Skocz do zawartości
Maniek66xd

5x beep biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamówiłem sobie oto takiego kompa

Specyfikacja
Procesor i510400f
Ram crucial ballistick black 2x8gb 3200mhz RGB
Płyta główna gigabyte B560M D3H
Grafika gtx 660 ti
Dysk m2 samsung 980 500gb
Zasilacz silentiumpc Vero m3 600w
problem jest w tym że  po odpaleniu  mam 5x beepow od biosu wentylatory sie wszystkie kreca od cpu  gpu i obudowy wszystko swieci wyjmowałęm baterie bios flashowalem biosa robiłem co mogłem ale na darmo jutro bede mial inna grafike i zobaczymy czy to cos da bede informowal na biezaco dodam tez ze z procesorem na 99 procent jest wszystko oki piny nie sa pogiete w sockecie jest dobrze wlozony pasta jest dobrze nalozona probowalem juz odpalac komputer z jedna koscią ramu przekladalem do innych slotow ale to na nic  niestety nie moge dodac filmiku ale  tu daje przykład pikania ktory mam z yt 
   z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi 

Edytowane przez Maniek66xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Pan Ciastovy napisał:

5 beeps bios to jest cpu error, podmień procesor i sprawdź

niestety nie mam procka do podmiany ale jest on nowy wiec wątpie zeby był wadliwy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Maniek66xd napisał:

niestety nie mam procka do podmiany ale jest on nowy wiec wątpie zeby był wadliwy

To jest tylko elektronika nawet nowe części padają, możesz jeszcze sprawdzić napięcie na baterii CMOS

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie stare karty graf. jak GTX 660/ TI mają problemy z działaniem na nowych płytach, można spróbować aktualizacji BIOS na GPU który obsługuje UEFI. Można też włączyć w BIOS tryb  CSM ale nie zawsze to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Na początek ściągnij na komputer np. taki skaner adresów angryip, uruchom, sprawdź czy poza adresami 192.168.100.20-29 masz aktywny jakiś inny adres IP. Jeśli coś znajdzie to wpisz go w przeglądarkę i zobacz co się stanie. Jeśli to nie pomoże to pewnie TP-Link C6 ma wyłączony serwer DHCP, ale miał nie zmieniony adres IP i ma jakiś domyślny, tj 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Wtedy trzeba go odpiąć od Huaweia, podłączyć się kablem bezpośrednio do niego. Na komputerze ustawiasz statyczny adres IP np. 192.168.0.10 lub 192.168.1.10 i próbujesz otworzyć w przeglądarce adres 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Jeśli druga opcja wypali, to proponuje ustawić na TP-Link C6 adres np. 192.168.100.2 (widzę że DHCP rozdaje tam adresy od 192.168.100.20, ale upewnij się że adresu nie dostał jakieś inne urządzenia) i będziesz miał obok adresy głównego routera i Archera.
    • Panowie podejdźcie do tego logicznie, skoro Nv nie daje nam oficjalnie tego czujnika to po co się tym przejmować. Niech se dobija nawet do 100 stopni, skoro karta działa prawidłowo to znaczy ze wszystko jest w porządku.
    • System się uruchamia normalnie także nie ma z tym problemu. Tylko pozostaje pytanie jak z odtwarzaniem wideo w przeglądarce. Czy tak jest zainstalowany najnowszy Firefox? Bo on ma wbudowanego DRMa.
    • jak 2tb to np ADATA 2TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro (2021) - Dyski SSD - Sklep komputerowy - x-kom.pl do tej i5 starczy dobra plyta na b660 Gigabyte B660 GAMING X DDR4 - Płyty główne Socket 1700 - Sklep komputerowy - x-kom.pl ram G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V - Pamięci RAM DDR4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl cooler fortis5, choc do stockowej i5-12600k wystarczy i fera5
    • Ruszyłem z elektryką. Koszt? Jakieś 14k PLN. Mój elektryk (z rodziny) mówi, że gdyby nie to, że robią za półdarmo i materiały na glębokiej promo mi dają, to by było 26-28k. Ostatnio zrobili dom 160m^2, właściciel zabulił 38k PLN za wszystko. Ktoś powie, że to wstrętny prywaciarz krew wysysa, ale przecież mi pokazał ile w hurtowni za wszystko zapłacił. Masakra. To naprawdę tyle kosztuje, ze zniżką 40% nawet (elektrycy często takie mają). To wszystko za 100m^2 domu i jakieś 60-80 punktów elektrycznych.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...