Skocz do zawartości
Voobson

Telefon nie łączy się z komputerem poprzez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dwóch dni nagle nie potrafię połączyć telefonu z komputerem i nie wiem co jest powodem tego. Podłączam bezpośrednio do komputera z tyłu, z przodu, przez HUB'a i gdy dale opcje Transferuj pliki, aby moje urządzenie było rozpoznawalne jako USB w windowsie to nci sie nie dzieje i nie widzi mi go. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może być uszkodzone gniazdo USB-C. Niedawno tak miałem. Naprawa 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, omkar napisał:

Może być uszkodzone gniazdo USB-C. Niedawno tak miałem. Naprawa 120 zł.

mam Huawei nova 2 plus, gdzie i u kogo to naprawić. telefon musze mieć przy sobie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybrałeś w telefonie jakiejś opcji np. tylko zasilanie itp? Telefon normalnie się ładuje na tym kablu który podłączasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grzela300 napisał:

Nie wybrałeś w telefonie jakiejś opcji np. tylko zasilanie itp? Telefon normalnie się ładuje na tym kablu który podłączasz?

ładuje sie normalnie. 3 kable sprawdzałem w różnych gniazdach USB, odinstalowywałem stery w menedżerze urządzeń i uruchamiałem ponownie komputer i też nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli ładuje baterię prawidłowo, to nie jest problem z gniazdem. Zainstaluj najnowsze sterowniki Huawei USB. Jeżeli nie zadziała, to włącz debugowanie USB w smartfonie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 20:25, omkar napisał:

Jeżeli ładuje baterię prawidłowo, to nie jest problem z gniazdem. Zainstaluj najnowsze sterowniki Huawei USB. Jeżeli nie zadziała, to włącz debugowanie USB w smartfonie.

To mega ciekawa i niezwykle wkurzająca sprawa, bo dzisiaj rano podpinałem przez inny jeszcze kabel (już czwarty) do laptopa w pracy i wszystko działało. Musiałem przenieść zdjęcia i mi je przeniosło najnormalniej w świecie, natomiast po południu w pracy już się nie dało tego powtórzyć. Zainstalowałem teraz niedawno te HIsuite od huawei i po instalacji i uruchomieniu HDB (huawei data bridge) potrafie połączyć telefon z komputerem i prócz kopiowania plików potrafię nawet pisać z poziomu komputera SMSy. Więc ten kabel działa. Musi być kwestia po stronie sterowników, albo na telefonie coś jest zawalone albo na komputerze, może jakaś aktualizacja to popieprzyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problema z zrzucaniem fotek z redmi 8 na pc. 

Albo folder fona długo się ładował i nie załadował albo kopiowanie szło w nieskończoność.

Teraz sobie przypominam że ileś tam różnych aktualizacji fona i idzie bez problemu.

Trzeba zawsze przestawić USB z ładowania na transfer plików bądź fotek!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 01:55, pierote napisał:

Też miałem problema z zrzucaniem fotek z redmi 8 na pc. 

Albo folder fona długo się ładował i nie załadował albo kopiowanie szło w nieskończoność.

Teraz sobie przypominam że ileś tam różnych aktualizacji fona i idzie bez problemu.

Trzeba zawsze przestawić USB z ładowania na transfer plików bądź fotek!!

 

Nie rozumiem. Przestawiam na to ale nie widzi komputer mojego telefonu. Mogę przez HIsuite przerzucać ale wolałbym podpinać telefon jako USB i tak jest prościej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze sterami w windzie. Jakieś aktualizacje systemowe wiszą w fonie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 05:41, pierote napisał:

Może coś ze sterami w windzie. Jakieś aktualizacje systemowe wiszą w fonie?

 

Postawiłem system na nowo i jakoś wszystko działa teraz. Wcześniej nie dało się zainstalować żadnego sterownika, przy instalacjach systemowych czy innych system "miał problem" i tyle wiadomo, inne telefony też nie dało się podłączyć. Postawienie systemu dobre na wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasami tylko to zostaje.

W pececie żonki ostatnio lisek nie chce odtwarzać żadnych streamingów płatnych typu netflix czy hbo. Uparł się i wyrzuca z logowania. Przeinstalowanie ff czy wyłączanie adbloków też nic nie daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...