Skocz do zawartości
mrRarity

Odzyskanie usuniętych plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Dzisiaj rano omyłkowo usunąłem ważne dla mnie pliki. Chciałem skasować jeden plik i podczas tej czynności wszedłem w folder w którym były te ważne pliki, wyskoczyło mi okienko czy na pewno chcę skasować plik więc potwierdziłem ale nie wiedziałem, że również zaznaczyły się ważne pliki podczas wchodzenia w folder w którym te ważne pliki się znajdowały. Pliki zajmowały sporo miejsca dlatego nie przeniosło ich do kosza tylko od razu zostały usunięte. Pliki te nie znajdowały się na dysku systemowym, tylko na dysku gdzie mam np. zainstalowane gry. Sam folder pozostał, w którym były te ważne pliki, nic do niego też nie wrzucałem, to chyba oznacza, że pliki nie zostały nadpisane? Używałem 2 programów, EaseUS Data Recovery Wizard i on się świetnie sprawdził, szkoda że przed zeskanowaniem nie przeczytałem że odzyskuje max 2 GB, użyłem też programu Recuva ale on się nie sprawdził. W jaki sposób mogę te pliki odzyskać?

Pozdrawiam,

mrRarity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko płatne programy; że w folderze nie ma innych plików nie znaczy, że usunięte nie zostały nadpisane - w ogóle nie ma związku - foldery nie istnieją realnie na dysku, tworzy je tylko explorer dla wygody użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem się. Na forum strony elektroda.pl polecono mi program DMDE. Użyłem programu, znalazłem pliki, nawet część z nich odzyskałem (najważniejsze rzeczy był zapisane w notatniku), ale po otwarciu ich nie było tego co zapisałem tylko krzaczki. Użyłem też programu EaseUS Data Recovery Wizard, niestety z tymi plikami było to samo, zamiast informacji zapisanych w notatniku były krzaczki. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

mrRarity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się za bardzo, ale trzeba było spróbować jujuedit - w jujuedit możesz wybrać kodowanie pliku - w notatniku pewnie brakowało informacji, w jakim systemie kodowym plik zapisany - może brakowało nagłówka pliku, gdzie chyba jest ta informacja; w juju edit można próbować różnych systemów kodowych do odczytania pliku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...