Skocz do zawartości
Raven325

Najlepszy SSD M2 do 400 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, byłbym wdzięczny za podanie jakiegoś konkretnego modelu, chodzi o radiator, temperatury, trwałość, prędkości itd. 

Jeżeli ponad budżet będzie jakiś dużo lepszy to może być 500 zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe KC2500 czy Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kingston. Samsung to kastrat bez DRAMu.

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamilos69 napisał:

Bez porównania Kingston kc2500.

 

10 godzin temu, kalderon napisał:

Zdecydowanie Kingston. Samsung to kastrat bez DRAMu.

Czy mógłbym zapytać,  co przemawia za tym dyskiem? Zauważyłem, że bardzo duża znaczna część ludzi go poleca w ostatnim czasie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysoka wydajność; świetne rezultaty nie tylko w testach syntetycznych, ale i rzeczywistych; bardzo duży i szybko regenerujący się bufor SLC; 256-bitowego szyfrowania XTS-AES; wydajność po     zapełnieniu bufora; rozbudowana dedykowana aplikacja; 5 lat gwarancji; cena.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, zen3x napisał:

Nic co realnie miało by kolosalne znaczenie, nie przemawia za tym Kingstonem..   Kup tego Samsung PM 981a  1TB .

To co @Flik wyżej wymienił właśnie ma kolosalne znaczenie więc nie pitol głupot.

Godzinę temu, Flik napisał:

Bardzo wysoka wydajność; świetne rezultaty nie tylko w testach syntetycznych, ale i rzeczywistych; bardzo duży i szybko regenerujący się bufor SLC; 256-bitowego szyfrowania XTS-AES; wydajność po     zapełnieniu bufora; rozbudowana dedykowana aplikacja; 5 lat gwarancji; cena.

Dodałbym jeszcze że jak na razie to po kryjomu nie zmieniają kontrolera.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna wydajność jest identyczna (lub wyższa niż w 980) przy znacznie mniejszej ilości wydzielanego ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zen3x napisał:

Dobrze wykonane rzeczy nie musza mieć długoletnich gwarancji.

Ciekawa logika, czołowi producenci np. zasilaczy dają do 10 lat gwarancji na swoje wyroby, natomiast "budżetowcy" albo czarna lista najwyżej rok albo max. 2 lata. A do autora wątku, kupuj Kingstona 2500 jest po prostu lepszy od tego Samsunga co wyżej Ci wyjaśniono. Rozumiem że pierwszy slot M.2 PCIe NVMe 4.0 x4  masz zajęty na płycie? Bo lepiej byłoby kupić taki dysk. 

Edytowane przez grzela300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie lepsze w tej samej cenie kc2500, a2000 czy samsung 970 evo plus? Szukam dwóch dysków 500gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, fart hack napisał:

A co będzie lepsze w tej samej cenie kc2500, a2000 czy samsung 970 evo plus? Szukam dwóch dysków 500gb.

miałem podobny dylemat i wziąłem Samsunga

zwykłe użytkowanie komputera czasem gry

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, fart hack napisał:

A co będzie lepsze w tej samej cenie kc2500, a2000 czy samsung 970 evo plus? Szukam dwóch dysków 500gb.

Im większy dysk tym szybszy, ja bym nie dzielił. Jak masz radiatory to 970 EVO+ i KC2500 są równoważne. Jak nie to lepiej Kingstona bo jest chłodniejszy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KC2500 jest lepszy od 980 i równie szybki co 970 EVO+.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kalderon napisał:

KC2500 jest lepszy od 980 i równie szybki co 970 EVO+.

I 100 zł tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dopytać czy ten w.w Kingston w wersji 500GB, bo zawsze to trochu taniej, ewentualnie 1TB, przy mojej płycie głównej B450 Gaming plus(stopka), to bez radiatora- płyta tego nie dawała(wiem, że można dokupić), da radę przeżyć? W lecie miewam w pokoju 30C, nie wiem czy taki dysk bez dodatkowego chłodzenia, czyli radiatora "przeżyje". Dysk praktycznie byłby pomiędzy prockiem a GPU patrząc na zdjęcia płyty głównej.
Byłby postawiony na nim Windows i może jakieś 1-2 gierki, które miałby by jakiś profit z niego, aktualnie wydaje mi się, że zwykłe SSD starcza.

Cały czas mnie to nurtuje, bo takie nvme bez radiatora są tańsze, ale obawiam się o ich żywotność przy wysokiej temperaturze.

Chyba, że jest jeszcze coś innego, nigdy nie miałem nvme, mam 3 dyski SSD i jeszcze stary HD.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wytrzyma, baz danych po kilkadziesiąt GB przewalać nie będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 14:39, grzela300 napisał:

Ciekawa logika, czołowi producenci np. zasilaczy dają do 10 lat gwarancji na swoje wyroby, natomiast "budżetowcy" albo czarna lista najwyżej rok albo max. 2 lata. A do autora wątku, kupuj Kingstona 2500 jest po prostu lepszy od tego Samsunga co wyżej Ci wyjaśniono. Rozumiem że pierwszy slot M.2 PCIe NVMe 4.0 x4  masz zajęty na płycie? Bo lepiej byłoby kupić taki dysk. 

Kupiony już kingston 2500. Nie mam zajętego slota, po prostu nie pomyślałem. Duża różnica  między 3.0 a 4.0 jest? Jak włożę ten dysk w slot 4.0 to powinno wszystko i tak działać dobrze, tylko nie wykorzystam w pełni potencjału złącza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, ale ja bym nie kombinował i włożył we właściwy slot.  Gry tak bardzo nie rozgrzewają tego typu dysków. Myśle, że przy tym zastosowaniu da rade bez radiatora.

....PCIe 4.0 oferuje jednak ogromny wzrost wydajności również w innych obszarach komputerów PC. Najbardziej oczywistym z nich jest pamięć masowa, co zostało wykorzystane przez AMD podczas testów wydajności.

Pojedynczy dysk Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 zaoferował prędkość odczytu 5 Gb/s oraz zapisu 4,3 Gb/s. To około 35 procentowy wzrost wydajności w porównaniu do najszybszych flagowych pamięci masowych wykorzystujących interfejs M.2 PCIe 3.0....

Źródło do poczytania

Zrób temu Kingstonowi test CrystalDiscMarkiem i wyniki porównaj z dyskiem użytym w tekście.  Do gier 3.0 wystarczy w zupełności.

Ja na  MSI B450 GAMING PLUS widze tylko jeden slot M.2 Gen3 x4 . O tej płycie mówimy? taką masz?

https://www.x-kom.pl/p/441257-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus.html#modal:galeria

 Po co ja pitole o 4 x4.0??

 

Edytowane przez Flik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Flik napisał:

Powinno działać, ale ja bym nie kombinował i włożył we właściwy slot.  Gry tak bardzo nie rozgrzewają tego typu dysków. Myśle, że przy tym zastosowaniu da rade bez radiatora.

....PCIe 4.0 oferuje jednak ogromny wzrost wydajności również w innych obszarach komputerów PC. Najbardziej oczywistym z nich jest pamięć masowa, co zostało wykorzystane przez AMD podczas testów wydajności.

Pojedynczy dysk Gigabyte Aorus M.2 PCIe 4.0 zaoferował prędkość odczytu 5 Gb/s oraz zapisu 4,3 Gb/s. To około 35 procentowy wzrost wydajności w porównaniu do najszybszych flagowych pamięci masowych wykorzystujących interfejs M.2 PCIe 3.0....

Źródło do poczytania

Zrób temu Kingstonowi test CrystalDiscMarkiem i wyniki porównaj z dyskiem użytym w tekście.  Do gier 3.0 wystarczy w zupełności.

Ja na  MSI B450 GAMING PLUS widze tylko jeden slot M.2 Gen3 x4 . O tej płycie mówimy? taką masz?

https://www.x-kom.pl/p/441257-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus.html#modal:galeria

 Po co ja pitole o 4 x4.0??

 

Gigabyte z590 gaming x. 

Hmm to może wymienić koledze ten dysk... Sam już nie wiem. Dużo trzeba dopłacić do dysku 4.0 1tb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega już wszystko kupił łącznie z dyskiem. Dla jego zastosowań czyli gry + programowanie to nie zrobi mu różnicy. A za 2 lata sobie najwyżej dokupi jak już te dyski na 4.0 będą lepiej dopracowane, tańsze, szybsze itd. 

Także dziękuję wszystkim za pomoc. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...