Skocz do zawartości
Pavel87

Alan Wake 2

Rekomendowane odpowiedzi

Klimatyczna, moim zdaniem dobra ale sam nigdy jej nie ukończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, kadajo napisał:

No co ty 720p, 2160p no przecież grasz w 4k... 🤣

Warto przypomnieć że Remedy od czasu Quantum Break wyprowadziło skalowanie i rekonstrukcje obrazu, jeszcze przed DLSS i FSR ale tam rozdzielczość z której składano potem finalny obraz było 720p a sam tytuł nie wymagał FG do poprawy wydajności. 

24 minuty temu, kadajo napisał:

No chyba nie będzie gorzej niż w CP2077 ?

Błędów tyle nie będzie co w CP2077 ale wydajnościowo może być gorzej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Pioy napisał:

A to jest w ogóle dobra gra? Jedynkę mam na steamie od 2014, nigdy nie odpalona :E

Fabularnie tak ale gameplay już niekoniecznie 

2 minuty temu, kadajo napisał:

Byli prekursorami :E

Można tak powiedzieć aczkolwiek pierwszy tytuł z CBR to był Horizon Zero Dawn na PS4PRO 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kadajo napisał:

Qunatum chyba było szybciej :E

Faktycznie. Właśnie sprawdziłem daty premiery. Czyli od nich się to zaczęło i cała ta moda na DLSS i FSR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, azgan napisał:

Faktycznie. Właśnie sprawdziłem daty premiery. Czyli od nich się to zaczęło i cała ta moda na DLSS i FSR

To wszystko ich wina, do pieca z nimi. Bierem widły i ruszam na Remedy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Melitarny napisał:

Ale gra wyglądała jak kupa w 720p -> 1080p :szczerbaty:

A z DLSS performance w 1080p nie będzie wyglądać jak kupa :szczerbaty:? 540p to niby lepiej niż 720p 😄

Albo Ultra Performance 360p 😆

Pierwszy Alan Wake na XBOX 360 śmigał w 720p 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarówno Quantum Break jak i Control to były dwie MEGA sraki premierowe z masą błędów i niedoróbami. Remedy zajęło naprawdę sporo czasu doprowadzenie tych gier do porządku. Moim zdaniem nigdy im się nie udało w pełni bo Quantum po dziś dzień potrafi się wysypywać na pulpit w najmniej oczekiwanych momentach, z Control pod tym względem jest prawie idealnie bo tam gra sypie się tylko podczas walki z określonym "bossem" pobocznym - Kotwicą, reszta gry jest ok, czyli czuć progress względem Quantum Break ogólnie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, kadajo napisał:

No chyba nie będzie gorzej niż w CP2077 ?

Może nie ale podobno Alex z DF bierze wolne od poniedziałku bo ma gotowe zoptymalizowane ustawienia pod Alana 2 od wczoraj:

D-YZc89-Ws-AAu1-UR.jpg

A tak trochę bardziej poważnie to prawdopodobnie istnieje spora szansa, że w końcu nawet grono posiadaczy 4090tek, wśród których nie brakuje ignorantów zarówno na polskich jak i zagramanicznych stronach, co przy każdej premierze mają do powiedzenia na temat stanu technicznego danej gry jedno i to samo zdanie "u mnie działa ok, optymalizacja jest dobra" w końcu odczuje a co za tym idzie zrozumie, co to znaczy gdy wielka czarna knaga zbliża się do pewnej części ich ciała a jej posiadacz mówi z uśmiechem, że będzie dobrze i miło :E 

• Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w końcu jakiś progres. Znowu można się poczuć jak lata temu kiedy nowa karta graficzna rok po kupnie nie dawała rady :P

A bardziej serio, to jeśli będzie wyglądać tak żeby to uzasadnić, to ja nie widzę problemu. Zastój był przez długi czas w grafice taki że w budzie dalej siedzi dziesięcioletni procek i sześcioletnia karta graficzna i dopiero w tym roku trzeba było zacząć myśleć o zmianie.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko karty nie kosztowały 5-10 tys :E

Jak Nvidia myśli ze PCMR co generacje będzie takie sumy wydawać żeby sobie pograć na maks detalach to ekhem...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecą i grzecznie kupią, ba - nawet będą się z tego cieszyć. Zapomniałeś już co się działo w temacie o RTX 4xxx przed premierą i po premierze? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poleci garstka zapaleńców i tyle :)

obraz.thumb.png.299c5cd0fdda5e517943d9381e14f5e9.png

Nie dość ze karty są drogie to jeszcze recesja, inflacja... na pewno kolejne generacje będą szły jak cieple bułeczki :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

maaan, I love pc gaming (cries in 4070ti :E)

ale chociaż o CPU się nie trzeba martwić hehe

Edytowane przez JayDee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, kadajo napisał:

Jak Nvidia myśli ze PCMR co generacje będzie takie sumy wydawać żeby sobie pograć na maks detalach to ekhem...

Teraz też nie kosztują. No chyba że musisz koniecznie mieć najmocniejszą kartę, to wtedy masz pecha a producenci się cieszą :)  Z resztą, może nie było tej półki ultrapremium czy jak tam to sobie Nvidia nazywa, za to wariaci sobie łączyli 2+ karty w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fucktycznie, zapomniałem o tym Control na ps5.

Czyli pogramy w nowego Alana na mieszance low-medium-off z DLSS i będzie zajebi$ci€ :E 

Control-PS5-settings-scaled.jpg

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, ditmd napisał:

:cool:

On tak zawsze pisze przy każdej premierze :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkurza takie pieprzenie bo nie wiadomo czy to trolling czy serio.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kadajo napisał:

+ info, ze chipów brak, bo idą na AI = kiszka do kwadratu.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, zdzichon napisał:

Teraz też nie kosztują. No chyba że musisz koniecznie mieć najmocniejszą kartę, to wtedy masz pecha a producenci się cieszą :)  Z resztą, może nie było tej półki ultrapremium czy jak tam to sobie Nvidia nazywa, za to wariaci sobie łączyli 2+ karty w SLI.

No jak nie, RTX 4070 Ti, 4080 i 4090 to średnia cena powyżej 5 tys zl

A to są głównej karty do grania w b. dobrej jakości.

Nie ma co patrzeć na niższe połki bo jak tak podejdziesz to równie dobrze możesz patrzeć na starsze generacje itd. itd. itd.

Prawda taka ze wszytko zdrożało znacznie a gry ani nie staniały ani nie zrobiły się mniej wymagające, wręcz przeciwnie.

Granie na PC w wysokiej jakości zrobiło się pierońsko drogie. Zawsze było droższe ale teza to ju jest przeginka palnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.10.2023 o 10:53, .PaVLo. napisał:

Alana 2 dostanę niedługo, za zakup karty graficznej, ale zastanawiam się czy pchnąć klucz, czy aktywować go na tym marnym Epic Launcher, gdzie jeszcze żadnej gry nie kupiłem, nie mówiąc od zagraniu 🤔

Nie denerwuj mnie, ja kupiłem jakoś tydzień przed promocją, Ty chyba w dzień promocji  ;)

46 minut temu, ditmd napisał:

:cool:

Jak patrzę na te wymagania i gameplay z Alana w stosunku do takiego 5 letniego RDR2, czy nawet ostatnim trzem Resident Evil, którym bliżej do takiego Alana to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. 

Edytowane przez skunRace
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi