Skocz do zawartości
Kekolieri

Prośba o sprawdzenie zestawu do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, złożyłem sobie kompa do gier, prośba o ocenę i pytanie czy wszystkie podzespoły będą do siebie pasować?

thermaltake-core-v21

plyta-msi-b560m-pro-b560-ddr4-sata3-m-2-usb3-2-pcie3-0-s-1200-matx

thermaltake-toughpower-gf-850w-80-plus-gold

Geforce 3090

arctic-p14 exhaust na tył + cryorig-m9i

Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 3600Mhz CL17 - czy ten RAM będzie pasował do tej MoBo? W jej opisie jest, że obsługuje RAM 3600mhz (O.C) - domyślam się, że O.C to overclocking, ale co to dokładnie oznacza? Że musiałbym coś podkręcić, żeby zadziałały? Czy różnica między 3200mhz a 3600mhz będzie odczuwalna?

crucial-1tb-25-sata-ssd-mx500

i5-11400f

Edytowane przez Kekolieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 nie ma sensu. To ma być w takim mATX?

Tego RTX 3090 już masz? Łączenie RTX 3090 z i5 11400F, no nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu MX500 nie ma sensu? Z tego co czytałem to z budżetowych opcji ten jest jeden z najlepszych. Chyba, że chodzi Ci o M.2, gdzie różnica polega na wygodzie - ale celowo chce mieć po kablu :P

Rozważam mATX, bo trochę mi wadzi duża skrzynka w pokoju, a wyczytałem, że ten akurat ma dobry airflow i ludzie ogólnie polecają.. plus jest pojemny. Druga opcja którą rozważam to Metallic Gear Neo air - z tym, że to już trochę bydle, bo 47cm wysokości, przy 33cm które ma v21 :)

RTX3090 nie mam jeszcze, najpierw kupuję 3060, potem jak ceny spadną to wymienię na 3090/4080. 

Co do i5 11400F - mam monitor 3440x1440px, a widziałem w testach, że przy tej rozdzielczości lepszy procesor już nic nie daje, bo jest bottleneck na grafie, nawet na RTX 3090 :)

PS. będzie ten RAM pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Planuj zakup 3090, myśl o budżetowym dysku :D

Jak liczysz na spadek cen kart w ciągu dwóch lat, to daj sobie spokój z myśleniem o innej karcie niż 3060 w takim razie.

Imo czuć różnicę między 3200, a 3600, ale do tego jeszcze opóźnienie jest ważne.

 

Edytowane przez rz3pka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie plusy będzie miał lepszy dysk SSD przy graniu? Czy nie będzie to odczuwalne raczej przy transferze dużych danych, kopiowaniu plików etc. ? W kartę mogę włożyć pieniądze, bo wiem, że będą z tego duże korzyści :D

Pewnie wezmę 3080TI, bo faktycznie 3090 ceny ma przesadzone teraz, 3080TI używki mają już nie tak straszne ceny, ale chcę zostawić sobie potencjalne okno na lepsze karty graficzne w tym zestawie, dlatego też zasilacz biorę 850W
 

Edytowane przez Kekolieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać 2 miesiące na 12400, będzie sporo szybszy i starczy na dłużej.

1 godzinę temu, Kekolieri napisał:

ale celowo chce mieć po kablu :P

Idziesz pod prąd dążeń ludzkości ;)

2 godziny temu, Kekolieri napisał:

Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) 3600Mhz CL17 - czy ten RAM będzie pasował do tej MoBo? W jej opisie jest, że obsługuje RAM 3600mhz (O.C) - domyślam się, że O.C to overclocking, ale co to dokładnie oznacza? Że musiałbym coś podkręcić, żeby zadziałały? Czy różnica między 3200mhz a 3600mhz będzie odczuwalna

Będzie pasował, niezależnie czy wybierzesz RAM 3200 czy 3600 musisz uruchomić profil XMP w BIOSie, inaczej pamięć będzie działać na 2133/2400MT/s. Z procesorem 11 generacji musisz też zmienić tryb pracy kontrolera pamięci z Gear 2/auto na Gear 1.

Pamiętaj też o zdjęciu limitów mocy z procesora, inaczej pod obciążeniem będzie kastrowany do 3,3-3,5GHz na wszystkich rdzeniach (zamiast 4,2GHz)

2 godziny temu, Kekolieri napisał:

Do obudowy wchodzi chłodzenie mające 185mm, SilentiumPC Fera 5 kosztuje tyle samo i jest znacznie wydajniejsza.

2 godziny temu, Kekolieri napisał:

plyta-msi-b560m-pro-b560-ddr4-sata3-m-2-usb3-2-pcie3-0-s-1200-matx

Płyta od biedy wystarczy i jest w dobrym promo, ale na sekcji będzie już ciepło. Bym nie schodził poniżej MSI B560M Pro-VDH. Kupując do jutra razem z procesorem u partnera promocji możesz liczyć na cashback od MSI:

https://pl.msi.com/Promotion/Best-Black-Friday-cashback-deals

115zł za zestaw z płytą Pro-VDH, 160zł za zestaw z Bazooką (przy zakupie samej płyty mówimy o odpowiednio 45 i 90zł).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kalderon napisał:

będzie sporo szybszy

Czy aż tak sporo, to nie wiem. Obstawiam, że to będzie coś na poziomie 5600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kalderon napisał:

Możesz poczekać 2 miesiące na 12400, będzie sporo szybszy i starczy na dłużej.

O, to ciekawe, nawet nie wiedziałem. Z tego co widze będzie ze 200zł droższy od mojego, ale performance w grach znacznie lepszy, nice tip, zwrócę swój i zaczekam!

 nhMhxRuEMTYwynvqVWpnNN-970-80.jpg.webp

40 minut temu, kalderon napisał:

Idziesz pod prąd dążeń ludzkości ;)

Chodzi o to, że dysk szybciej można odpiąć, niż wyciągnąć kość, tak mi się przynajmniej wydaje, a mogę często tego potrzebować :)

 

50 minut temu, kalderon napisał:

Płyta od biedy wystarczy i jest w dobrym promo, ale na sekcji będzie już ciepło. Bym nie schodził poniżej MSI B560M Pro-VDH.

Właśnie zastanawiałem się nad nią, ale na x-kom jest napisane, że obsługuje tylko do 3200mhz RAMy, dlatego zmieniłem. I co to znaczy, że na sekcji będzie ciepło? Może się mocno nagrzewać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kekolieri napisał:

O, to ciekawe, nawet nie wiedziałem. Z tego co widze będzie ze 200zł droższy od mojego, ale performance w grach znacznie lepszy, nice tip, zwrócę swój i zaczekam!

 

 

Procek może i będzie tylko 200 zł droższy, ale jak doliczysz jeszcze cenę płyty głównej (pewnie poniżej 600 zł ciężko będzie dostać coś przyzwoitego na B660, patrząc jak ceny płyt Z690 odjechały od Z590), to zaraz zamiast 200 zł zrobi się 400 zł :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dirian napisał:

 

Procek może i będzie tylko 200 zł droższy, ale jak doliczysz jeszcze cenę płyty głównej (pewnie poniżej 600 zł ciężko będzie dostać coś przyzwoitego na B660, patrząc jak ceny płyt Z690 odjechały od Z590), to zaraz zamiast 200 zł zrobi się 400 zł :kwasny:

Faktycznie, z690 500zł droższe od z590, jeśliby b660 były droższe też o 500 zł od obecnej generacji, to nawet 700zł możliwe, że trzeba by było dorzucić, a jeśli tak, to jednak wybrałbym i5 11400F :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kekolieri napisał:

Właśnie zastanawiałem się nad nią, ale na x-kom jest napisane, że obsługuje tylko do 3200mhz RAMy, dlatego zmieniłem. I co to znaczy, że na sekcji będzie ciepło? Może się mocno nagrzewać?

Nie ma blokady na płycie, obsługuje tyle ile da rade kontroler pamięci w procesorze.

Gdy sekcja zasilania osiągnie zbyt wysoką temperaturę zacznie zbijać zegary procka (podawać mniejszy prąd) żeby się schłodzić. Dla MSI B560M Pro w teście z 11400 było to ponad 80 stopni w bardzo przewiewnej obudowie. Jeszcze nie krytycznie, ale już mocno ciepło.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, odnalazłem te testy i po zdjęciu limitów (swoją drogą bym o tym nie wiedział) - do 83' dochodzi po godzinie stress testu, a w wersji VDH jest 20 stopni mniej. Super ciekawe informacje, dzięki stary, wezmę w takim razie VDH.

Po ponad 10 latach na Intel i5 760 @ 2.80GHz + jakiś stary HDD + GTX 750 mocno wypadłem z obiegu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę dziś obejrzeć używaną GPU - jak najlepiej przetestować, jest jakiś darmowy program?

Planowałem puścić na 15 min 3d mark. Na stronie 3d Mark jest napisane, że Basic Edition jest Free, ale po przejściu do Steam cena to 130zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furmarka zapodaj bo pączek OCCT chyba ciągle krzaczy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...