Skocz do zawartości
Skolimtex

Mobilna drukarka w terenie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od pewnego czasu drukarki, która mogłaby być wykorzystywana w terenie (dostęp do zasilania z samochodu). Niektóre wydruki mają okres archiwizacji rzędu kilkudziesięciu lat, więc zupełnie odpada druk termiczny (a tym samym niestety cała seria produktów Brother PocketJet), zostaje wyłącznie laserowy/atramentowy. Potrzeba jedynie wydruków czarno-białych. Rozumiem, że zasilanie bezpośrednio z gniazdka zapalniczki raczej nie wchodzi w ogóle w grę, jednak mam przetwornicę do 500W (czysta sinusoida) z wyjściem na normalne gniazdko. Stąd też potrzeba drukarki małych rozmiarów, która zniosłaby trudy podróży, drukowania w samochodzie, w różnej temperaturze, przewożenia w różnych pozycjach itd.

Znalazłem następujące opcje:

  • Canon Pixma TR150 (atramentowa)
  • Canon Pixma iP110 (atramentowa)
  • HP Tango X 110 (atramentowa) – jednak nie mam dobrych doświadczeń z urządzeniami HP
  • HP OfficeJet 200 i 250 (obie atramentowe)
  • WorkForce WF-110 (atramentowa)

I... tyle? Rozumiem, że laserówek nie ma w tym zakresie (pewnie większe wymiary + większy pobór mocy). Ktoś może polecić coś z tego lub może zna coś innego?

Edytowane przez Skolimtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy miałem do czynienia z Canon ip110 i HP 200. HP obsługuje się o niebo wygodniej (ma sensowny panel, który coś sensownego powie, a nie te głupie diodki z canona). Z drugiej strony tusze do canon tańsze. Z trzeciej strony, HP ma głowice zintegrowane z tuszami jak mnie Alzhaimer nie myli, więc prędzej można by spróbować zamienników (my próbujemy - zamienniki w HP i oryginały w Canon - zobaczymy co z tego wyjdzie ... jak HP na zamiennikach będą działać tak długo jak Canon na oryginałach, to będę zadowolony z HP w pełni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na HP, ale wersję 250. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Mimo nieco większych gabarytów i niechęci do HP przeważyła opcja kopiowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...