Skocz do zawartości
ematik

Jaki smartwatch do 2000zl lub dostosowany do wymagań

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam smartwatch który będzie trzymał około 20dni moje minimum to dwa tygodnie na jednym ładowaniu.

Chciałbym go wykorzystać do podglądu powiadomień Messenger, SMS, połączenia. Nie potrzebuję odpowiadać przez smartwatch.

Nie używam go do treningów.

Jedynie co to godzina, powiadomienia, monitorowanie jakości snu i stresu w dzień.

Nie potrzebuję dobrego GPS

Możecie coś polecić ? 

Dałem cenę do 2k zł ale jeżeli będzie jakiś model który sprosta moim oczekiwaniom za 500zl to nawet lepiej :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie kupisz. 

Z długo działających urządzeń to np. Honor GS Pro, trochę krócej Huawei Watch GT3 ew. GT2/GT2 Pro.

Ew. jakiś Garmin, tylko chyba nie ma co wydawać kasy na dobry zegarek sportowy skoro z funkcji sportowych się nie korzysta. Ogólnie dwa tygodni i sensowne funkcje z wyświetlaczem to dość dużo dla zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

ja korzystam z Garmina Venu - kupiłem go głównie dlatego, że zależało mi na płatności, gdzie u konkurencji to nie występowało. Z takich standardowych rzeczy to oczywiście powiadomienia sms, monitor snu, tętna, tlenu we krwi, ale jeśli chodzi o czas - mój rekord to równy tydzień roboczy, gdzie cały czas miałem włączony pulsometr. Praktycznie większość tego typu Watchy, wytrzymuje tydzień na jednym ładowaniu. Dwa tygodnie na jednym ładowaniu, to półka Mi Banda - tu średnio 17-20 dni na jednym ładowaniu bez problemu wytrzymywał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni mam Huawei GT2 Pro, ładowałem go tydzień temu w sobotę i przy 18% wczoraj w niedzielę. Pewnie 14 dni do zrobienia ale przy niskiej eksploatacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam najprostszy amazfit, ogólnie jestem zadowolony, ale patrząc pod postato jest tak sobie:

- długo trzyma, nawet do miesiąca, ale to wtedy gdy korzystamy z niego jak z zegarka ;)

- powiadomienia są, można dostosowywać, ale też głupie błędy, np. gdy język telefonu jest inny niż angielski to zegarek nie wyświetla kto dzwoni.

- mój ma tylko pulsometr i ja ogólnie nie wierzę w te jego funkcję analityczne. Raz mi stwierdził 4h głębokiego snu leżąc na stole obok łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, iwanme napisał:

Z długo działających urządzeń to np. Honor GS Pro, trochę krócej Huawei Watch GT3 ew. GT2/GT2 Pro.

GT2 bez szans, realnie tydzień wytrzymuje. Chyba że powyłączać wszystkie funkcje i monitorowania, co się mija z celem. 

Poza tym jaka to różnica czy wytrzyma tydzień, czy dwa? Rozumiem problem jak wytrzymuje dzień, ale nie tydzień ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie przesadziłem, racja gdyby wytrzymał bity tydzień było by super bo raz w tygodniu ładować zegarek to nie problem.

Jeżeli zanize swoje wymaganie w tym aspekcie to co proponujecie Huawei gt2 lub gt2 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy patrzyłbym na Garmin Venu2 lub Vivoactive 4. 

Masz kilka dni działania, ale już prawdziwego smartwatcha z płatnościami i możliwością instalacji zewnętrznych aplikacji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 16:25, kNoq napisał:

Od dwóch tygodni mam Huawei GT2 Pro, ładowałem go tydzień temu w sobotę i przy 18% wczoraj w niedzielę. Pewnie 14 dni do zrobienia ale przy niskiej eksploatacji. 

Tylko jaki to smartwatch?  bardziej wypasiona opaska - nie ma wiekszości przydatnych funkcji

Brak NFC, WIFI, LTE ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dawidoxx napisał:

Tylko jaki to smartwatch?  bardziej wypasiona opaska - nie ma wiekszości przydatnych funkcji

Brak NFC, WIFI, LTE ;) 

A jakiś przykład najtańszego,  pełnoprawnego smartwatcha z polskim językiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bardak napisał:

A jakiś przykład najtańszego,  pełnoprawnego smartwatcha z polskim językiem?

Tańsze zegarki nie beda posiadały wiekszości tych funkcji.. lepiej dołożyć do galaxy watch 4, lub garmin Venu,, OPPO Watch, ale te dwa ostatnie chyba nie posiadają LTE.. zegarek za 8 stów bez nfc to jednak troche lipa.

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Tańsze zegarki nie beda posiadały wiekszości tych funkcji.. lepiej dołożyć do galaxy watch 4, lub garmin Venu,, OPPO Watch, ale te dwa ostatnie chyba nie posiadają LTE.. zegarek za 8 stów bez nfc to jednak troche lipa.

Dlatego pytam o najtańszy sensowny. Pod Srajfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bardak napisał:

Dlatego pytam o najtańszy sensowny. Pod Srajfona.

Pod iPhone to jedynie AW się opłaca brać. Reszta i tak będzie miała jedynie podstawową funkcjonalność - a tak to oprócz AW  to Garmin Venu 2/Vivoactive 4.

 

1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Tańsze zegarki nie beda posiadały wiekszości tych funkcji.. lepiej dołożyć do galaxy watch 4, lub garmin Venu,, OPPO Watch, ale te dwa ostatnie chyba nie posiadają LTE.. zegarek za 8 stów bez nfc to jednak troche lipa.

GW4 trzyma na baterii 1-1.5 dnia maksymalnie. Ze pełnoprawnych smartwatchy co pociągną kilka dni to zostają Garminy. 

Na WearOS najdłużej trzyma TicWatch 3 Pro/Ultra (warto brać jedynie ultra bo zwykły pro 3 nie radzi sobie z wodą) - i są to maks 3 dni używania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dawidoxx napisał:

Tylko jaki to smartwatch?  bardziej wypasiona opaska - nie ma wiekszości przydatnych funkcji

Brak NFC, WIFI, LTE ;) 

NFC jeszcze zrozumiem, ale LTE? Akurat oglądanie filmów HD na telefonie to potrzebne jak świni siodło. Jak telefon siedzi w kieszeni to łączność BT wystarcza do 95% zastosowań. Chyba, że ktoś koniecznie chce, żeby zegarek był autonomiczny. Ale dzwonienie do zegarka to moim zdaniem jest coś co zrobisz dwa razy: dla testu i żeby zaszpanować kolegom, a potem nigdy więcej bo niewygodne i głupawo wygląda.

Z reszta przez większość tych funkcji turbo zegarki z Androidem trzymają tyko dobę

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dawidoxx napisał:

Tylko jaki to smartwatch?  bardziej wypasiona opaska - nie ma wiekszości przydatnych funkcji

Brak NFC, WIFI, LTE ;) 

NFC WIFI i LTE nie jest mi do niczego potrzebne. GT2 pro ma wszystko czego ja potrzebowalem czyli odtwarzanie muzyki na sluchawkach, odbieranie wiadomosci, rozne treningi. A do tego fajnie sie prezentuje do koszuli w pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat LTE w zegarku to dla mnie jest must have, idę na rower, siłownię, to nie taszczę ze sobą cegły w kieszeni, wystarczy mi zegarek sparowany ze słuchawkami BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchawki bezprzewodowe to kolejna rzecz, której nie lubię, bo to kolejny gadżet, który trzeba pamiętać ładować codziennie. Już chyba bym wolał sobie jakiś tani mały odtwarzacz kupić do sportu tylko do słuchania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich nie ładuje codziennie, a używam ich codziennie, plus ładowanie to jest taki wielki problem, położyć etui ze słuchawkami na ładowarce indukcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartwatch i słuchawki TWS to moim zdaniem są najlepsze technologiczne produkty dekady. Powiadomienia z telefonu bez wyjmowania go. Słuchawki bez kabli - MIÓD.

 

Co do zegarka to wymagania podobne do moich, również nie wyobrażam sobie ładowania zegarka dzień w dzień. Dlatego siedzę nadal na Huaweiu Watch GT. Ma tętno, sen, powiadomienia i jest zegarkiem. Do tego wybitnie trwałym, śmigam z nim ze dwa lata i nie ma na nim żadnego śladu zużycia. Brak w nim pomiaru stresu. Jeśli chcesz mega długiego czasu pracy na baterii, to GT / GT2. Z androidem działają super, na iOSie w przypadku GT nie ma możliwości wrzucania dodatkowych tarcz, jesteś skazany na te fabryczne. Nie wiem jak w przypadku GT2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ditmd napisał:

Ja swoich nie ładuje codziennie, a używam ich codziennie, plus ładowanie to jest taki wielki problem, położyć etui ze słuchawkami na ładowarce indukcyjnej.

Dla mnie to problem. Ja jestem z tych co często nie widza, gdzie położyli okulary, telefon, klucze. Z telefonem mam przynajmniej system, że mam wszędzie ładowarki, alo chociaż kabelek, bo to tanie. Więc siedze godzinę przy kompie to sobie podładuję, nawet jak tylko kablem z usb to przynajmniej 50% pojemności itd, Ale każda kolejna rzecz do pamiętania to system overload. Zwłaszcza, że jeszcze trzeba wkładac do etui, które jest jedno.

Co czasu pracy to nigdy nie miałem, ale różne recenzje mówią, że nawet te oryginalne apple za setki cebulionów trzymają kilka h ciągłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cervandes napisał:

Smartwatch i słuchawki TWS to moim zdaniem są najlepsze technologiczne produkty dekady. Powiadomienia z telefonu bez wyjmowania go. Słuchawki bez kabli - MIÓD.

 

Co do zegarka to wymagania podobne do moich, również nie wyobrażam sobie ładowania zegarka dzień w dzień. Dlatego siedzę nadal na Huaweiu Watch GT. Ma tętno, sen, powiadomienia i jest zegarkiem. Do tego wybitnie trwałym, śmigam z nim ze dwa lata i nie ma na nim żadnego śladu zużycia. Brak w nim pomiaru stresu. Jeśli chcesz mega długiego czasu pracy na baterii, to GT / GT2. Z androidem działają super, na iOSie w przypadku GT nie ma możliwości wrzucania dodatkowych tarcz, jesteś skazany na te fabryczne. Nie wiem jak w przypadku GT2...

W GT2 możesz zmieniać tarcze, ale musisz zainstalować jakieś wirtualne środowisko, a w nim starszą aplikację zdrowie, w której wgrywa się jakiegoś moda który odblokowuje ukrytą opcję dodawania tarcz, trochę zabawy z tym jest, plus nie zawsze działa, ale szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle to jest warte zachodu, bawiłem się w to jak nie było sklepu, teraz wole sobie kupić to co mi się podoba niż spędzać pół dnia na wertowaniu oceanu kiczu i tandety na Telegramie.

 

22 minuty temu, 209458 napisał:

Co czasu pracy to nigdy nie miałem, ale różne recenzje mówią, że nawet te oryginalne apple za setki cebulionów trzymają kilka h ciągłej pracy.

Nigdy nie mierzyłem ile czasu wytrzymują, ale tak na oko to minimum z sześć godzin ciągłego słuchania muzyki, mi to starcza na parę dni, szczególnie że etui również ładuje słuchawki i potrafi je parę razy naładować, wracam do domu kładę etui na ładowarce i tak naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio rozładowały mi się słuchawki jak byłem poza domem. Ja kluczy zawsze też szukam, dlatego mam przyczepionego do nich AirTaga :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, 209458 napisał:

Co czasu pracy to nigdy nie miałem, ale różne recenzje mówią, że nawet te oryginalne apple za setki cebulionów trzymają kilka h ciągłej pracy.

Dlatego ja mam GT2, mniej funkcji i bajerów ale chociaż tydzień wytrzymuje i mogę w nim spać itp. 

NFC, odpowiadanie na wiadomości i apki niepotrzebne. Szybciej telefonem do załatwię. Rower albo bieganie? Nerka... Ludzie na siłę problemy sobie tworzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tydzień? To musisz go nieźle maglować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałby dłużej, ale jak widzę 25-30% to czuję się niekomfortowo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...