Skocz do zawartości
KamcioGF

Czy coś jest nie tak z płytą?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taką zagwozdkę i nie wiem dokładnie o co chodzi. Grałem wczoraj w forzę i mam vsync na 72fps i zauważyłem spadki do 60fps mimo, że karta była obciążona na 80% co wcześniej się nie zdarzało a jak jakieś spadki były to gpu leciało na 99%. Sprawdziłem więc czy jest wszystko ok z prockiem i odpaliłem mu prime95 na 20min i wyniki są takie, że procek czyli R7 3700x podkręcony na 4341mhz przy 1.33v osiągnął 56 stopni a vrm mos 42 stopnie więc dziwnie mało bo jak patrzyłem po tematach z forum ludzie mają o wiele wyższe temperatury. Pomyślałem jeszcze przed testem, że może jak zmieniłem obudowę gdzie nie mam żadnych wentyli na górze to coś tam się grzeje. Mam jeszcze wątpliwości co do jednej sytuacji a konkretnie to podczas testu procesor w 1s rozgrzewał się z 56 do 67 stopni, zbił takty przy pierwszym razie na 4200 a drugim 3900 i jak rpm na wentylu od procka skoczył o 100-200 odrazu spadał na 56 stopni i trzymał zadane zegary czyli 4341mhz a jak już wentyl od procka rozkręcił się na 1350rpm trzymał na stałe temperaturę jak i taktowanie. Czy to jest normalne? Czy po prostu możliwe, że te spadki to jakaś anomalia w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to od gry zależy ale ja się przesiadłem z 3700x na 5800x z powodu właśnie podobnych przycięć (też na 3060ti), jak mu dałem sztywne OC 4.4ghz było lepiej, ale już przy RTX 3080 uznałem że zmienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, wrobel_krk napisał:

Nie wiem czy to od gry zależy ale ja się przesiadłem z 3700x na 5800x z powodu właśnie podobnych przycięć (też na 3060ti), jak mu dałem sztywne OC 4.4ghz było lepiej, ale już przy RTX 3080 uznałem że zmienię

Z przycięciami problemów nie mam, po prostu wczoraj nagle fps spadł o 10 a karta była wykorzystana w 80%. Wcześniej jeżeli były jakieś dropy to jedynie przez kartę.

Dziwią mnie też te skoki temperatury i taktowania gdy procek się nagrzewa.

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KamcioGF napisał:

R7 3700x podkręcony na 4341mhz przy 1.33v osiągnął 56 stopni

Puść może cb20/cb23 w pętli mi na aio 240 przy 4.4 ghz 1.3v dobijał do 75 stopni. Nie masz jakiegoś power limit ustawionego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wrobel_krk napisał:

Puść może cb20/cb23 w pętli mi na aio 240 przy 4.4 ghz 1.3v dobijał do 75 stopni. Nie masz jakiegoś power limit ustawionego?

Nie kojarzę żebym zmieniał pw. Po wgraniu nowego biosu i wstawieniu 3700x po prostu go ustawiłem tak żeby był stabilny. Tylko procka mam już od roku i pierwszy raz coś takiego widzę. Jak wrócę do domu to zrobię test i powrzucam screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem power limit na 120 i problem w grze zniknął. Odpaliłem też cb23 i single core przeszło bez problemu ale już mutli core wywala po jakiś 30s, dziwne bo prime czy occt można trzymać ile się chce i wszystko jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywala to niestabilne OC, ale jak w grach nie wywala tzn, że tylko przy pełnym obciążeniu. Ram masz oc? Czy Xmp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KamcioGF napisał:

Ustawiłem power limit na 120 i problem w grze zniknął. Odpaliłem też cb23 i single core przeszło bez problemu ale już mutli core wywala po jakiś 30s, dziwne bo prime czy occt można trzymać ile się chce i wszystko jest stabilne.

To ja miałem zawsze odwrotnie na ryzenach :E cinebench sobie może lecieć ile chce jak stabilizuje procka pod granie a occt szybko wywala errory i znacznie wyższą temp nawet na dużych danych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Jak wywala to niestabilne OC, ale jak w grach nie wywala tzn, że tylko przy pełnym obciążeniu. Ram masz oc? Czy Xmp?

Ram oc z 3000 na 3200 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...