Skocz do zawartości
Dhaarni

Freesync - nieobsługiwany. Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóz ostatnio stalem się posiadaczem monitora Philips 275E1S, posiada on wsparcie dla Freesync. Kartę graficzną mam Radeon R9 280. Ale niestety caly czas w opcjach AMD Software mam, ze freesync jest "nieobslugiwane"  mimo, że wszystko powinno być ok. 

 

Sterowniki do monitora zainstalowałem, w OSD nie ma absolutnie nic o freesync (mega biedne i podstawowe menu monitora), sterowniki od radeona zainstalowałem i odinstalowałem, również to nie pomogło i powoli kończą mi sie pomysły jak to odblokować... Monitor podłączony mam na HDMI ale z tego co czytalem, powinno dzialac rówinież i HDMI.

Z góry dzięki za pomoc:/ 

Cytat

https://ibb.co/Gs1NkwD  - zdjęcie z AMD Software.

 

Edytowane przez Fajress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, center78pl napisał:

Może jest włączona funkcja MPRT lub podobna wyłączająca Freesync.

Osobiscie nic takiego nie włączałem, a watpie zeby domyślnie było włączone, tak jak powiedziałem mój monitor ma mega podstawowe funkcje. Rzuciła mi sie mysl, ze moze powinenem jednak przez Displayport, moze AMD Freesync sam w sobie pozwala na połączenie przez HDMI ale mój monitor wymaga? Nigdzie na taki zapis nie trafiłem ale juz szukam problemu gdziekolwiek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys na zagranicznym forum widzialem ze nie kazda karta R9 280 wspiera FreeSync mimo ze oficjalnie podaja ze powinna, ale to bylo ze 2-3 lata temu. Moze akurat trafiles na taka sztuke karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wszystko jasne. @naczelnik5 nie, że nie każda R9 280 wspiera FreeSync tylko żadna, dopiero r9 290 + mają wsparcie freesync. Eh, szkoda. Trzbea wymienić w koncu GPU tylko jak gdy teraz taka drożyzna? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Fajress napisał:

Okej, wszystko jasne. @naczelnik5 nie, że nie każda R9 280 wspiera FreeSync tylko żadna, dopiero r9 290 + mają wsparcie freesync. Eh, szkoda. Trzbea wymienić w koncu GPU tylko jak gdy teraz taka drożyzna? :D 

Wszystkie układy tego producenta, począwszy od serii Radeon HD 7000 z 2012 roku. Oto one:

  • seria Radeon RX 5000
  • seria Radeon RX VII
  • seria Radeon RX Vega
  • seria Radeon RX 500
  • seria Radeon RX 400
  • seria Radeon R9/R7/R5 300
  • seria Radeon R9/R7/R5 200
  • seria Radeon HD 8000
  • seria Radeon HD 7000  

Wedlug tego teoretycznie powinna , ale moze to wsparcie dostaly tylko konkretne modele tych kart? Nie mam pojecia. W kazdym razie wymiana teraz gpu tylko dla freesync bez ktorego uwierz mi da sie zyc mija sie z celem;) Wedlug prognoz pod koniec 22roku ma sie troche poprawic sytuacja na rynku gpu , i chyba ma sie tez pojawic nowa seria kart. Ja ten rok jeszcze przeczekam na swoim staruszku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony R9 270- 280 nie obsługują tej technologi, ale niektóre karty z tej serii maja wsparcie. np: R9 285 lub 260X. Także, ze komuś cos tam na forum działało nie oznacza wyroczni, ze musi u Ciebie zadziałać. Pozostaje Ci zmiana karty

 
   
   
   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2021 o 19:42, Fajress napisał:

Eh, szkoda. Trzbea wymienić w koncu GPU tylko jak gdy teraz taka drożyzna? :D 

A jaki miałbyś budżet i w jaką kartę celował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...