Skocz do zawartości
zlotyzloty

Karta 1000-1500

Rekomendowane odpowiedzi

Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TWIN X2 V2 4GB GDDR5 cena 999zl w x com,czy podejdzie mi pod plyte MSI H81M-P33 ?

a jak nie to co polecanie w tych kosztach 1000-1500 teraz mam nvidia geforce 750ti 2gb gddr5 i ogolnie chodzi mi wszystko na srednich czy minimalnych tyle ze czesc gier wychodzi juz tylko na 12directx a ona nie obsluguje stad zdecydowałem o zmianie.

zasilacz mam antec vp500pc

Edytowane przez zlotyzloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna działać.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Powinna działać.   

nie znam sie na tych wtykach a wiem ze rozne karty maja rozne "kosci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zlotyzloty napisał:

nie znam sie na tych wtykach a wiem ze rozne karty maja rozne "kosci"

Wszystko będzie działać. Pewnie masz na myśli złącze PCIE - jest ono wsteczne kompatybilne, więc kartę która obsługuje PCIE 4.0 możesz bez problemu podłączyć do złącza PCIE 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Wszystko będzie działać. Pewnie masz na myśli złącze PCIE - jest ono wsteczne kompatybilne, więc kartę która obsługuje PCIE 4.0 możesz bez problemu podłączyć do złącza PCIE 2.0.

napisalem to samo zapytanie na czacie xcom i "mateusz" napisal ze nie bedzie pasowac to ja juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest uszkodzona to będzie ok. Do jakiego procesora ta grafika?

Trzeba było zapytać dlaczego ów Mateusz tak uważa i co nie pasuje.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Flik napisał:

Jeśli nie jest uszkodzona to będzie ok. Do jakiego procesora ta grafika?

Trzeba było zapytać dlaczego ów Mateusz tak uważa i co nie pasuje.

intel core i5 4460 CPU 3,2 GHZ

8gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zł za taką kartę hahah. Ja wiem co się dzieje na rynku , ale to desperat tylko kupi. Tam nie zaglądam do portfela, ale ludzie ogarnijcie się. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał ryzykować i dać te 900-1000zł za używkę GTX1060 3GB niż płacić tyle za 2x mniej wydajny badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu uważałem gtx 1050 ti za badziew a teraz ludzie to łykają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć o fatalnej wydajności przeliczonej na $. Te gpu, to jest niestety absolutna kupa. Już w momencie premiery, to była słaba opcja, a co dopiero teraz. Ludzie w ciężkiej sytuacji i z małym budżetem kupują, ale to nie nadaje się do normalnego grania w nowe gry, więc sensu w tym nie ma. Wydać 1k, żeby ogrywać starocie, albo nowsze w low? Lepiej iść w używkę byle jaką, zostać na tym co już masz, albo z bólem dopłacić do czegoś sensowniejszego. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

Warto też wspomnieć o fatalnej wydajności przeliczonej na $. Te gpu, to jest niestety absolutna kupa. Już w momencie premiery, to była słaba opcja, a co dopiero teraz. Ludzie w ciężkiej sytuacji i z małym budżetem kupują, ale to nie nadaje się do normalnego grania w nowe gry, więc sensu w tym nie ma. Wydać 1k, żeby ogrywać starocie, albo nowsze w low? Lepiej iść w używkę byle jaką, zostać na tym co już masz, albo z bólem dopłacić do czegoś sensowniejszego. 

ile doplacic co proponujesz

9 godzin temu, fifci napisał:

Już bym wolał ryzykować i dać te 900-1000zł za używkę GTX1060 3GB niż płacić tyle za 2x mniej wydajny badziew.

kupisz karte po koparce wysmigana trupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fifci napisał:

Już bym wolał ryzykować i dać te 900-1000zł za używkę GTX1060 3GB niż płacić tyle za 2x mniej wydajny badziew.

za tysiac zl jest pełno uzywanych GTX1060 3GB to ktory najlepszy gigabyte,zotac,palit itp

i w sumie to nie wiem czy to tak wiele lepsze taktowanie pameici 7kMhz do 8k taktowanie rdzenia 1290 do 1600Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na typ chłodzenia. Mój brat ma przykładowo gtx 1060 6gb msi gaming x i zdecydowanie polecam wysoki poziom kultury pracy. - pomijając że to wersja 6gb.

Co do wydajności to popatrz na testy albo chociażby porównanie na youtube. Różnica ogromna.

Później przy maksymalnym budżecie i odrobinie szczęścia a także umiejętności negocjacji może ale to tylko może uda się wyrwać gtx 1070, który z kolei biję na głowę gtx 1060 3gb.

Przy używanych GPU zawsze podejmujesz ryzyko kupna karty z koparki, ale jak zapewne teraz zauważyłeś nie ma dobrego nowego w tym budżecie. Gdzieś kiedyś pisali o gtx 1650 super na amazonie za 1500 zł, ale szansa realizacji takiego zamówienia jest strasznie mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zlotyzloty napisał:

 w sumie to nie wiem czy to tak wiele lepsze taktowanie pameici 7kMhz do 8k taktowanie rdzenia 1290 do 1600Mhz

A co cię jakieś taktowanie pamięci obchodzi... GTX 1060 nawet w wersji 3GB to praktycznie 2x więcej fps w każdej grze względem GTX 1050 i 1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fifci napisał:

A co cię jakieś taktowanie pamięci obchodzi... GTX 1060 nawet w wersji 3GB to praktycznie 2x więcej fps w każdej grze względem GTX 1050 i 1050Ti.

to gdzie sie porownuje karty ja sie tak nie znam patrze na parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy testach zwracasz uwagę na temperatury i czy nie ma jakichś artefaktów na obrazie. Co do programu to nie wiem...ja używałem Furmarka, ale niech ktoś zaproponuje coś innego.

Karte bym wziął najmłodszą z tego zestawienia i jak możesz to 6 GB.

Usuwasz stery po starej karcie i instalujesz nowe. Nie będzie potrzeby reinstalacji systemu

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Flik napisał:

Przy testach zwracasz uwagę na temperatury i czy nie ma jakichś artefaktów na obrazie. Co do programu to nie wiem...ja używałem Furmarka, ale niech ktoś zaproponuje coś innego.

Karte bym wziął najmłodszą z tego zestawienia i jak możesz to 6 GB.

Usuwasz stery po starej karcie i instalujesz nowe. Nie będzie potrzeby reinstalacji systemu

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-stormx-11481034445

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-1060-3gb-oc-mini-itx-11502899608

to jest ok ? na co zwracac uwage ? zeby byla najnizsza temperatura przy najwyzszym GPU load?

Edytowane przez zlotyzloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat po wersjach mini czyli z jednym wentylatorem ,nie spodziewaj się cudów, odnośnie temperatur i kultury pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczke przekroczony max budżet, ale myśle, że warto.  Ewentualnie szukaj gdzieś, może upolujesz taniej.  Albo brać wersje 3 GB

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-armor-6-gb-11448590613

Jeszcze raz:   patrzysz na temperatury, czy nie ma artefaktów, czy komputer się nie zawiesza w trakcie pracy programu.

Unikałbym jednowentylatorowych. Powód jak wyżej.

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Flik napisał:

Troszeczke przekroczony max budżet, ale myśle, że warto.  Ewentualnie szukaj gdzieś, może upolujesz taniej.  Albo brać wersje 3 GB

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-armor-6-gb-11448590613

Jeszcze raz:   patrzysz na temperatury, czy nie ma artefaktów, czy komputer się nie zawiesza w trakcie pracy programu.

Unikałbym jednowentylatorowych. Powód jak wyżej.

 

co to sa artefakty :D

link mi nie działa przenosi do tego postu forum

ale co mowicie ze to lipa jak jeden wentylator ? bedzie sie grzac za bardzo ? czy chodzi o hałas ?

da mi ja za 950 zl karta z 2019 roku twierdzi ze uzywana w domowym komputerze i 2 tyg na rozruch

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-1060-3gb-oc-mini-itx-11502899608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co jest jeszcze jeden problem :D mianowicie miejsce karta z dwoma wiatrakami ma nie cale 28cm moge przesunac dysk wtedy bedzie na styk

a jak to jest z tym wtykiem to co sie wpina w plyte kazda ma taki sam rozmiar a jedynie sa dluzsze lub krotsze karty ?

 

262695011_632083874873214_3994319899155476123_n.jpg

262253401_886538792231851_4764919762112861335_n.jpg.5fc343aa77e15a9e3b3db570a9f86163.jpg

chodz po przesunieciu bedzie cos na 27 wiec chyba i tak lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy posiadasz tylko jeden dysk i to hdd? Myślałeś o przesiadce na SSD 2,5" SATA? Dalej. Używasz napęd optyczny? Jeśli nie wywal go i tam możesz wsadzić hdd czy ssd. Za parę groszy dosłownie można przystosować 5,25'' na czy 3,5'' czy 2,5''. Na chama SSD można zamontować praktycznie wszędzie dzięki lekkiej wadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...