Skocz do zawartości
soczystyRabarbar

HDD 2/3 TB jako magazyn ~300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Szukam towarzysza dla mojego SSD (ADATA SX8200 PRO 1TB), a konkretnie twardziela 2 lub 3 TB, który będzie służył jako magazyn. Zależy mi by był cichy na ile to możliwe. I mieścił się w granicach 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 225 dostaniesz Toshibę P300 2TB, 350 3TB, 370 4TB. 

Z kolei w cenie 340pln jest WD Red 2TB, natomiast nie wiem jak u niego z hałasem.

Obydwa dyski mają bdb prędkości jak na HDD'ki.

Edytowane przez Ariven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej Toshibie to słyszę tyle dobrego, co złego. Dużo opinii o awaryjności, też pojedyncze o hałasie. Skąd fenomen tego dysku?

#edit: Też pytanie czy konkretny model ma znaczenie, bo "P300 2TB" to widzę 3 różne

Edytowane przez soczystyRabarbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, AdRjiaN napisał:

To już chyba przerost formy nad treścią do moich zastosowań (znaczy wiadomo, że nie chcę też żadnego złomu). Wolałbym też chyba coś bliżej 300zł niż 400, może być śmiało 2 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soczystyRabarbar napisał:

To już chyba przerost formy nad treścią do moich zastosowań (znaczy wiadomo, że nie chcę też żadnego złomu). Wolałbym też chyba coś bliżej 300zł niż 400, może być śmiało 2 TB.

to jak widac jest 2Tb fioletowy tez

https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-wd-purple-2tb-monitoring-cctv-24-7-11150645750?reco_id=646f3fd4-55b0-11ec-a3a2-40a6b731f4e0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

albo klasycznie jak wyzej 225zl

https://allegro.pl/oferta/dysk-hdd-toshiba-p300-2tb-3-5-5400rpm-11381975093?reco_id=7227f91d-55b0-11ec-a9bb-0c42a10e6cb8&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Toska 2Tb

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AdRjiaN napisał:

O. I to mi już bardziej odpowiada :D Rozumiem, że technicznie rzecz biorąc, nie ma przeciwwskazań do domowego zastosowania takiego dysku? Chodzi mi o to, czy to nie ma jakichś typowych technologii stricte pod monitoring, bo szczerze pierwszy raz widzę serię Purple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soczystyRabarbar napisał:

O. I to mi już bardziej odpowiada :D Rozumiem, że technicznie rzecz biorąc, nie ma przeciwwskazań do domowego zastosowania takiego dysku? Chodzi mi o to, czy to nie ma jakichś typowych technologii stricte pod monitoring, bo szczerze pierwszy raz widzę serię Purple.

Nie wnikalem specjalnie w specyfikacje- nowy -3 lata gwar i dobre opinie- niby pod monitoring zrobiony pod prace 24/7 ale dlaczego by mial nie dzialac jako magazyn w zwyklym pc? Jesli nie chcesz ryzykowac po prostu kup tansza toshibe albo drozej WD serii RED

 

EDIT

wg tego te dyski to zolwie

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski HDD dzisiaj to loteria, do tego dochodzi kwestia SMR i CMR (chociaż w przypadku magazynu nie ma to wielkiego znaczenia). Skoro ma być tylko magazyn to lepiej szukać dysków 5400, mniejszy hałas i awaryjność (teoretycznie) np. WD Red WD20EFRX lub WD Purple WD20PURZ (to tylko propozycje na szybko).

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję, bo możliwe, że źle posługuję się terminami :D

Obecnie mam tylko jeden dysk - SSD 1 TB. Z tego co wiem, niezbyt bezpieczne jest działanie na SSD jako jedynym dysku do wszystkiego, a że dużo działam z plikami (grafika), chcę go "odciążyć" dokładając HDD na te wszystkie pliki.

Kwestia WD20PURZ jest poruszana wyżej z @AdRjiaN

Edytowane przez soczystyRabarbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, niewykluczone że szybkość dysku (5400 vs 7200) jednak ma znaczenie w tym zastosowaniu.
W takim razie może "zwykła Tośka", Toshiba P300 HDWD120UZSVA, dysk 7200 CMR.
Co do opinii o awaryjności, znajdziesz takie o każdym dysku, im więcej się sprzedaje danego modelu tym więcej opinii (negatywnych jak i pozytywnych), jak wspomniałem dyski HDD obecnie to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam p300 3TB, to nie jest cichy dysk. Tragedii nie ma, ale do starych serii samsunga jej daleko

Moim zdaniem jak ma być cisza, to nie dysk 7200

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mimuszek napisał:

mam p300 3TB, to nie jest cichy dysk. Tragedii nie ma, ale do starych serii samsunga jej daleko

Moim zdaniem jak ma być cisza, to nie dysk 7200

To może wersja 5400, która wyżej została  zaproponowana?

https://allegro.pl/oferta/dysk-hdd-toshiba-p300-2tb-3-5-5400rpm-11381975093?reco_id=7227f91d-55b0-11ec-a9bb-0c42a10e6cb8&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mimuszek napisał:

mam p300 3TB, to nie jest cichy dysk. Tragedii nie ma, ale do starych serii samsunga jej daleko

Ja mam akurat wersję 2TB 7200 i jest praktycznie niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamilos69 napisał:

Ja mam akurat wersję 2TB 7200 i jest praktycznie niesłyszalna.

Zamówiłem ją. Mam nadzieję, że nie trafi mi się martwy od nowości dysk, ani taki co po 3 miesiącach padnie bez ostrzeżenia, bo i takie opinie o nim czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamilos69 napisał:

mam akurat wersję 2TB 7200 i jest praktycznie niesłyszalna.

no widzisz, to tylko się cieszyć, u mnie jest to najgłośniejszy HDD, rzekłbym że najgłośniejszy element mojego kompa (a zasilacz też mam stary,10letni toughpower) wcześniej miałem lata 2x103J, 204ui samsunga, teraz mam jeszcze 154UI i samsungi zawsze były dla mnie/ u mnie praktycznie niesłyszalne. Ale zaczęły mi po kolei walić błędami ze starości..  ( 2TB ponad 60tys godzin )

Toshibę kupiłem też czytając tu opinie, z polecenia tu na forum, na pewno ma bardzo dobry stosunek możliwości do ceny. niedawno 3TB kosztowała 300zł..

a z tą głośnością to też dość subiektywne odczucie, dla mnie chrupie , drugi powie że nic nie słyszy..

 

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P300 3TB, wersja 7200. Jest wyraźnie słyszalna podczas odczytu większych plików albo jak wchodzę do folderu z bardzo wieloma plikami. Natomiast działa bez żadnego problemu od prawie dwóch lat, a godzin ma nabite jak w serwerowni :D O trwałość bym się nie martwił ale cicho nie będzie.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...