Skocz do zawartości
Pavel87

Alan Wake 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie też dostałem klucz do karty. Chciałem sprzedać, ale widzę, że tu ma być patch tracing i szykuje się niezły benchmark, więc chyba jednak trzeba aktywować 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, lamparcicho napisał:

Fucktycznie, zapomniałem o tym Control na ps5.

Czyli pogramy w nowego Alana na mieszance low-medium-off z DLSS i będzie zajebi$ci€ :E 

Podejdźmy zdroworozsądkowo. Najpierw niech wyjdzie.
Przecież wszyscy wiemy, ze obecnie między ultra, high, itd potrafią być kosmetycznie / niezauważalne zmiany - zabijajace sprzęt.
I taki np. med może i tak zrywać kapcie wizualnie. Dajmy szanse. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się ta gra nie podoba, Alan wygląda jak żul z monopolowego w Łodzi.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, kadajo napisał:

Weź... od razu żul. Dżentelmenel :E 

@*** ChOpLaCz *** Spoko ale po pierwsze primo odrobina humoru i śmieszkowania chyba nikomu jeszcze nie zaszkodziła, to jest gierka a nie poważne tematy o życiu.

A po drugie primo stan obecnej branży giereczkowej a co za tym idzie jakość wielu tytułów na premierę nie zachęca mnie do zdroworozsądkowego podejścia bo to jest jeden wielki LOL ;) 

Tak wiem co masz na myśli, wyjdzie to ocenimy i się zgadzam ale po ujawnieniu wymagań chyba można o czymś tutaj pisać prawda? Szczególnie, że ta tabelka raczej nie napawa optymizmem i jest zapowiedzą tego, że niejeden komp zostanie na premierę 2x zgwałcony.

W końcu Anal Wake 2 c'nie :P 

ps: skoro wymagania zostały podane praktycznie na ostatnią chwilę a do tego ostatnie gry od Remedy działały w dniu premiery powiedzmy średnio to można założyć, że tutaj powtórzy się podobny scenariusz ponieważ są ku temu przesłanki

jak trzeba to zagram i na LOW z DLSS bo gra mnie interesuje przede wszystkim od strony fabularnej ale tzw. niewolnikom ultra wszystkie suwaki w prawo nie będzie raczej do śmiechu :) 

Edytowane przez lamparcicho
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, lamparcicho napisał:

@*** ChOpLaCz *** Spoko ale po pierwsze primo odrobina humoru i śmieszkowania chyba nikomu jeszcze nie zaszkodziła, to jest gierka a nie poważne tematy o życiu.

A po drugie primo stan obecnej branży giereczkowej a co za tym idzie jakość wielu tytułów na premierę nie zachęca mnie do zdroworozsądkowego podejścia bo to jest jeden wielki LOL ;) 

Tak wiem co masz na myśli, wyjdzie to ocenimy i się zgadzam ale po ujawnieniu wymagań chyba można o czymś tutaj pisać prawda? Szczególnie, że ta tabelka raczej nie napawa optymizmem i jest zapowiedzą tego, że niejeden komp zostanie na premierę 2x zgwałcony.

Nie no, oczywiście, jasne. Po to jest forum, po to jest wątek, abyśmy sobie tu kminili. Luz.
A tak na marginesie. Zobaczcie, jak to działa. Nigdy nie jest dobrze. Jak pokażą tabelkę / wymagania (która jest spoko), a wychodzi crap, który ma się nijak do tych luźnych wymagać, to larum!
Jak pokazali tabelkę, która już jako tabelka gniecie jaja, to... larum (!), że chyba ich powaliło z takimi wymaganiami.

Nigdy nie pasi ludziom. ;)

47 minut temu, kadajo napisał:

A ja wręcz odwrotnie. Ta nieczęsta stylów Jasia Wicka, a teraz Alana (a niżej jeszcze Leto) - z włosem "za ucho" + gajer mi się podoba właśnie. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie tam ani trochę nie dziwią te wymagania :E

Control premierowo, bez RT, z AA off w mocnych miejscówkach i w średniej rozdzielczości 1440p to tam ledwie wtedy dwie topowe karty pozwalały utrzymać fps 60+. A granie z RT tylko z DLSS było możliwe.

obraz.png.2041bebf9223ff2a7fbb59913233d72e.png

A na najmocniejszych konsolach premierowo to nawet mimo mocnego ścięcia detali(część nawet poniżej PCtowego low) było granie w zakresie 15-25fps w wymagających miejscówkach :E

FCO81is.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to studio od dawna przesuwa pewne granice na róznych polach. Alan Wake X360 960x540 i takie se stabilne 30 klatek, potem na PC też wcale tak lekko nie było i karty się pociły.

Quantum Break XONE 1080p rekonstruowane z 720p (swoja droga to byl chyba prekursor technik typu DLSS czy FSR 2) i tez 30 klatek srednio stabile. Na PC był chyba dramat.

Control to juz pokazane wyzej - bylo ciężko.

Alan Wake 2 kontynuuje po prostu tradycje, czyli będzie gwałt na każdym sprzęcie który mamy na rynku. Czekam co tam na XSS pokażą, bo coś czuje kosmiczną beczkę śmiechu ; )

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wy macie problemy, będzie źle chodzić na ultra, to się będzie grać na high, albo medium, w dzisiejszych czasach to trzeba się nieźle przyjrzeć żeby dostrzec różnice między tymi presetami.

Ogólnie to miałem tej gry nie kupować, bo za dużo mam ich w kolejce do ogrania, ale że jest promocja i dodają ją do kart, no to kupiłem sobie kodzik. Jedynkę przeszedłem i mi się podobała, mam nadzieję że tak samo będzie przy tym sequelu.

Zrzut-ekranu-2023-10-21-114257.png

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PioyFajny klimat miała jedynka, fabuła miała głębię jak się ją przemyślało nieco. Genialnie były dla mnie sekcje dzienne, audycje radiowe, itd. Za mało jednak ich było. Dwójka zapowiada się inaczej.

A wymagania, to jest panowie kosmos. Jeżeli to się potwierdzi, że 3070/rx6700xt styknie do 540p w medium, to takiego dusiciela sprzętu nie było od czasów C1. Wątpię by graficznie było to usprawiedliwione. Widzę tutaj kolejny i chyba jeszcze gorszy przypadek olania jakiejkolwiek optymalizacji jak kochany starfield. No i jest to czego się obawiałem - coraz więcej nowych gier jako domyśle zaleca używać rozmydlacza. Przecież to zabija wszystkich z monitorami 1080p, a zatem większość. 540p na monitorze 1080p, to będzie takie mydło, że żadne wyostrzenie tego nie naprawi. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, lukadd napisał:

Mnie tam ani trochę nie dziwią te wymagania :E

Control premierowo, bez RT, z AA off w mocnych miejscówkach i w średniej rozdzielczości 1440p to tam ledwie wtedy dwie topowe karty pozwalały utrzymać fps 60+. A granie z RT tylko z DLSS było możliwe.

A na najmocniejszych konsolach premierowo to nawet mimo mocnego ścięcia detali(część nawet poniżej PCtowego low) było granie w zakresie 15-25fps w wymagających miejscówkach :E

Pamiętam jak dziś, miałem wtedy 2070S. Pierwszy dlss który robił z obrazu taką srake, że szok. To mnie totalnie zniechęciło do dlss na długo. Obecny dlss, a ten pierwszy to dwa światy. Także nie rozumiem czasami tego marudzenia... 

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gra jest na szczęście poza listą moich zainteresowań, więc wymagania mnie średnio obchodzą. Jedynka była kiepska pod względem gameplayu a tu widzę, że będzie podobnie. Ale na pewno poczytam jak toto (nie)będzie działać nawet na high-end. Ciekawe jakie będą teraz próby usprawiedliwiania. Ubaw pewnie będzie przedni, już grzeję popcorn 😏

Edytowane przez Necronom
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, ditmd napisał:

Ale wy macie problemy, będzie źle chodzić na ultra, to się będzie grać na high, albo medium, w dzisiejszych czasach to trzeba się nieźle przyjrzeć żeby dostrzec różnice między tymi presetami.

