Skocz do zawartości
_network

3 płyty AM4 razem z 3700x - padło CPU czy RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, poddaje się i tworze nowy temat:

Kupiłem procesor Ryzen 3700X. Do niego chce płytę w formacie microATX. 

Konfiguracja, którą testowałem:

RAM: Pamięć HyperX Predator 64GB DDR4 3600MHz CL18

MOBO1: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)  - z outletu, w aukcji była pomyłka stąd przysłali ATX ale wrzuciłem CPU i RAM aby sprawdzić czy działa wszystko - niestety po uruchomieniu wentylator CPU tak jakby na maxa pracował. Brak obrazu z karty graficznej ( mam jakąś starą która wiem że działa) a na płycie dioda DRAM się świeci i nie chce gasnąć. Myślę coś z ramem - sprawdzam rózne konfiguracje powyższych Predatorów - w różnych portach, pojedynczo - cały czas dioda się świeci. Wrzuciłem inne pamięci ram (G.Skill Trident Z RGB 64GB 4x16GB 3600MHz DDR4) - Brak poprawy.  Wrzucam prePredatorydatory do drugiego komputera gdzie sieci 3900x  - tam wszystko jest wykrywane jeśli chodzi o pamięć. Ok skoro to outlet i ATX to odsyłam -kupiłem:

MOBO2:ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI)   - tyle że już microATS - ta sama akcja to powyżej. Przeczytałem na reddit, że te płyty mają jakieś problemy z pamięciami. Odsyłam. Teraz mam :

MOBO3Gigabyte B550M AORUS PRO-P microATX - tutaj nie ma diody na płytach. Podłączyłem wszystko jak należy - i nic. Nadal brak obrazu na ekranie. Żaden led na płycie głównej się nie świeci ( a jest taki mały paseczek w roku który mignię raz jak załączę zasilacz. Jak odpalam płyte (piny + śrubokręt) tak nic się nie świeci. 

W każdej z powyższych historii: wentylator na CPU pracuje. Aktualnie do środy nie mam jak sprawdzić CPU bo mam tylko ten 3700x i wspomniane predatory. 

Obawiam się, że może to być coś z CPU. A może to te pamięci są "za szybkie" do tych płyt ? 

Bios aktualiowałem do najnowszego dla MOBO2 i MOBO3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaka konkretnie karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, oh,shut up napisał:

Podepnij kabel hdmi pod port w karcie graficznej

Raczej tak ma skoro ten Ryzen nie ma integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, toska78 napisał:

A jaka konkretnie karta graficzna?

Dokładnie to : GF9500GT 1024MB DDR2 - rok temu jak nie miałem GPU to uzywałem jej do odpalenia windowsa razem z 3900x i nie było problemu. 

 

42 minuty temu, oh,shut up napisał:

Podepnij kabel hdmi pod port w karcie graficznej a nie płycie głównej.

Sprawdzone dwa monitory. Oba podpięte do powyższej karty grafiki (nie do płyty głównej) - kable VGA oraz HDMI. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
53 minuty temu, _network napisał:

Dokładnie to : GF9500GT 1024MB DDR2 - rok temu jak nie miałem GPU to uzywałem jej do odpalenia windowsa razem z 3900x i nie było problemu. 

Nie wiem czy to już patrzyłeś ale ta grafika nie ma obsługi UEFI, więc sprawdź w biosie czy jest włączone CSM Support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toska78 napisał:

Nie wiem czy to już patrzyłeś ale ta grafika nie ma obsługi UEFI, więc sprawdź w biosie czy jest włączone CSM Support.

Do biosu się nie mogę dostać bo nic na ekranie nie wskakuje. 

Ok sprawdzę na innej karcie. Dzięki za sugestię. 

Gdyby to była wina tej starej karty to podłączona klawiatura przez USB nie dostawałaby zasilania ( żadna z diód się nie świeci) oraz jakies delikatne ledy na tych płytach które sprawdziłem tez powinny chyba błysnąć (no chyba że deafultowo są na OFF w biosie) ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Update;

Dzisiaj sprawdziłem sprzęt zamieniając procesor - ten świeżo kupiony (3700X)  z moim starym 3900X i z tym dugim płyta w staje bez problemu z pamięciami. 

3700X poleci na reklamację. Pierwszy raz spotykam się z uszkodzonym CPU,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...