Skocz do zawartości
Mistol

Zestaw z i7-12700k płyta oraz chłodzenie do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak, to ok - można brać z morele.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie na pewno, SG7V to ogromna buda. Oczywiście montuj AIO na topie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wszystko zamówione.

Jeszcze pytanko o ram który zamierzam kupić w lutym. Jaki byłby najlepszy do tej konfiguracji. Oczywiście byle nie było drogo ale wydajnie. 32gb (16x2)

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym czegoś 3600 MHz CL16 / CL17. Najlepiej wróć w lutym, to się zobaczy co aktualnie najkorzystniej wypada cenowo. Z 600-700 zł bym przygotował na jakieś przyzwoite kostki.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600-700zł można mieć Goodramy 3600CL17.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dołączenie sie by nie tworzyć nowego tematu. Też chce stworzyć zestaw i waham sie wlasnie pomiędzy i512600k a i7 12700k. Płytę główną planuje kupić msi mag 690 tomahawk wifi Ddr4, karta graficzna to gtx 1080ti zasilacz corsair 850w i posiadam do tego dwie kości ram 2400mhz. Proszę was o pomoc w doradzeniu do zestawu bardziej odpowiedniego procesora, chłodzenia i czy wymieniać kości ram ? Zestaw tylko do gier a obudowę dostosuje do zestawu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do gier za bardzo nie widzę sensu w dopłacaniu do 12700K, różnica w grach jest minimalna a dopłata spora.

Taniej niż Tomahołka kupisz ASUS PRIME Z690-P WIFI DDR4, również bardzo dobra płyta do tego z uniwersalnym mocowaniem chłodzenia.

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis 5.

RAM do wymiany, 2400 to mało i będzie kastrować wydajność. W dobrej cenie można kupić całkiem szybkie Patrioty 3600CL17:

https://www.ceneo.pl/81561386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko za 2, 3 lata taka i7 może dalej chodzić dobrze a i5 może juz brakować mocy , czy się myle? A karta graficzna w ogóle do tego zestawu jest ok? Nie będzie taka najgorsza jego częścią ? A ta asus prime plyta ma też blutu? Bo na tym też mi zależy , tak samo na dzwieku, tamtaa płytę tez ze względu na dźwięk wybrałem :)

Edytowane przez Lukasqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Musi upłynąć dużo czas zanim 6 dużych rdzeni i 4 małe przestaną wyrabiać.

Płyta ma Bluetooth 5.2, niestety audio tylko podstawowe.

Inna opcja z dobrym audio:

https://www.proshop.pl/Plyta-glowna/GIGABYTE-Z690-GAMING-X-DDR4-Plyta-glowna-Intel-Z690-Intel-LGA1700-socket-DDR4-RAM-ATX/3001156

I karta sieciowa, Wifi 5 + BT 4.2:

https://www.ceneo.pl/93757752

Lub Wifi 6 i BT 5:

https://www.ceneo.pl/105517362

https://www.ceneo.pl/91381016

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta msi co ja chciał bym kupić nie warto? I co z karta graficzna? Nie będzie spowalniać zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti to wciąż mocna karta. Do 1080p wręcz idealna w 1440p też pograsz schodząc troszkę z ustawieniami.

Wiadomo że do zestawu przydałaby się mocniejsza jakbyś chciał grać np. w 4k. Minimum to 3070Ti , 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 1440p 144 hercowe   odswierzanie czy jakoś tak : D tak sie uparlem na ta płytę główną , ze chciał.bym by ktoś mi napisał dlaczego nie ona? Niby najlepsza cenowo w swojej klasie a napewno kiedyś zamierzam kręcić procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p karta graficzna będzie głównym wąskim gardłem w niemal wszystkich grach.

Kręcenie procesora nie ma sensu, zyskasz 2-3% wydajności przy 40% wyższym poborze prądu.

Tańsza płyta również umożliwi kręcenie. W zasadzie nie zauważysz różnicy w niczym poza ubytkiem większej kwoty z portfela. Jak się napaliłeś - bierz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta poczta polska.

Część dotarła do mojego miasta ale nie mogą mi wydać bo druga paczka zaginęła gdzieś. Wysłane z moreli w jednym zamówieniu :szczerbaty:

Odebrałem tylko procka z mediaexperta.

Te ramy dobre? Cena za 3600mhz i cl16 wydaje się być spoko https://www.x-kom.pl/p/668100-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-renegade-black.html#Opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 18:13, kalderon napisał:

Ok, choć timingi mają średnie (16-20-20). Tu masz 17-19-19 w jeszcze niższej cenie:

https://www.ceneo.pl/90024351

Kurcze wszędzie te pamięci były poniżej 700zł a teraz powyżej 900? Tylko na allegro jest poniżej i jakieś mało znane sklepy :hmm:

 

Dobra teraz napiszę odnośnie zestawu. Udało się w  końcu złożyć w całość.

Trochę mi zajęło złożenie bo miałem problem z tym chłodzeniem Arctic Liquid Freezer II 360.

Radiator to pikuś. Założenie tego zestawu pod Lga 1700 to było wyzwanie. Żadnej instrukcji w pudełku, w internecie też ciężko o taką pomoc.Masakra kilka godzin mi to zajęło zanim to ogarnąłem.

Ogólnie chłodzenie spoko. Ciche (w spoczynku w ogóle nic nie słychać 27 stopni) i wydajne. W stresie 12700k około 70-75 stopni (prime 95, occt oraz aida64).

Obudowa na plus. Duża, przewiewna. Karta graficzna od razu bardziej się chłodzi. Z 70 stopni zrobiło się teraz ~65.

W grach  50-55 stopni ale przyrostu klatek nie uświadczyłem z Rtx 3080 w stosunku do i 7 8700. Gram w 1440p i czasami w 2160p na telewizorze. Pewnie w 1080p byłaby jakaś różnica.

Minus dla MSI za brak instrukcji obsługi do płyty głównej (książki). Była tylko jakaś kartka z Quick Installation gdzie tylko było jak włożyć i przymocować do obudowy i jak włożyć procesor.

W chłodzeniu arctica też żadnej instrukcji.

 

Teraz pytanie bo ta płyta z racji tańszej ceny jest dosyć popularna. Jak odblokować na niej limity mocy tego procka?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo I7 8700 t bardzo fajny cpu do gier ale nie wierze ze nie ma przyrostu np w takim bfv .Chyba ze grasz z RT.Tam karty dalej slabe

Edytowane przez Karroo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z RT. Bez RT nie patrzyłem jeszcze. A jak z tymi limitami na tej płycie? ew jakiś poradnik na yt overcklockingu?

edit:

Battlefield V wyłączyłem RT w 1440p ~130fps a w 2160p prawie 100fps tylko nie mam jak porównać bo grałem tylko z RT w BV na i7 8700.

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku pyta to wybierz wode.Jest 4kw

Polikwiduj turbo.Daj 4ghz na ecore,5 na Pcore i dostosuj napiecie przez minus offset adaptive

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistol napisał:

Kurcze wszędzie te pamięci były poniżej 700zł a teraz powyżej 900? Tylko na allegro jest poniżej i jakieś mało znane sklepy :hmm:

Proline nie jest mało znanym sklepem:

https://proline.pl/pamiec-goodram-irdm-pro-2x16gb-ddr4-3600-cl17-19-19-czarna-irp-3600d4v64l17-32gdc-p1403807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, podłącze się do tematu trochę żeby ostudzić swoje zamiary.

Miałem trochę za dużo wolnego i naszło mnie na zmianę platformy. Zmiana z 8700k.

Wymyśliłem 12700k plus jakaś ciekawa płyta na ddr4 bo jednak ddr5 trochę poza zasięgiem cenowym. Ale czy wykorzystując pc głównie do gier ma to jakikolwiek sens ? Czy brać zamiast i7  - 12600k i najtańszą z690 i tyle w temacie. Platformy wymieniam różnie co 3-5 lat.

Bo patrząc na pierwsze testy po różnica wydajności powinna być w stosunku do 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie. Siedzi obecnie 3080 i to na pewno długo się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Mck4321 napisał:

Czy brać zamiast i7  - 12600k i najtańszą z690 i tyle w temacie.

Na pewno najtańszą Z690 jak nie zależy ci na bajerach. MSI Z690-A Pro się sprawdza (chyba że trafisz na padniętą).

28 minut temu, Mck4321 napisał:

Ale czy wykorzystując pc głównie do gier ma to jakikolwiek sens ?

W sensie zmiana procesora? Biorąc pod uwagę rozdzielczość w której grasz to raczej karta jest głównym wąskim gardłem, choć w grach/miejscach bardziej procesorowych coś tam możesz zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...