Skocz do zawartości
driwter

Podłączenie drugiego routera jako sieć wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że jestem nowy na forum chciałem się z wszystkimi przywitać. 

Mój problem polega na tym że na routerze od operatora (dasan h640gw) mam bardzo słabe wifi (w pokoju obok spada już o jakieś 55% czasami więcej). 

Wiec chce wyłączyć wifi w dasanie i podłączyć kablem do niego drugi router, myślałem nad Archer C6. 

I teraz jak bym kupił Archera to jak go podłączyć? Routery były by obok siebie i połączenie wtedy ma być za pomocą skrętki lan-wan czy lan-lan?

Czy może polecacie jakiś lepszy router do wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, driwter napisał:

Wiec chce wyłączyć wifi w dasanie i podłączyć kablem do niego drugi router, myślałem nad Archer C6. 

I teraz jak bym kupił Archera to jak go podłączyć? Routery były by obok siebie i połączenie wtedy ma być za pomocą skrętki lan-wan czy lan-lan?

Generalnie instrukcja w dłoń i sprawdzasz.

Archer C6 ma tryb Accesspointu, wtedy podłączasz chyba do jego portu WAN, a porty LAN nie działają. Ktoś tu kiedyś na forum to sprawdzał. Druga opcja to odpowiednie skonfigurowanie (Case 2) i wtedy podłączasz skrętkę do portu LAN i masz internet na pozostałych portach LAN.

19 minut temu, driwter napisał:

Czy może polecacie jakiś lepszy router do wifi?

Do WiFi to są Access pointy, punkty dostępowe. No i wszystko zależy czego oczekujesz od takiego AP (najnowszy standard czy może poprzednia generacja wystarczy, jakie prędkości - tu należy pamiętać że również klienci WiFi muszą spełniać te same wymagania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qwinto napisał:

Generalnie instrukcja w dłoń i sprawdzasz.

Archer C6 ma tryb Accesspointu, wtedy podłączasz chyba do jego portu WAN, a porty LAN nie działają. Ktoś tu kiedyś na forum to sprawdzał. Druga opcja to odpowiednie skonfigurowanie (Case 2) i wtedy podłączasz skrętkę do portu LAN i masz internet na pozostałych portach LAN

W takim razie wyjście nr dwa by mnie bardziej interesowalo ponieważ w dasanie mam dwa wyjścia lan i będę obu potrzebował (więc potem do komputera stacjonarnego lan pociągnę z Archera) 

Tylko nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji takiego połączenia lan-lan.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, driwter napisał:
3 godziny temu, Qwinto napisał:

Druga opcja to odpowiednie skonfigurowanie (Case 2) i wtedy podłączasz skrętkę do portu LAN i masz internet na pozostałych portach LAN.

Tylko nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji takiego połączenia lan-lan.

No przecież podlinkowałem stronę, tą z Case 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Qwinto napisał:

No przecież podlinkowałem stronę, tą z Case 2...

Po wejściu na innej przeglądarce kliknąłem case 2 i się rozwinęło dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...