Skocz do zawartości
Mateusz2PL

Niewykrywalny vpn

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś  darmowy niewykrywalny vpn? Wszędzie wymagana jest captcham, te co testowałem. Avast też

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płatne też. Żeby mieć bez Captcha to trzeba mieć IP tylko dla siebie (a nie tysiące osób na jednym w tym np. jeden spammer), nie wiem czy wystarczy wykupić bo szkoda mi kasy (niektóre VPN-y sprzedają IP, np. PIA).

Zapewne trzeba też mieć system operacyjny dla danego kraju i przeglądarkę (bo inaczej widzą, że jesteś z Polski i mogą reagować).

PS. Irytujące Captcha miałem też korzystając z LTE T-Mobile, bo też cała masa osób ma to samo IP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2021 o 23:35, Mateusz2PL napisał:

Jest jakiś  darmowy niewykrywalny vpn? Wszędzie wymagana jest captcham, te co testowałem. Avast też

U mnie w darmowych Atlas VPN i ProtonVPN, CAPTCHA pojawiało się sporadycznie. Używałem wyszukiwarki DuckDuckGo, a nie Google.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Google i inne firmy "widzą", że z danego adresu IP pochodzi dużo nietypowego ruchu (np. są używane różne języki przeglądarki, co można pośrednio rozpoznać po nagłówku HTTP "Accept-Language"), adres IP bywa też źródłem "złych zachowań", np. spamowania, skanowania portów, itp. Po zgłoszeniach od "ofiar" tych zachowań reputacja adresu IP spada, a w konsekwencji bazując na tej złej reputacji Google serwuje więcej lub bardziej skomplikowane captche, inni usługodawcy również zabezpieczają się odpowiednio bardziej, zależnie od potrzeb.

Czyli to nie sam VPN bezpośrednio jest wykrywany (chociaż da się wykryć np. otwarty port 1194, czyli domyślny protokołu OpenVPN), ale jest wykrywane raczej po prostu nietypowe zachowanie użytkowników danego adresu IP. Więc te captche nie są bezpośrednio skutkiem VPN-a, a skutkiem tych zachowań. I dlatego stwierdzenie, że "VPN jest wykrywany" jest raczej zbyt daleko idącym uproszczeniem.

Edytowane przez mp107

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Mateusz2PL napisał:

To wszystkie vpn są teraz wykrywalne?

adresy IP VPN idą na czarna listę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mając vpn jest skazany na captcha? Nawet często emaili nie da sie założyć.

Edytowane przez Mateusz2PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W efekcie końcowym na dobrą sprawę tak. A bardziej konkretne przyczyny zostały już wyjaśnione w poprzednich postach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi