Skocz do zawartości
zlotyzloty

Karta 1000-1500

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, hopes napisał:

Na chama SSD można zamontować praktycznie wszędzie dzięki lekkiej wadze.

Otóż to. Ja swoje SSD SATA mam wysunięte do piwnicy obudowy. Leżą sobie luzem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hopes napisał:

Czy mi się wydaje czy posiadasz tylko jeden dysk i to hdd? Myślałeś o przesiadce na SSD 2,5" SATA? Dalej. Używasz napęd optyczny? Jeśli nie wywal go i tam możesz wsadzić hdd czy ssd. Za parę groszy dosłownie można przystosować 5,25'' na czy 3,5'' czy 2,5''. Na chama SSD można zamontować praktycznie wszędzie dzięki lekkiej wadze.

no tak hdd 1tb,dvd romu nie uzywam kiedys nagrywalem mp3 do auta teraz mam karte pamieci,chcialem zmienic sama grafike narazie na japonska czyli "jako tako" iza 2 lata mysle wymienic caly ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Otóż to. Ja swoje SSD SATA mam wysunięte do piwnicy obudowy. Leżą sobie luzem. 

Ale do czego mi ten ssd? Na system i programy ? A HDD zainstalowane gry i dane ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co myślicie zmieści się karta 28cm, myślę też czy nie wziasc czegoś na raty w takim razie za około 2200 ale nie wiem czy jest sens pakować taka kartę w stare pod zespoły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, zlotyzloty napisał:

Ale do czego mi ten ssd? Na system i programy ? A HDD zainstalowane gry i dane ? 

Kiedyś miałem ssd tylko na system + ulubiona gra i inne programy a do tego hdd na resztę. Obecnie mam 1tb ssd na wszystko a hdd jest odłączone jako magazyn. Jak przechodzi się na SSD to zobaczysz że z czasem wywalisz kompletnie HDD, który ledwie nadaje się jako tani magazyn. SSD to duża wygoda.

23 minuty temu, zlotyzloty napisał:

Ale co myślicie zmieści się karta 28cm, myślę też czy nie wziasc czegoś na raty w takim razie za około 2200 ale nie wiem czy jest sens pakować taka kartę w stare pod zespoły 

Musisz wstawić lepsze zdjęcie bo wyświetla się mi praktycznie miniaturka. Pod względem wydajności to na pewno nic mocniejszego niż gtx 1070. SSD możesz na pewno kupić i przenieść do nowego zestawu jeśli taki nabędziesz.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1500zl nawet dzis powinno sie dostac gtx 1660 tylko kto sprzeda skoro nic lepiej nie kupi za dobra kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zlotyzloty napisał:

co to sa artefakty :D

link mi nie działa przenosi do tego postu forum

ale co mowicie ze to lipa jak jeden wentylator ? bedzie sie grzac za bardzo ? czy chodzi o hałas ?

da mi ja za 950 zl karta z 2019 roku twierdzi ze uzywana w domowym komputerze i 2 tyg na rozruch

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-1060-3gb-oc-mini-itx-11502899608

Artefakty to wszelkie nieprawidłowości w wyświetlanym obrazie-kropki, kreski, figury geometryczne, siakieś niepożądane pasy, migotania itp....

Mnie też coś link działa tak jak Tobie. Może to coś z forum nie tak. Skopiuj go i otwórz po prostu w nowym oknie.

Jednowentylatorowa karta to jednak chyba nie jest najlepszy pomysł.  Chyba, że nie przeszkadza ci wycie wentylatora.

Karta z tej aukcji ma 275 mm (tak pisze w jej opisie).

Jaki masz model obudowy?

2 godziny temu, zlotyzloty napisał:

wiecie co jest jeszcze jeden problem :D mianowicie miejsce karta z dwoma wiatrakami ma nie cale 28cm moge przesunac dysk wtedy bedzie na styk

a jak to jest z tym wtykiem to co sie wpina w plyte kazda ma taki sam rozmiar a jedynie sa dluzsze lub krotsze karty ?

 

Każde PCI-EX X16 ma ten sam rozmiar na długość. Tak samo np PCI-E X4.  Tyle, że te drugie są krótsze od tych pierwszych, ale one nas nie interesują przy omawianej kwestii.