Pisze właściciel RTX 4090... 🤣

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dawna twierdzę, że powinien być zakaz wypowiadania się publicznego na temat działania gier dla osób posiadających topowe konfiguracje.

• Haha 4
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tam. Jak wam nie będzie szło na medium biedaki, to gracie na low. Jak nie da się na 30fps, to grajcie na 15fps. Jak 1080p nie zabangla, to 540p. A jak 540p nie da rady, to 360p. 360p, low, 15 fps i jakoś to będzie.  Jakiś problem?

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiesz, zawsze znajdą się tacy co będą to usprawiedliwiać i to na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Od dawna twierdzę, że powinien być zakaz wypowiadania się publicznego na temat działania gier dla osób posiadających topowe konfiguracje.

Neee tam, bez przesady. Taki RTX 4090 często radzi sobie gorzej w 4k niż RTX 4070 Ti w 1440p. Wiec to tylko kwestia konfiguracji, ALE dla mnie PC to przede wszystkim znacznie lepsza jakość renderowanego obrazu i jakbym miał RTX 4090 i 4k ale byłbym zmuszony obnizac detale to bym już to wszystko dawno sprzedał i wyjechał na Majorke. :whee:

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem Choplacza niedawno gasić jak peta w popielniczce za te sugerowanie obniżania detali w kompie mając 4090 ale się wstrzymałem z dobrego serduszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na komentarz jednego usera po premierze "grajcie dalej na ziemniakach" u mnie pięknie chodzi na 4090 z DLSS :E

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kadajo napisał:

Neee tam, bez przesady. Taki RTX 4090 często radzi sobie gorzej w 4k niż RTX 4070 Ti w 1440p. Wiec to tylko kwestia konfiguracji, ALE dla mnie PC to przede wszystkim znacznie lepsza jakość renderowanego obrazu i jakbym miał RTX 4090 i 4k ale byłbym zmuszony obnizac detale to bym już to wszystko dawno sprzedał i wyjechał na Majorke. :whee:

Hmm mając 4070ti i 1440p które radzi sobie lepiej od 4k 4090 i jeszcze nie na Majorce? :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta różnica nie jest aż tak duża :E

Ciekawe komu się szybciej pamięć skoczy 4090 w 2160p czy 4070 Ti w 1440p :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, żarty na bok. Znam branżę i numery jakie się odwalają, ale jak brałem rok temu radka 6800xt, byłem przekonany, że na te 2 lata styknie do 1080p bez rt:whee:. Rok temu, to był ogromny overkill w rasterze, zwłaszcza jak ktoś dopuszcza zejście z ultra. Tymczasem przy tym przyroście geometrycznym wymagań nowszych gierek, to ja się zastanawiam czy jakieś indyki człek odpali z 2024r, bo co do gier AAA, to już można założyć, że lepiej nie będzie. Nie bez rozmydlaczy, których nie akceptuje. Co za czasy. No, ale hej - zawsze można kupić 4090 i odpalić generator fejkowych klatek. Fajno jest:szczerbaty:

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ditmd napisał:

Kij tam z ultra.
Problem w tym że już medium bez RT ma mieć chore wymagania wg oficjalnej tabelki.
Co do jednego się zgodzę- w 540p nie zobaczysz różnic między presetami.
Wszystkie będą wyglądały jakbyś pomazał kupą po ekranie. :szczerbaty:

PS. Ale serio- oni chyba trollują z tym DLSS Performance w 1080p.
Przecież niezależnie jakie wodotryski graficzne tam wsadzą, to będzie wyglądało gorzej niż np. takie Kroniki Myrtany w natywnym 1440p.
Szczegółowości grafiki nie da się tak po prostu oderwać od rozdzielczości.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi pochodniami i widłami to bym zaczekał do premiery, od kiedy dajemy taką wiarygodność tym wszystkim oficjalnym tabelkom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi