Skocz do zawartości
Dewuk

Komputer wyłączył się i nie włącza się ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim komputerem stacjonarnym. Komputer podczas gdy wyszedłem do toalety wyłączył się i nie chce się ponownie włączyć. Wentylatory się nie kręcą, żadnych oznak życia jedynie świeci się dioda na karcie graficznej od zasilania(zawsze się świeciła gdy komputer miał zasilanie). Próbowałem wyciągnięcia baterii od biosu jak i wyciągnięcia jednej kości ramu lecz nic nie pomogło.

Specyfikacja

Intel core i3 10105f jeszcze na gwarancji

Płyta główna msi b460m pro-vdh również na gwarancji

Karta graficzna zotac amp extreme gtx 1070

Ram 2x8gb crucial ballistix

Zasilacz silentumpc vero l1 600W

Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta lub zasilacz wyzionęły ducha. Przydałby się któryś z tych podzespołow na podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem zasilacz do starego komputera z piwnicy i on ruszył, czyli płyta do oddania gwarancję, czy może być to też procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dewuk napisał:

Płyta główna msi b460m pro-vdh również na gwarancji

Bios aktualny?

 

13 godzin temu, Dewuk napisał:

Karta graficzna zotac amp extreme gtx 1070

Ram 2x8gb crucial ballistix

Zostaje jeszcze kwestia podmiany Ramu i grafiki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios aktualny, sprawdzałem na innych ramach i karcie lecz i tak powinny chociaż wentylatory się zakręcić, a więc pozostaje tylko kwestia reklamacji. Mam nadzieję tylko że reklamacja zostanie w miarę szybko rozpatrzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spróbowałem jeszcze raz uruchomić komputer, po mniej więcej 24 godzinach postoju komputera bez zasilacza i ruszył :D co to mogło być że wcześniej się wyłączył i nie dało się go uruchomić z żadnego zasilacza i żadnym sposobem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może siakaś wtyczka była po prostu niedociśnięta jak należy, albo jakiś ciaproch gdzieś wadził. Moze jakieś zwarcie, które ustąpiło.

Sprawdź wzrokowo, czy jakaś wtyczka nie jest upalona lub nadtopiona. Nie powinna, ale zerknąć nie zaszkodzi.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe zerknę jeszcze na wtyczki. Była to dość dziwna sytuacja bo jednak wczoraj na żadnym zasilaczu nie chciał ruszyć, a dziś jak ręką odjął. Nie wiem czy też można ufać temu zasilaczowi bo jednak ma on już trochę godzin przepracowane przez te 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, podczas normalnego przeglądania internetu komputer wyłączył się, lecz dało się po chwili go włączyć bez żadnych problemów. Czy tu winny może być zasilacz? Spróbuję jeszcze uruchomić ten OCCT test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wejścia i wtyczki wyglądają ok. Dzisiaj miałem sytuacje że po godzinie używania komputera się on wyłączył dokładnie jak miało to miejsce za pierwszym razem, lecz teraz dało się go normalnie uruchomić ponownie i po kolejnych 27minutach używania komputera wyłączył się po chwili włączyłem go spowrotem i tak już działał normalnie przez ponad 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania komputera znów się wyłączył i nie da się go uruchomić, powtarza się sytuacja z zeszłego tygodnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...