Skocz do zawartości
Passt

Jakie chłodzenie AiO 360 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zmiany chłodzenia na większe.

Co powinno mieć nowe AiO:

  1. Bardzo dobra kultura pracy
  2. Jak najmniejsza ilość kabli
  3. Kompatybilność (w przyszłości) z LGA 1700

Mam obecnie dwa chłodzenia na oku:

1. Arctis Liquid Freezer II 360 mm

2. EVGA CLC 360 mm

które z nich, chyba ,że zaproponujecie coś lepszego.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA CLC sobie odpuść - kiepska jednostka oparta o konstrukcję Aseteka, wydajnościowo odstaje od konkurencji, fabryczne wentylatory są do bani.

ALF II jest jak najbardziej ok - bardzo dobre chłodzenie, dobra pompa. Jeśli jednak zależy CI na jak najlepszej pompce, to zdecydowanie EK AiO np. w wersji Basic - zdecydowanie najlepsza pompka w przypadku AiO.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,widzę, że w ALF II  są jakieś wyklejane podkładki (papierowe??) do backplate. Zastanwiam się czy podczas wymiany płyty głównej nie będą one jednorazowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że chodzi  Ci o Silent Loop 2, bo pierwsza wersja tego chłodzenia była sporą wpadką ze strony BQ. Silent Loop 2 jest ok, chociaż ALF II jest trochę wydajniejszy. Osobiście szedłbym w EK AiO Basic 360.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zawisztheblack napisał:

 EK AiO np. w wersji Basic - zdecydowanie najlepsza pompka w przypadku AiO.

 

12 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Zakładam, że chodzi  Ci o Silent Loop 2, bo pierwsza wersja tego chłodzenia była sporą wpadką ze strony BQ. Silent Loop 2 jest ok, chociaż ALF II jest trochę wydajniejszy. Osobiście szedłbym w EK AiO Basic 360.

Wydajnościowo rozumiem, że EK Basic 360  będzie na poziomie ALFa II. Gdzie w Polsce można kupić to ustrojstwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to poziom ALF II.

Na pcforce.pl masz dostępne EK AiO we wszystkich wersjach i rozmiarach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zawisztheblack napisał:

Tak, to poziom ALF II.

Na pcforce.pl masz dostępne EK AiO we wszystkich wersjach i rozmiarach.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Przekonałeś mnie.

wysłałem jeszcze zapytanie do pomocy serwisowej EK  czy do zestawów chłodzenia AiO będą dostępne zestawy montażowe LGA1700. Jeśli tak to biorę EK Basic 360.

EDIT:  zamówione.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto dokładać 250zł do tego EK???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do EK AiO Basic 360 względem ALF II 360 to 150 zł (ten pierwszy kosztuje 450 zł, EK 600 zł). Czy warto? Moim zdaniem tak - masz w zestawie lepiej wykonane wentylatory, które nie wpadają w dziwne wibracje w określonym zakresie obrotów, ogólna jakość wykonania samego chłodzenia też jest lepsza. ALF II ma dobrą pompkę, ale ta z EK jest jeszcze lepsza (kultura pracy pompki EK to najlepsze co jest obecnie w AiO). Wydajnościowo jest to samo chyba, że odpalisz wentylator na jakieś bardzo wysokie obroty, wtedy ALF II wygra. Generalnie dokładasz 150 zł do lepszej jakości wykonania, lepszej kultury pracy i bardziej kompaktowych rozmiarów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pierwszy silentloop był wpadką ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pompy masowo zdychały - OEM był Alphacool, wpakowali do środka DC-LT 2600, czyli całkiem przyzwoitą pompę, ale coś skopali i sporo pomp umierało.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo mam w sumie 3 pompy dc-lt 2600 :E jedną w bloku eisbaera, drugą luzem i trzecią w bloczku od pierwszego silent loopa który pasuje do eisbaera mam przez to rozmieć że te 2 (jedna luzem druga w blokopompce eisbaera) mogą żyć normalnie a ta w bloku od siletloopa ma dużo większe prawdopodobieństwo padniecia? :E ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz :E. Wiem, że DC-LT 2600 jest ok, ale dziwnym trafem te w Silent Loop zdychały. Z tego co mi się kojarzy problemem było to, że pompa była na 3-pin DC i ludzie dawali za niskie napięcie co miało miało wpływ na żywotność pompy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda jest na 3pin ? nie tylko ta w silentloopie była jakąś przerobioną wersją, w opisie tych pomp jest wzmianka że może być używana od 7 do 12v ja np obecnie używam na sztywno takiego napięcia aby miała te pudełkowe 2600rpm i jest cicho na stałych obrotach (po zapodaniu 12v na sztywno u mnie kręci 2900rpm i już się głośno robi) oczywiście po modach z podkładkami antywibracyjnymi w bloku bo na tych oryginalnych piankowych podkładeczkach i tak często wpadała w wibracje w bloku od eisbaera (nie wiem jak w bloku od silentloopa bo jeszcze nie testowałem) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zawisztheblack napisał:

