Skocz do zawartości
Pawcioo10

SilentiumPC Fortis 5. Nowy cooler.

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, BankaiGoku napisał:

Panowie, a wiecie może jak Fortis 5 ma się do Dark Rock Pro 4? Bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnego porównania.

Znajdziesz na TechPowerUp:

https://www.techpowerup.com/review/silentiumpc-fortis-5-fortis-5-dual-fan-cpu-air-coolers/9.html

jest tam test Fortisa i porównanie m.in. do Dark Rock Pro 4, czy wiarygodne? tego nie wiem ale raczej jedno z niewielu (jeżeli nie jedyne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem jeszcze to opracowanie:

Biorąc pod uwagę także TechPowerUp, to dopiero zagadka, bo pod względem głośności są wręcz identyczne. Temperatura w zależności od testu i stanu, to różnica 1-8°C, ale średnio jest ona minimalna. No i dwa wentylator w be quiet! to wcale nie plus, a tylko dodatkowe obciążenie prądu i potencjalne źródło hałasu. Nie wiem czy warto dopłacać 250 zł za taka zabawę, muszę to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2022 o 01:19, BankaiGoku napisał:

Panowie, a wiecie może jak Fortis 5 ma się do Dark Rock Pro 4? Bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnego porównania.

Do schłodzenia ten Intel ze stopki czy jakiś inny CPU? Mam tego Fortisa jak coś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.12.2022 o 10:50, gbur21 napisał:

Do schłodzenia ten Intel ze stopki czy jakiś inny CPU? Mam tego Fortisa jak coś :)

Z na razie krótkich obserwacji widzę, że Fortis przy i5 13600K bez problemów daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.12.2021 o 14:28, frog67 napisał:

Niestety ale Black od jakiegoś czasu zjechał z poziomem i niektóre jego testy i wyniki to jakieś anomalie, tak było chociażby z testami 5600x vs 12600K gdzie w wieśku Alder był szybszy o jakieś 60% co jest absurdem teraz test Fortisa i też zaklinanie rzeczywistości.

Przecież wszystko było pokazane jak na dłoni, jaki był setup, ustawienia etc - Także żadnej ściemy nie było :)  Weź też pod uwagę choroby wieku dziecięcego jakie Ryzeny miały choćby  jazdy z win 11 itp itd.

Co do Fortisa5  to jakie zaklinanie rzeczywistości? - to co TPU też kłamie pokazując po OC na procku AMD 2 st C różnicy vs NHD15? xD

W dniu 14.12.2021 o 13:56, _rdk_ napisał:

Odchodzi 2 stopnie ale na stock, po OC jest to 10-12 stopni ;) To jest właśnie ta różnica do topowej wydajności, za którą musisz dopłacić bo nie dostaniesz jej w coolerach za 200 zł
Nie wiem ile razy trzeba to powtarzać, nie rozumiesz czy celowo próbujesz manipulować - im słabszy CPU (i mniejszy pobór mocy), tym różnice mniejsze.
A samo noise normalized na jednej wartości to tylko dodatek. Jak zadasz pytanie co cooler potrafi zrobić na maksa, to ten test nic nie powie, a jak napisało TPU - wydajność jest tu limitowana przez choćby niskoobrotowe wentylatory (jak np w Macho). Także uświadom sobie, że do pewnej wartości obciążenia ten cooler może wypadać dobrze czy nawet bardzo dobrze, ale do co lepszych czy bardziej wykręconych CPU się nie nadaje i kończy się dużo poniżej tego gdzie dają radę topowe coolery, jak D15

Ale przecież jest po OC 2 st C różnicy, 12 to masz na Intelu a to różnica.

Jasne zgadzam się z Tobą, że im wyższe TDP tym różnice będą większe, nie ulega to wątpliwości.

Ale i też trzeba wziąć pod uwagę, że temperatury na prockach AMD i Intela to dwie różne bajki - choćby inne rozłożenie rdzeni, IHS etc.

Do tego co procek to inne temperatury, rozjazdy mogą być nawet do kilku stopni ( mowa o Intelu). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.12.2022 o 03:33, BankaiGoku napisał:

Z na razie krótkich obserwacji widzę, że Fortis przy i5 13600K bez problemów daje radę.

Czasami nie zmieniaj na DarkRock Pro 4 bo BQ ma problem z dociskiem na s1700 i chlodzenie ma bardzo srednie wyniki 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi