Skocz do zawartości
Petru23

Huawei GT 2e czy Amazfit GTR 2e

Huawei GT 2e czy Amazfit GTR 2e  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który lepszy?

    • Huawei GT 2e
      1
    • Amazfit GTR 2e
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam K22 i jestem z niego zadowolony a nawet bardzo jeśli chodzi o działanie ale jest trochę za gruby i drażni mnie  niska rozdzielczość ekranu. Ale główny powód to grubość, nie mieści się pod mankietem koszuli czy też sweterka.

Nie interesują mnie funkcje sportowe czy GPS, najważniejsza jest dla mnie stabilność działania, szybkość powiadomień - bez opóźnień czy pominięć. Istotna jest też możliwość przeczytania całej wiadomości na ekranie. Odrzucenie połączenia/wyciszenie, czas pracy na baterii, stabilność aplikacji. To wszystko ma mój K22.

Zastanawiam się nad tymi dwoma i nie mam pojęcia, który wybrać. Tarcze klasyczne wskazówkowe. Chcę, aby wyglądał jak normalny zegarek. Jestem w stanie wydać te 400zł ale... Skoro za K22 dałem 111zł to zapewne w okolicach 200-300 bym znalazł coś odpowiedniego z wyglądu i funkcji ale znów aplikacje są wg opinii tragiczne. Teraz korzystam z DaFit i nie mam najmniejszych uwag. Jest tak, jak być powinno.

Co możecie polecić z tych dwóch, chyba że macie jakiś inny do zaproponowania w cenie do 400zł z "normalną" aplikacją. Zależy mi na opinii posiadaczy wskazanych zegarków, głównie za zauważonych wadach/niedogodnościach. 

Korzystam z telefonu huawei

 

Z góry dziękuję.

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Huawei GT 2,teraz mam Xiaomi watch który działa o wiele lepiej dlatego wybrałbym Amazfit.Huawei często rozłączał się z tel,zdarzało mu się też samoczynnie zmienić tapetę.Xiaomi ma też lepszy system,działa o wiele płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, ze na amazfit jest multitasking co nawet do mnie przemawia, tak samo jak wyciszenie telefony przy połączeniu przychodzącym. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dan254 napisał:

Miałem Huawei GT 2,teraz mam Xiaomi watch który działa o wiele lepiej dlatego wybrałbym Amazfit.Huawei często rozłączał się z tel,zdarzało mu się też samoczynnie zmienić tapetę.Xiaomi ma też lepszy system,działa o wiele płynniej.

Ja nigdy nie miałem takich problemów jak miałem GT2E.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ditmd napisał:

Ja nigdy nie miałem takich problemów jak miałem GT2E.

Pytanie z jakiego tel korzystasz a z jakiego On korzysta. Zauważyłem w przypadku opinii dot watch i innych urządzeń, ze to telefony xiaomi sprawiają problemy z urządzeniami innych producentów. 

Co do amazfit blokuje mnie jedno. Problemy z innymi modelami, jak np odklejanie się czujników czy tam rozwastwianie. Jakoś jest bardziej losowa. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 11:44, ditmd napisał:

Ja nigdy nie miałem takich problemów jak miałem GT2E.

Dopiero teraz się wczytałem. Piszesz że, że miałeś gt 2e. Dlaczego już nie masz? Co masz innego? 

W dniu 29.12.2021 o 08:03, dan254 napisał:

Miałem Huawei GT 2,teraz mam Xiaomi watch który działa o wiele lepiej dlatego wybrałbym Amazfit.Huawei często rozłączał się z tel,zdarzało mu się też samoczynnie zmienić tapetę.Xiaomi ma też lepszy system,działa o wiele płynniej.

Jak wyżej, teraz wyłapałem i... 

GT 2 pełny był gorszy od mi watch? Nie ukrywam, ten ostatni mi się podoba całościowo. Coś więcej możesz powiedzieć? Gt 2e traktowany jest jajo gt 2 bez możliwości rozmowy. Resztę traktują tak samo w opiniach i recenzjach, wygląd pomijamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petru23 napisał:

Dopiero teraz się wczytałem. Piszesz że, że miałeś gt 2e. Dlaczego już nie masz? Co masz innego? 

Jak wyżej, teraz wyłapałem i... 

GT 2 pełny był gorszy od mi watch? Nie ukrywam, ten ostatni mi się podoba całościowo. Coś więcej możesz powiedzieć? Gt 2e traktowany jest jajo gt 2 bez możliwości rozmowy. Resztę traktują tak samo w opiniach i recenzjach, wygląd pomijamy. 

Nie miałem nigdy Mi Watcha także nie mam porównania, ale one się bardzo nie różnią,  zasadniczo chyba tym że na MW nie da się odbierać połączeń. Teraz mam następcę GT2E, Huawei Watch 3, a mój poprzedni wylądował u innej osoby z mojej rodziny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei to był mój pierwszy smartwatch.Ale że prace mam fizyczne a potrzebny był mi właśnie głównie do pracy Smartwatch,to w razie jakiegoś obicia lub uszkodzenia kupiłem sobie właśnie do pracy Mi Watch.Kupilem go w jakiejś promocji za 300 zł.Ale w użytkowaniu okazał się lepszy od Huawei.Co prawda nie można było przez niego rozmawiać ale w pracy to było mi nie potrzebne.Ale ogólnie jakość działania i płynność była lepsza.Pozniej jeszcze pojawiły się problemy z tapetami w Huawei,myślę że to po jakiejś aktualizacji bo wcześniej tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Zakupiłem GT 2e a do ciurania, czyli jakiś prac mam właśnie k22. Ten mi potrzebny do pracy (mankiet koszuli głównie)

A odrzuciłem GTR 2e bo jest... no sami zobaczcie. Takie coś to ja akceptować mogę w zegarku za 100zł a nie za kilka stów. Naklejone jest coś na ekran, ale on sam jest skoszony względem koperty. Znaczniki się nie pokrywają :E

 

 

 

 

GTR 2e.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poczekałeś chwili, bo był ostatnio Galaxy Watch 4 44mm za 900 zł - 450 zł cashback. Całkowicie inna liga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lycone napisał:

Szkoda, że nie poczekałeś chwili, bo był ostatnio Galaxy Watch 4 44mm za 900 zł - 450 zł cashback. Całkowicie inna liga. 

I bateria na 2 dni max 8:E Huawei Watch GT2/2e a Galaxy Watch to 2 zupełnie inne zegarki i nie ma ich co nawet porównywać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch gt2 to bardziej opaska jeśli chodzi o funkcje niż zegarek. Więc porównanie z watch 4 nie ma żadnej racji bytu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lycone napisał:

Szkoda, że nie poczekałeś chwili, bo był ostatnio Galaxy Watch 4 44mm za 900 zł - 450 zł cashback. Całkowicie inna liga. 

Oddaje wszystkie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katystopej napisał:

I bateria na 2 dni max 8:E Huawei Watch GT2/2e a Galaxy Watch to 2 zupełnie inne zegarki i nie ma ich co nawet porównywać.

Przecież napisałem, że inna liga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Galaxy Watch 4 to sprzęt na urządzenia z androidem. Z IOS nie współpracuje, pytanie jak z tym nowym softem Huawei chyba, że autor ma jeszcze Huaweia z andkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katystopej napisał:

I bateria na 2 dni max 8:E Huawei Watch GT2/2e a Galaxy Watch to 2 zupełnie inne zegarki i nie ma ich co nawet porównywać.

no tak, tylko masz na ręce smartfona a nie opaskę która pokazuje czas i powiadomienia (w dodatku okrojone) 
Sam argumentowałem sobie, że nie wytrzymam z taką baterią i kupiłem amazfita GTR 3. 
Dno jakich mało, oddałem i wziąłem watcha 4. Zupełnie inna liga. Możesz robić dosłownie wszystko w zegarku. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, reQ_21 napisał:

no tak, tylko masz na ręce smartfona a nie opaskę która pokazuje czas i powiadomienia (w dodatku okrojone) 
Sam argumentowałem sobie, że nie wytrzymam z taką baterią i kupiłem amazfita GTR 3. 
Dno jakich mało, oddałem i wziąłem watcha 4. Zupełnie inna liga. Możesz robić dosłownie wszystko w zegarku. 

I codziennie ściągać z ręki, żeby naładować. Te zegarki są kompletnie inaczej targetowane. Dla mnie Watch GT2 ma wszystko, czego mi trzeba. Powiadomienia są wystarczające, wiem czy muszę ruszać tyłek do telefonu czy jednak nie trzeba "ratować świata", trasy rowerowe zrzucam do stravy i po 3h jazdy dalej mam baterii na tydzień nieodpinania zegarka. Połączenia mogę odrzucić/wyciszyć/odebrać jak mam zajęte ręce. Wrzucę jakąś elegancką tarczę, pasek skórzany i bez wstydu mogę go mieć do garnituru, gdzie Galaxy Watch wygląda jak zabawka z bazaru. Skończ nawracać wszystkich na jedyną słuszną wg. Ciebie wizję świata. Nie każdy chce chiński telefon tak samo jak nie każdy chce zegarek z baterią na dobę. Nudny jesteś jak flaki z olejem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, katystopej napisał:

I codziennie ściągać z ręki, żeby naładować. Te zegarki są kompletnie inaczej targetowane. Dla mnie Watch GT2 ma wszystko, czego mi trzeba. Powiadomienia są wystarczające, wiem czy muszę ruszać tyłek do telefonu czy jednak nie trzeba "ratować świata", trasy rowerowe zrzucam do stravy i po 3h jazdy dalej mam baterii na tydzień nieodpinania zegarka. Połączenia mogę odrzucić/wyciszyć/odebrać jak mam zajęte ręce. Wrzucę jakąś elegancką tarczę, pasek skórzany i bez wstydu mogę go mieć do garnituru, gdzie Galaxy Watch wygląda jak zabawka z bazaru. Skończ nawracać wszystkich na jedyną słuszną wg. Ciebie wizję świata. Nie każdy chce chiński telefon tak samo jak nie każdy chce zegarek z baterią na dobę. Nudny jesteś jak flaki z olejem.

Śpisz w zegarku? Ja nie, więc i tak go ściągam, potem kładę na ładowarkę i tyle. Nic nie podpinasz, trwa to tyle samo co odłożenie na szafkę. Bateria trzyma ponad 2 dni. Jak chcesz coś o bardziej klasycznym wyglądzie to masz wersję Classic. Mi się nie chciało dopłacać 400 zł do tej wersji, bo i tak smartwatcha do garnituru nie ubiorę :D

Sam podałem tylko tego classica jako alternatywę, bo cena podobna była i wybór zegarka huawei o funkcjonalności Xiaomi Mi Band za 100 zł zamiast pełnoprawnego smartwatcha mija się z celem. W standardowej cenie wiadomo, że to inny target :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy masie powiadomień, korzystania z lte, trackingu sportowym to codziennie je trzeba ładować, a nie każdy to lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lycone napisał:

Śpisz w zegarku?

Nie po to mam smartwatch, żeby go ściągać do spania, jedynie na czas prysznicowania jajek. Nie wiem jak inne zegarki ale watch gt ma rewelacyjny budzik. Telefon mam wyciszony permanentnie odkąd mam watch'a gt, budzik ustawiony w zegarku tak, żeby wybudzał mnie z płytkiej fazy snu a nie hejnał krakowski o sztywnej godzinie jak to było w telefonie, i człowiek nie wiedział o 5 rano czy to nalot bombowy czy bramy raju się otwierają. Nie będę Cię wyprowadzał z błędu, że watch gt to nie mi band, każdy to powtarza, a jakoś jest jednym z najlepiej sprzedających się smart zegarków w tej kwocie. 

Ps. mi banda może fit laska na siłownie założyć, facet w tym wygląda jakby mu bransoletke z kostki na rękę założyli na czas aresztu domowego.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katystopej napisał:

Telefon mam wyciszony permanentnie odkąd mam watch'a gt, budzik ustawiony w zegarku tak, żeby wybudzał mnie z płytkiej fazy snu a nie hejnał krakowski o sztywnej godzinie jak to było w telefonie, i człowiek nie wiedział o 5 rano czy to nalot bombowy czy bramy raju się otwierają.

Mam roczne dziecko w domu, nie wiem o czym do mnie piszesz :E

Mi Band też ma taką funkcję z tego co kojarzę :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lycone napisał:

Mam roczne dziecko w domu, nie wiem o czym do mnie piszesz :E

Aaa czyli ty z tych, co kawę wiecznie zimną piją 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...