Edytowane przez Flik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował tych najtańszych GTX 1060 za 900-1000zł, bo można się na minę władować. Szukaj czegoś z w miarę wiarygodnym opisem i sprzedającym który ma jakieś pozytywne komentarze i konto na allegro od wielu lat. Najlepiej unikaj allegro lokalnie. Zamiast tego zwykłe allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AdRjiaN napisał:

za 1500zl nawet dzis powinno sie dostac gtx 1660 tylko kto sprzeda skoro nic lepiej nie kupi za dobra kase

sprzeda i dołoży np drugie tyle ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, travisto napisał:

Ja bym nie ryzykował tych najtańszych GTX 1060 za 900-1000zł, bo można się na minę władować. Szukaj czegoś z w miarę wiarygodnym opisem i sprzedającym który ma jakieś pozytywne komentarze i konto na allegro od wielu lat. Najlepiej unikaj allegro lokalnie. Zamiast tego zwykłe allegro.

ten gosc ma allegro od 4 lat i 40 pozytywnych komenatrzy jeden negatyw cos o licytacji ale daje do myslenia bo te poztywne ma praktycznie  wszystkie ze sprzedazy kart https://allegro.pl/uzytkownik/sayan_23/oceny?page=1

wiec to moze byc jakis komis bo pisze ze paste zmienial miesiac temu czyli przygotowywuje je pod sprzedaz a nie uzywa jej w domu od 2019r

7 godzin temu, Flik napisał:

Artefakty to wszelkie nieprawidłowości w wyświetlanym obrazie-kropki, kreski, figury geometryczne, siakieś niepożądane pasy, migotania itp....

Mnie też coś link działa tak jak Tobie. Może to coś z forum nie tak. Skopiuj go i otwórz po prostu w nowym oknie.

Jednowentylatorowa karta to jednak chyba nie jest najlepszy pomysł.  Chyba, że nie przeszkadza ci wycie wentylatora.

Karta z tej aukcji ma 275 mm (tak pisze w jej opisie).

Jaki masz model obudowy?

Każde PCI-EX X16 ma ten sam rozmiar na długość. Tak samo np PCI-E X4.  Tyle, że te drugie są krótsze od tych pierwszych, ale one nas nie interesują przy omawianej kwestii.

z drugiej strony mysle ze wlasnie te jedno wentylatorowe sa bardziej pewne co do tego ze nikt nie kopał :D ze to domowy sprzet skoro kazdy mowi ze sie bardziej grzeja itp.

nie wiem gdzie jest jakis numer obudowy nie widze nigdzie jest jeden kod kreskowy 20702e9000167 ale to chyba nie to obudowa Zalman

a ta karta 1600zl to spora roznica do 950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AdRjiaN napisał:

za 1500zl nawet dzis powinno sie dostac gtx 1660 tylko kto sprzeda skoro nic lepiej nie kupi za dobra kase

Pomarzyć możesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zlotyzloty napisał:

MSI GTX 970 jest ok ?

bez pewnej gwar nie jest - to stara karta

 

kurde ale 1060 za 800zl uszkodzone to maja ludzie wyobraznie ?

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-palit-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-6-gb-11397061249 jak tego nie warto za 200zl ryzykowc bo moze byc kupa total :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem tak jest. Może zdechnąć dzień po upływie gw (mi padł 1060 zaraz po upływie 3 lat), a może pochodzić 10 lat bez problemu - zwłaszcza jak karta bazowo nie jest zbyt prądożerna i jest zadbana. Powiem tak - do 1k szukałbym jednak 1060 3G. Wydajność podobna do 970, ale jednak nowsza. Vram nieco mniej, ale lepsze to niż dopłacać 400-500 do 1060 6G. Skok względem 750ti będzie znaczący, ale nie nastawiaj się na wysokie detale w nowszych grach. Co do konkretniej oferty, to nikt ci gwarancji nie da czy to jest dobra karta i czy będzie ci szczęśliwie działać. Kupując używkę, musisz być gotowy, że może się zepsuć w każdej chwili. Nie musi, ale może. Ale mimo tego ryzyka, to i tak znacznie ciekawsza opcja niż nowa 1050ti, która jest po prostu dnem wydajnościowym. 

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kelam napisał:

Ze sprzętem tak jest. Może zdechnąć dzień po upływie gw (mi padł 1060 zaraz po upływie 3 lat), a może pochodzić 10 lat bez problemu - zwłaszcza jak karta bazowo nie jest zbyt prądożerna i jest zadbana. Powiem tak - do 1k szukałbym jednak 1060 3G. Wydajność podobna do 970, ale jednak nowsza. Vram nieco mniej, ale lepsze to niż dopłacać 400-500 do 1060 6G. Skok względem 750ti będzie znaczący, ale nie nastawiaj się na wysokie detale w nowszych grach. Co do konkretniej oferty, to nikt ci gwarancji nie da czy to jest dobra karta i czy będzie ci szczęśliwie działać. Kupując używkę, musisz być gotowy, że może się zepsuć w każdej chwili. Nie musi, ale może. Ale mimo tego ryzyka, to i tak znacznie ciekawsza opcja niż nowa 1050ti, która jest po prostu dnem wydajnościowym. 

tak zrobie a mojego 750 ti wystawie moze akurat ktos wezmie z 4 stowki a za rok czy dwa wymienie caly pc moze sie skonczy juz to szalenstwo kryptowalut i ceny wroca do normy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duza jest roznica Karta Graficzna Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6GB a Gigabyte GTX 1060 3GB OC Mini ITX

pomijajac fakt ze ma jeden wntylator a tamta dwa przynajmniej te z jednym pewnie nie kopały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest w ty wszystkim najgorsze? Że już wszyscy wiedzą, producenci, scalperzy, dystrybutorzy, że spokojnie można sprzedawać budżetówki po 1000 zł a topowe nawet po kilkanaście tysi i i tak wszystko zostanie wykupione. Taniej już nie będzie. Chce grać, musi brać co jest. Nawet używki już są w idiotycznych cenach. Teraz już nawet likwidacja krypto tak zupełnie sytuacji już nie odwróci.

