Skocz do zawartości
DjXbeat

Problem z odtwarzaniem filmów z laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od niedawna zacząłem korzystać z Netlfixa gdzie moim głównym odtwarzaczem jest Laptop Dell G7 7700 z racji tego, że TV nie posiada Smart z aplikacją Netflix. Problem polega na tym, że gdy oglądam jakikolwiek materiał na TV (Panasonic P42G30) podłączony przez HDMI gdy w laptopie jest zamknięta pokrywa, obraz strasznie szarpie, rwie, przeskakuje. Gdy otworzę pokrywę laptopa tak, że obraz wyświetlany jest zarówno na TV i ekranie laptopa obraz jest ultra płynny. Problem z rwaniem pojawia się gdy zamknę pokrywę laptopa. 

Może macie jakieś sugestię odnośnie tego problemu? 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz obraz tylko na tv skrótem windowsowym i wtedy zamknij pokrywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 

Działa tylko, że najpierw muszę przełączyć ekran a dopiero później uruchamiać aplikację Netflix, Jak uruchomię film i przełączam to niestety szarpie ale jak najpierw przełączę sygnał na TV a dopiero później uruchomię to wszystko działa poprawnie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to ma do rzeczy że tak się dzieje :>? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Send1N napisał:

Ciekawe co to ma do rzeczy że tak się dzieje :>? 

Po weekendzie wleci Chromecast 4.0 więc laptop nie będzie potrzebny do odtwarzania ;)

Miałem zmienić telewizor ale musiał bym wydać sporo kasy na nowy by dostać efekt "Wow"

Prawie 10 letnia plazma w dodatku po profesjonalnej kalibracji daję świetny obraz więc ciężko o coś co zrobiło by na mnie olbrzymie wrażenie ;)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym pytałem z ciekawości czemu taka kombinacja dziala a odwrotnie już szarpie ? ciekawa sprawa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1Nnajczęściej się tak dzieje jak laptop nie ma muxa i wyświetla pulpit na ekranie laptopa przez zintegrowane gpu, a złącze hdmi itp jest spięte z dedykowanym gpu przez szynę danych na której także jest zintegrowane gpu lub zewnętrzny port jest także pod zintegrowane gpu, ale na obu wyświetlaczach są rożne rozdzielczości i odświeżanie. Bez muxa dane ze zintegrowanego gpu i dedykowanego idą po tej samej szynie równocześnie i po zamknięciu klapy najprawdopodobniej usypiane jest zintegrowane gpu, co za tym idzie szyna danych zwalnia do minimum. Do sprawdzenia z czym jest port spięty w panelu zarządzania gpu i wszytko się wyjaśni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 18:03, seba84_2005 napisał:

@Send1Nnajczęściej się tak dzieje jak laptop nie ma muxa i wyświetla pulpit na ekranie laptopa przez zintegrowane gpu, a złącze hdmi itp jest spięte z dedykowanym gpu przez szynę danych na której także jest zintegrowane gpu lub zewnętrzny port jest także pod zintegrowane gpu, ale na obu wyświetlaczach są rożne rozdzielczości i odświeżanie. Bez muxa dane ze zintegrowanego gpu i dedykowanego idą po tej samej szynie równocześnie i po zamknięciu klapy najprawdopodobniej usypiane jest zintegrowane gpu, co za tym idzie szyna danych zwalnia do minimum. Do sprawdzenia z czym jest port spięty w panelu zarządzania gpu i wszytko się wyjaśni.

Czy klapa musi być zawsze opuszczona? Podpytuję pod kątem GP76. Nie wystarczy przełączyć się na 2 ekran a ten w lapku zostawić wył. (wygaszenie)? U mnie zamknięcie klapy powoduje uśpienie Leoparda czy lepiej coś pozmieniać w systemie a jeśli tak to co proponujesz? Nasz 11UG-059PL ma muxa i zawsze jak gram to mam ustawione dGPU. Nadmienię że lubie podłączyć PC'ta pod TV po HDMI 2.1 dlatego wolę dopytać w temacie bo zostałem tutaj skierowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz po prostu obraz tylko na monitor i matryca laptopa powinna zostać wyłączona. Nie ma znaczeni czy klapa jest zamknięta, chociaż jej zachowanie po zamknięciu możesz mienić w planie zasilania. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zmieniałem zachowanie zamknięcia klapy w laptopach aby nic się nie działo po jej zamknięciu :E to jest po prostu wygodniejsze niż usypianie ? uśpić zawsze można ustawiajac na pasku a klapa powinna być bezinwazyjna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...