Skocz do zawartości
MateuszTbg

Tablet 10" Dla mamy 65l Budżet 600-700zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje Waszej porady związanej z zakupem Tableta dla mojej Mamy 65 letniej.

Mama używa telefonu z Androidem (Xiaomi redmi 4x) dlatego fajnie by było gdyby tablet też był na androidzie.

 

Główne zastosowanie to aplikację:

Netflix

Player TVN

Facebook

Messenger

YouTube

Czytanie artykułów w przeglądarce internetowej google Chrome

Rozmiar preferowany 10"

Widzę, że są teraz dość ciekawe promocje no na ten Tablet:

Lenovo TAB M10 FHD Plus 10,3" 4GB/64GB WiFi (szary) 699zl

https://m.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tablet-m10-fhd-10-3-4gb-64gb.bhtml

Jest też wersja M10 bez + z ekranem o niższej rozdzielczości no i sam nie wiem czy warto dopłacać czy dla mamy (65l) nie będzie lepsza niższa rozdzielczość (większe ikony, łatwiej trafić w klawisz)

Ta bez plusa ma też 2gb ram a nie 4gb...

 

Proszę Was o poradę co tu kupić dla Mamy tak by była zadowolona, jeśli jest coś w tej cenie lepszego od tego co ja wypisałem to bardzo proszę o linki.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o pomoc.

Czas zakupu lada dzień a ja jestem zielony.

 

Chce zrobić mamie fajny prezent z którego wiem, że będzie zadowolona ale potrzebuje Waszej pomocy

Edytowane przez MateuszTbg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę nikt nie zna się na Tabletach i nic mi nie doradzi...

 

Bardzo Was proszę chciałbym kupić jeszcze w tym tygodniu ten tablet dla Mamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB RAM to teraz takie minimum i poniżej tej wartości IMO nie ma sensu nic kupować. 

Przejrzałem tak z ciekawości oferty sklepów i w tym przedziale cenowym i 10" nie ma za dużego wyboru. Ja bym wziął to co ma 4GB RAM i w miarę nowego Androida..

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xadrian napisał:

4GB RAM to teraz takie minimum i poniżej tej wartości IMO nie ma sensu nic kupować. 

Przejrzałem tak z ciekawości oferty sklepów i w tym przedziale cenowym i 10" nie ma za dużego wyboru. Ja bym wziął to co ma 4GB RAM i w miarę nowego Androida..

Zerknij proszę na to Lenovo M10 plus z fhd które podałem w 1 poście.

Czy będzie najlepszym wyborem za te 700zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MateuszTbg napisał:

Zerknij proszę na to Lenovo M10 plus z fhd które podałem w 1 poście.

Czy będzie najlepszym wyborem za te 700zl?

Ten tablet to nadal jeden z lepszych wyborów właśnie w budżecie oscylującym w okolicach 600 - 700 zł. Nie jest to świeża konstrukcja ale parametry ma znośne. Mamie i tak częste aktualizacje nie są potrzebne. Nic poniżej 4GB ram nie ma co brać.

Tylko nie ma on certyfikatu na odpalanie netflixa w rozdzielczości wyższej niż SD. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AnshuA napisał:

Ten tablet to nadal jeden z lepszych wyborów właśnie w budżecie oscylującym w okolicach 600 - 700 zł. Nie jest to świeża konstrukcja ale parametry ma znośne. Mamie i tak częste aktualizacje nie są potrzebne. Nic poniżej 4GB ram nie ma co brać.

Tylko nie ma on certyfikatu na odpalanie netflixa w rozdzielczości wyższej niż SD. 

Hmm... Tylko w tym przedziale cenowym chyba żaden tablet nie będzie miał certyfikatu aby odtwarzać filmy na Netflix w jakość HD ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AnshuA napisał:

Ten tablet to nadal jeden z lepszych wyborów właśnie w budżecie oscylującym w okolicach 600 - 700 zł. Nie jest to świeża konstrukcja ale parametry ma znośne. Mamie i tak częste aktualizacje nie są potrzebne. Nic poniżej 4GB ram nie ma co brać.

Tylko nie ma on certyfikatu na odpalanie netflixa w rozdzielczości wyższej niż SD. 

A czy jest w tym budżecie 700zl coś lepszego co warto by było wziąć dla Mamy zamiast tego M10 plus z FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MateuszTbg napisał:

A czy jest w tym budżecie 700zl coś lepszego co warto by było wziąć dla Mamy zamiast tego M10 plus z FHD?

No właśnie ciężko jest znaleźć coś lepszego w tych pieniądzach. Jest taki tablet Nokii https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/nokia-tablet-t20-10-4gb-64gb-wifi.bhtml

Ponad budżet ale świeży produkt, mega bateria i mało znany procesor ale nie taki zły bo na rdzeniach cortex a75 bodajże. Producent deklaruje dwie aktualizacje androida w górę, ale jak to będzie to nie wiadomo 

W 30 ratach wychodzi 839 zł. Ew jak wyżej coś z Ali. 

Na tej samej stronie jest dodatkowo ze sluchawkami o 50 zł drożej ale słuchawki niby w euro rtv kosztują 279 zł. Po ich odsprzedaży zrobi się fajna cena jak za taki sprzęt w sumie. 

Ja kupiłem. Szukałem już od kilku tygodni jakiegoś sensownego tableta do max 1000 zł. Zobaczymy czy się do czegoś nadaje. 

Edytowane przez AnshuA
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 18:48, AnshuA napisał:

No właśnie ciężko jest znaleźć coś lepszego w tych pieniądzach. Jest taki tablet Nokii https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/nokia-tablet-t20-10-4gb-64gb-wifi.bhtml

Ponad budżet ale świeży produkt, mega bateria i mało znany procesor ale nie taki zły bo na rdzeniach cortex a75 bodajże. Producent deklaruje dwie aktualizacje androida w górę, ale jak to będzie to nie wiadomo 

W 30 ratach wychodzi 839 zł. Ew jak wyżej coś z Ali. 

Na tej samej stronie jest dodatkowo ze sluchawkami o 50 zł drożej ale słuchawki niby w euro rtv kosztują 279 zł. Po ich odsprzedaży zrobi się fajna cena jak za taki sprzęt w sumie. 

Ja kupiłem. Szukałem już od kilku tygodni jakiegoś sensownego tableta do max 1000 zł. Zobaczymy czy się do czegoś nadaje. 

Dzięki za odp.

Wolałbym jednak coś z normalnego sklepu niż z Ali i nie przekraczać tych 700zl już i tak nacinam budżet bo miało być 500zl na początku heh.

 

Przejdę się może z mamą do Media Expert i pokaże jej wersję z fhd i z niższą rozdzielczością i niech zadecyduje który lepiej jej się będzie używało.

Oczywiście wolałbym jej kupić ten M10 plus z FHD no ale zobaczymy co sama powie.

Gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać to proszę pisać w poniedziałek chce już kupić ten tablet.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...