Ale nie ma tego złego. Producenci gier będą musieli tak optymalizować swoje gry, aby chodziły jako tako na byle gównie. Inaczej utracą spory kawałek rynku.

56 minut temu, zlotyzloty napisał:

a duza jest roznica Karta Graficzna Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6GB a Gigabyte GTX 1060 3GB OC Mini ITX

pomijajac fakt ze ma jeden wntylator a tamta dwa przynajmniej te z jednym pewnie nie kopały :D

Wiesz, są już gry które w ogóle nie chcą poprawnie działać na karcie z 2 gb ram. Nie wiadomo jak to będzie z 3 gb, dlatego lepiej postawić na 6gb

a może jakiś radeon rx 570/580?

Edytowane przez Suchy211
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zlotyzloty napisał:

przynajmniej te z jednym pewnie nie kopały :D

Jesteś pewny? Górnicy wtedy brali co popadło i miało zysk. W razie awarii była gwarancja i nikt im nie udowodni że kopali. Największa różnica było to że górnicy woleli kopać na gtx 1060 6gb gtx 1070 czy rx 580/480 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 3GB karcie to raczej nie kopali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Suchy211 napisał:

Wiecie co jest w ty wszystkim najgorsze? Że już wszyscy wiedzą, producenci, scalperzy, dystrybutorzy, że spokojnie można sprzedawać budżetówki po 1000 zł a topowe nawet po kilkanaście tysi i i tak wszystko zostanie wykupione. Taniej już nie będzie. Chce grać, musi brać co jest. Nawet używki już są w idiotycznych cenach. Teraz już nawet likwidacja krypto tak zupełnie sytuacji już nie odwróci.

Ale nie ma tego złego. Producenci gier będą musieli tak optymalizować swoje gry, aby chodziły jako tako na byle gównie. Inaczej utracą spory kawałek rynku.

Wiesz, są już gry które w ogóle nie chcą poprawnie działać na karcie z 2 gb ram. Nie wiadomo jak to będzie z 3 gb, dlatego lepiej postawić na 6gb

a może jakiś radeon rx 570/580?

jakos nigdy do mnie nie przemawial radeon zawsze działałem na nvidia geforce

6 godzin temu, amsztel napisał:

No na 3GB karcie to raczej nie kopali.

no wlasnie nie jest bardzo duzo koparek tej karty 3gb https://allegrolokalnie.pl/oferta/koparka-kryptowalut-6x-gtx-1060-135mh-s

jedynie nigdy nie widzialem jedno wentylatorowych dlatego uwazam ze to mzoe byc jakis wyznacznik pochodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zlotyzloty napisał:

A są tacy co chcą grać w coś lepszego niż GTA 3 więc kupują co mogą

Założenie, że najbardziej wymagające gry AAA są tymi najlepszymi jest błędne. Jedyne co mają to bardziej zaawansowaną grafikę i tyle. Na 750 Ti można grać bez problemu w GTA 4 i GTA 5, a to tylko najbardziej znane, popularne gry, na nich świat gier się nie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kynareth napisał:

Założenie, że najbardziej wymagające gry AAA są tymi najlepszymi jest błędne. Jedyne co mają to bardziej zaawansowaną grafikę i tyle. Na 750 Ti można grać bez problemu w GTA 4 i GTA 5, a to tylko najbardziej znane, popularne gry, na nich świat gier się nie kończy.

Ale nie zagrasz już w cyberpunk nie zagrasz w assassin's valhala i inne na DirectX 12 bo nie obsługuje tak to pewnie na najniższych by poszło jak reszta pod 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 1060 6gb gigabyte gaming g1 odebrałem dzis gosc 2 osiedle obok mieszka.

u niego bylo 75 stopni max w fur marku i fan 64% u mnie jest 81 stopni i fan 71% mysle ze mam gorsza obudowe slabsze dojscie powietrza bo na starej karcie tez pokazywalo 80stopni (test 15m)

a np taka wymiana pasty i termopady spowoduje mnijesza temperature ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością pastę warto wymienić. Ta fabryczna jest już twarda jak kamień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z dawien dawno pisane

Kupujecie co jest nakrecacie dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...