Skocz do zawartości
SWAT85

Monitor do gier, 3840x2160, 144 Hz, 27 cali lub podobnie. Budżet do 3500. Raczej IPS aniżeli VA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Rozglądam się za nowym monitorem 4K, odświeżaniem 144 Hz, większym niż 22 cale, które mam obecnie. Moja karta graficzna to Palit  GeForce RTX2060 z Ryzenem 2600. W oko wpadło mi coś takiego:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-gigabyte-28-m28u?utm_campaign=2021-11&utm_term=Monitory&utm_medium=linktxt&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2356557

Planowałem wydać max 2k, ale widzę, że do pełnego 4K i 144 Hz będzie to raczej za mało.

Proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BTPOTW napisał:

Przy Twojej karcie nie ma sensu pchać się w 4K + 144Hz. Odświeżanie jak najbardziej, ale z rozdzielczością zszedłbym na WQHD żebyś te Hz zobaczył. Sprawdź ten model Della na szybkiej matrycy NanoIPS, 165Hz, pokrycie sRGB na poziomie 132% / DCI-P3 98%, obsługuje Nvidia G-Sync Compatible oraz FreeSync Premium, ma certyfikat HDR400, sporo portów, duże możliwości regulacji i 3letnią gwarancję;

Dell S2721DGFA nanoIPS HDR

resztę z budżetu odłóż na upgrade kompa - procek / karta

a ty resztę godności schowaj do portfela reflinkowego z xkom
Co to za doradzanie, chłop chce porządnego monitora za 3000zł a ty mu polecasz srebrzące nanoIPS :E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3000zł nie znajdziesz bo monitory 4K 144Hz zdrożały i jakiś lepszy na VA to koszt 5000zł Gigabyte Aorus FV43U. Większość jest na IPS. Coś tańszego:  Samsung Odyssey S28AG700 natomiast  z 32 calowych to Gigabyte M32U i to właściwie tyle

Edytowane przez szymcio30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2021 o 21:16, BTPOTW napisał:

Odświeżanie jak najbardziej, ale z rozdzielczością zszedłbym na WQHD żebyś te Hz zobaczył.

Hipokryzja w sumie. Równie dobrze może zejść z ilością FPS/odświeżaniem, żeby tą wyższą rozdzielczość zobaczył. Prawda jest taka, że przy ekranie 4K 144Hz możesz sobie wybrać co w danej chwili potrzebujesz: 4K przy 60FPS w jakimś Tomb Raider, czy 2K-2,5K przy 144FPS w jakimś CounterStrike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcony Waszymi opiniami podnoszę mój budżet, czy do 5k PLN coś by się znalazło, co pracuje w 4k, 144 Hz 27 cali?

Regards!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to LG27GN950. Masz teraz dostępny w x-komie za 4K PLN. Poza tym - Gigabyte M28U, Samsung G70A lub Asus VG28UQL1A. Poza LG wszystkie te monitory są w rozmiarze 28", wszystkie na panelu IPS 144Hz. Osobiście brałbym LG.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG 27GN950-B od ponad roku i nie narzekam, obraz ostry jak żyleta, kolorki przyjemne na dla oka, czern to wiadomo jak na każdym  ips  ;)  Po przepracowaniu ponad 4 tys godzin monitor działa bez żadnych problemów..   W opiniach na ceneo/xkom jakiś gość pisał że monitor ma problem z wybudzaniem po uspieniu co jest nieprawdą - u mnie zarówno na win 10 jak i 11 nie spotkałem się z czymś takim (monitor testowałem na róznych konfiguracjach amd/intel/ rózne gpu) 

Po aktualizacji oprogramowania możesz włączyć 160 hz dla rozdziałki 4k 

HhkEdGe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...