowane przez AdamC667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem innego Windowsa 7 z basewin, w 20 minut przebootował 40% w kolejne 40 minut przebootował do 50%, aktualnie bootuje się dalej, wybrałem ustawienia takie:

image.png.a8a9a6cf04b1fc4e5689bffc5a6ea244.png

Zobaczymy czy drugi laptop wykryje pendrive, oby. Proszę o pomoc.

Wykrył instalkę, próba bootowania chyba pomyślna jedyny problem przy rozruchu laptop zawiesza się na tym punkcie:

261528944_423367292665634_9158227792161046457_n.thumb.jpg.6e7fac3a975e1aa3500029cc7e43a77a.jpg

Edytowane przez AdamC667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w  uefi chyba? 7 nie zabootuje, przebootuj na csm\legacy, a gpt na mbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, glauks napisał:

w  uefi chyba? 7 nie zabootuje, przebootuj na csm\legacy, a gpt na mbr

Wszystko ustawienia w UEFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mbr na dysku - poszukaj jak przekonwertować z gpt na mbr diskpart`em z instalatora

w rufusie schemat partycjonowania mbr, docelowy system csm albo legacy, system plików ntfs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...