Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozglądam się za laptopem do użytku domowego. Tak jak w tytule zastosowanie multimedialne (internet i filmy, 0 gier). Obecny laptop jaki posiadam ma 17,3 cala i nie chcę mniejszego.

Da się coś ciekawego kupić w okolicach tej kwoty? Chciałbym, aby posłużył mi jak najdłużej oraz żeby łatwo można było przedmuchać wnętrzności z kurzu, bo irytuje mnie głośna praca wentylatorów.

Dobrze, żeby miał zainstalowany system.

Ktoś doradzi??

Edytowane przez lukinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie laptopy są drogie, tym bardziej jest mniejsza dostępność z 17" praktycznie nic ciekawego nie dostaniesz, budżetowe Lenovo z 2 rdzeniowym procesorem.

HP 15s Ryzen 3-5300/8GB/256/Win10 IPS Black 2199 zł
Oczywiście też budżetowy model, choć posiada już wydajniejszy 4 rdzeniowy procesor i matryce IPS.

Ewentualnie ten sam model tylko z 6 rdzeniowym procesorem, wyposażenie identyczne.
HP 15s Ryzen 5-5500/8GB/512/Win10 IPS Black 2599 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest praktycznie ten sam tylko w 17" odsłonie a 500 zł drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, ale znowu dyski mało pojemne. Czy w najbliższej przyszłości, można się spodziewać większej dostępności elektroniki, czy też dobre czasy już były??

Komfort pracy na 17" jest jednak dużo lepszy niż na mniejszych monitorkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 11:42, lukinho napisał:

Ok, dzięki, ale znowu dyski mało pojemne. Czy w najbliższej przyszłości, można się spodziewać większej dostępności elektroniki, czy też dobre czasy już były??

Komfort pracy na 17" jest jednak dużo lepszy niż na mniejszych monitorkach.

To praktycznie nic innego niż HP 17 sensownego nie ma. Lenovo w porównaniu do HP kompletnie nie opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie budżetowe jak HP, dodatkowo matryca gorszej jakości TN, posiada słabszy 2 rdzeniowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zakupie laptopa poleasingowego w cenie ok 1500-1800 zł. Np hp elitebook 8760w klasa A-? Laptop leciwy, ale z drugiej strony jeśli zestawić go z marketowym a 2500 to może się nawet opłacać. Mam "okazję" takiego kupić i poważnie się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie bardzo dobre, wydajność słabsza od HP 15s który Ci podałem powyżej. Z drugiej strony pakowanie się w laptop za 1500 zł z 2012 roku... Dla mnie zdecydowanie słaba opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor w tym elitebook'u?

4 godziny temu, Czekoladka2 napisał:

Z drugiej strony pakowanie się w laptop za 1500 zł z 2012 roku... Dla mnie zdecydowanie słaba opcja.

Laptopy poleasingowe za 1500zł z 2012 są lepsze od połowy tych za 2500zł i od wszystkich za 1500-2000zł i nie mówię tu o wydajności,a o całokształcie- np. wykonanie, porty, matryca itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tak, teraz używane modele nie są takie tanie, elitebook posiada procesor Intel Core i7-2630QM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...