Skocz do zawartości
mrozzn

Dos Port Scan Attack na Asusie + zakup nowego routera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :D Wczoraj wszedłem sobie w swój domowy routerek i widzę, że ma pełno komunikatów jak na zdjęciu poniżej. Zmieniłem sobie hasła , zrestartowałem go. 
Jednak wyczytałem, że w moim routerze tj. Asus RT N12-E, występowały problem z luką w zabezpieczeniach, niby soft ściągnąłęm najnowszy do niego, jednak dos attack występuje nadal. 
I tutaj moje pytanie, czy jest się czym przejmować?
Ewentualnie jaki router kupić? Myślałem, nad jakimś używanym Cisco, typu WRVS4400N, żeby też się troche pobawić w konfiguracje dla celów naukowych :D Co sądzicie ? 

photo_2021-11-30_13-27-35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się ktoś przebił przez lukę, to byś nie miał takich komunikatów ;)

IP źródła wskazuje na sieć Telegram Messenger. Korzystasz z tego komunikatora? IP docelowe zgadza się z komputerem/urządzeniem z tym programem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z telegrama :) Więc to pewnie to. Jeśli chodzi ip docelowe, sprawdze jak będę w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zakładając nowego tematu, co sądzicie o routerze, który podałem powyżej? Bardziej do domowej sieci i zabawy z cisco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mrozzn napisał:

A nie zakładając nowego tematu, co sądzicie o routerze, który podałem powyżej? Bardziej do domowej sieci i zabawy z cisco

To Cisco? Nie znam tego urządzenia, ale podejrzewam że to jakaś konstrukcja z czasów Linksysa z interfejsem webowym. Więc nie wiem jakie miały by być zabawy z Cisco.
Kolejna kwestia, że to jest starocie. End-of-Sale Date: 2012-11-06, End-of-Support Date: 2017-11-07, do tego FastEthernet na WAN i tylko Wi‑Fi 4 (802.11n). Bardziej to się na elktrośmieci albo do muzeum nadaje. Ale jak byś miał za darmo to możesz przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Qwinto napisał:

To Cisco? Nie znam tego urządzenia, ale podejrzewam że to jakaś konstrukcja z czasów Linksysa z interfejsem webowym. Więc nie wiem jakie miały by być zabawy z Cisco.
Kolejna kwestia, że to jest starocie. End-of-Sale Date: 2012-11-06, End-of-Support Date: 2017-11-07, do tego FastEthernet na WAN i tylko Wi‑Fi 4 (802.11n). Bardziej to się na elktrośmieci albo do muzeum nadaje. Ale jak byś miał za darmo to możesz przetestować.

Czyli najlepiej po prostu ściągnąć Cisco Packet Tracera i tam sie bawić we wszelkie konfiguracje :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, mrozzn napisał:

Czyli najlepiej po prostu ściągnąć Cisco Packet Tracera i tam sie bawić we wszelkie konfiguracje :D 

Myślę że to będzie lepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...