Mnie pytasz :E. Wiem, że DC-LT 2600 jest ok, ale dziwnym trafem te w Silent Loop zdychały. Z tego co mi się kojarzy problemem było to, że pompa była na 3-pin DC i ludzie dawali za niskie napięcie co miało miało wpływ na żywotność pompy. 

a jak sprawa wygląda z nowymi Pure Loop 360 ?

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 15:19, Passt napisał:

Kurcze ,widzę, że w ALF II  są jakieś wyklejane podkładki (papierowe??) do backplate. Zastanwiam się czy podczas wymiany płyty głównej nie będą one jednorazowe.

Podkładki są plastikowe, z klejem, w razie czego można kupić taśmę klejąca dwustronną i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, shakal84 napisał:

Podkładki są plastikowe, z klejem, w razie czego można kupić taśmę klejąca dwustronną i po problemie.

Już zamówiłem EK AiO Basic.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Passt napisał:

Już zamówiłem EK AiO Basic.

Da się go zamontować na lga 1700 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Passt napisał:

Już zamówiłem EK AiO Basic.

Świetne aio z wygladu jak i z kultury pracy :thumb: gdzie zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

Da się go zamontować na lga 1700 ?

 

W standardzie nie ma zapinki od LGA170, ale EK udostępnia ją za darmo. Trzeba jednak pokryć koszty przesyłki ze Słowenii. Jak ktoś zamawia EK AiO z ich oficjalnego sklepu, to można przy okazji dorzucić nowy zestaw montażowy do koszyka za 1 euro centa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

Da się go zamontować na lga 1700 ?

 

Da się tylko musisz dokupić zapinkę pod LGA 1700. Tak jak wyżej napisał kolega zawiszatheblack w firmowym sklepie EK w Słowenii jest za eurocenta, tylko musisz pokryć koszt przesyłki (coś koło 13 Euro).

Ja kupiłem zapinkę w sklepie pcforce.pl za 9,99 PLN.

7 godzin temu, Send1N napisał:

Świetne aio z wygladu jak i z kultury pracy :thumb: gdzie zamówiłeś?

W sklepie pcforce.pl.

Edytowane przez Passt
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To EK jest o wiele ładniejsze od AF szkoda tylko ze nie ma jakiegoś małego dodatku świetlnego ę postaci rgb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, MrKetiw napisał:

To EK jest o wiele ładniejsze od AF szkoda tylko ze nie ma jakiegoś małego dodatku świetlnego ę postaci rgb. 

Masz wersję D-RGB EK-AiO czy Elite lub Aurum, gdzie blokopompka jest podświetlana :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrKetiw napisał:

To EK jest o wiele ładniejsze od AF szkoda tylko ze nie ma jakiegoś małego dodatku świetlnego ę postaci rgb. 

Ja akurat kupiłem wersję bez RGB, bo mnie denerwuje nadmiar kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...