Skocz do zawartości
Refreesh

Podniesienie wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zbyt mała ilością fps w grach oraz wolnym działaniem komputera. Moje podejrzenie padło na stary już procesor AMD Athlon II X4 635, Procesor ma już kilka dobrych lat za sobą wiec myślę ze przez to komputer chodzi powoli i jest mała wydajność w grach.

Procesor: AMD Athlon II X4 635

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1050TI 4GB GDDR5

Płyta główna: Asrock N68C-S UCC 

Pamięć ram: 8GB 1600Mhz DDR3 

Zasilacz: Jakaś Akyga 500w

I moje pytanie brzmi czy da się realnie zwiększyć wydajność komputera poprzez wymianę procesora na inny na podstawkę taką jaka jest na tej płycie głównej, czy musze wymienić płytę główną na inna podstawkę na lepszy procesor? Wołałbym wymienić tylko procesor niż dodatkowo wymieniać płytę główną i ramy. 

Z góry dzięki za odpowiedzi! :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez zmiany całej platformy się nie obejdzie. Na podmianki, wymianki i dokładki szkoda pieniędzy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najmocniejszy procek pasujacy do twojeje plyty nic nie da. Niestety nie ma sensu nic wymieniac.

Jak chcesz tanio to wychacz ryzena 3600+plyta+ram. Plyty bez wsparcia dla  5series pewnie sa tanie. Z drugiej strony wymiana na plyte w ktora mozna wsadzic 5800x zapewnila by dlugowiecznosc calej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na forum w dziale sprzedaży jest nawet wystawiony r5 3600 + b450 tomahawk max + chyba 32 gb ramu jak poszukasz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi