Skocz do zawartości
E57

SSD M2 NVMe - 1TB na magazyn i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dysku SSD M2 NVMe PCIe Gen3 o pojemnosci 1 TB na magazyn oraz instalowanie aplikacji.

 

Wstepnie zastanawiam sie nad Kingstonem A2000 lub KC2500, roznica w cenie to okolo 50 zł.

Czy warto doplacic do KC2500 lub ew czegos innego, czy tez A2000 bedzie OK?
Odnosnie A2000 czytalem ze czasem ma problemy z BSOD-ami w zaleznosci od konfiguracji / zainstalowaych aplikacji.

Myslalem jeszcze nad Samsungiem 970 Evo Plus, natomiast teraz jest duza szansa na nowa rewizje ktora podobno bardziej sie grzeje.


Dzis dysk bedzie sluzyl jako magazyn ew do instalowania niektorych aplikacji, chociaz mozlwie ze kiedys bede z niego korzystal jako dysku systemowego.
Z gory dzieki za pomoc!

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BSODy w A2000 to była rzadkość, a ostatnie doniesienia są już dość stare. Jeśli różnica w cenie to naprawdę tylko 50zł (bo normalnie jest to ok. 120zł) to osobiście bym dopłacił.

Trudno żeby coś się grzało bardziej niż 970 EVO+ (może poza Crusialem P5), nowa rewizja mocniej zwalnia po zapchaniu bufora.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.
Roznica to dokładnie 60 zł (399 vs 459) wiec juz wzialem tego KC2500 dla spokoju.
Szkoda zmian w 970 Evo+ ale co zrobic, obecnie Kingston chyba w miare najrozsadniej wypada pod wzgledem pojemnosci/ceny/osiagow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przed zmianami w Samsungu Kingston był lepszym wyborem bo był równie wydajny, ale tańszy i chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba po zapełnieniu mocno zwalniają przy kopiowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wytrzasnąłeś tą bzdurę?

Kopiowanie na czysto:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_dyskow_ssd_pcie_3_0-16209-35.html

Kopiowanie po zapełnieniu w 80%:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_dyskow_ssd_pcie_3_0-16209-40.html

Dopiero kopiując ponad 50GB naraz pojawiają się różnice. Kilkanaście GB nie robi na dyskach wrażenia nawet po zapełnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam a2000 i bsodow nie mialem z nim jeszcze. polecam jedynie radiator na niego - ja mam z plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kalderon napisał:

Skąd wytrzasnąłeś tą bzdurę?

Kopiowanie na czysto:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_dyskow_ssd_pcie_3_0-16209-35.html

Kopiowanie po zapełnieniu w 80%:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_dyskow_ssd_pcie_3_0-16209-40.html

Dopiero kopiując ponad 50GB naraz pojawiają się różnice. Kilkanaście GB nie robi na dyskach wrażenia nawet po zapełnieniu.

no a o czym napisałem ?

skoro dla Ciebie 59 i 95 sekund nie robi różnicy to super ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko już nie świrujcie, że te pół minuty mniej czy więcej ma jakiekolwiek znaczenie.  Chyba, że ktoś co 3 minuty kopiuje 50gb danych...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Tornado3 napisał:

no a o czym napisałem ?

Napisałeś ogólnie, a wymagany jest specyficzny scenariusz (kopiowanie bardzo dużych paczek plików przy bardzo mocnym zapełnieniu) żeby różnica była. Kopiując po kilka-kilkanaście GB (kto i jak często kopiuje jednorazowo więcej?) zapełnienie dysku nie robi najmniejszej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 970 Evo+ uwazam za lepszy dysk po sprawdzeniu wielu recenzji, natomiast w nowej rewizji wyniki sa juz inne plus jest jeszcze bardziej goracy. Stare rewizje ciezko dostac w dobrej cenie nawet uzywane kosztuja 500+ zł.

Mam nadzieje ze ten KC2500 bedzie OK, zamowiony juz. Narazie sprobuje na nim postawic OS, docelowo ma byc jako drugi SSD pod dane itd

Dzieki za szybka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...