Skocz do zawartości
Mistol

Zestaw z i7-12700k płyta oraz chłodzenie do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kalderon napisał:

Na pewno najtańszą Z690 jak nie zależy ci na bajerach. MSI Z690-A Pro się sprawdza (chyba że trafisz na padniętą).

W sensie zmiana procesora? Biorąc pod uwagę rozdzielczość w której grasz to raczej karta jest głównym wąskim gardłem, choć w grach/miejscach bardziej procesorowych coś tam możesz zyskać.

I dziękuję za chłodne podejście, że zmiana cpu niewiele zmieni. Trochę tego mi było trzeba. Jestem już trochę  "napalony" na zmianę ale pójdę chyba w tańszą opcję - i5 i na kilka lat spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój 8700K nie jest jeszcze wąskim gardłem (a nie powinien być) to bym dalej nic nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już zestaw montażowy który trzeba zdobyć, a najnowsze partie mają go w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, _File_ napisał:
W dniu 3.01.2022 o 08:34, Mistol napisał:

Czyli mogę zamawiać? https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-acfre00068a-6650677/

na 100% wejdzie do tej obudowy sg7v-tg ?

Bo już nie będzie odwrotu ;-)

Arctic nie jest na razie kompatybilny z s1700 - chyba, że coś się zmieniło...

No napisałem że w morelach już sprzedają z zestawem na lga 1700. Mam go.

Panowie i Panie, podłącze się do tematu trochę żeby ostudzić swoje zamiary.

Miałem trochę za dużo wolnego i naszło mnie na zmianę platformy. Zmiana z 8700k.

Wymyśliłem 12700k plus jakaś ciekawa płyta na ddr4 bo jednak ddr5 trochę poza zasięgiem cenowym. Ale czy wykorzystując pc głównie do gier ma to jakikolwiek sens ? Czy brać zamiast i7  - 12600k i najtańszą z690 i tyle w temacie. Platformy wymieniam różnie co 3-5 lat.

Bo patrząc na pierwsze testy po różnica wydajności powinna być w stosunku do 8700k.

Jak tylko chcesz do gier to 8700k wystarczy. Zero różnicy trochę żałuję. 4k w plecy

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mistol napisał:

Jak tylko chcesz do gier to 8700k wystarczy. Zero różnicy trochę żałuję. 4k w plecy

Oj tam w plecy, masz coś nowego i nic tylko się cieszyć ;)  Też się przesiadałem z 8700K i nie żałuję ani złotówki. I nie wiem czy tak zero różnicy, wiem że nie we wszystkich grach tak będzie, ale....zobacz sam, i to w wyższej rozdzielczości niż 1080p :

E1vd9KL.jpg

Gbfl7lu.jpg

Do tego jeszcze słabszy ram na z690 bo 3600 cl16 (obecnie cl15), a na z370 szedł na 4000 cl17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że chodzenie Be quiet silent loop 2 280mm przy i7 12700k po sesji gamingowej przekracza 90C. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj i załóż chłodzenie jeszcze raz bo coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest nie tak, to chłodzenie ma taki prosty montaż, że nie da rady tego spieprzyć. Montowałem dokładnie tak jak pokazali na filmiku, pasty też na pewno nie jest za mało. Max temperatura pakietu 90C, max temp rdzenia 91C

 

Edytowane przez qlemens_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płyt głównych polecam MSI z-690 pro. Ma wszystko co mieć powinna, nawet więcej niż dużo droższe modele. 4x sloty m.2, 6x SATA, 6 wejść audio (bez spdif), 2,5gb LAN. Poza tym 2x 8-pin sekcja zasilania CPU. No i najważniejsze -cena, można ją kupić poniżej 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby kogoś interesowało. Różnica między 9700k a 12700k. Warhammer II +6,5fps (91fps average). AC Valhalla - bez zmian. 3440x1440 z RTX 3080 10gb. Więcej benchmarków jeszcze nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, qlemens_1 napisał:

Ma wszystko co mieć powinna,

Prawie. Ma układ audio taki sam jak płyty za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

Prawie. Ma układ audio taki sam jak płyty za 200zł.

Ok prawda, większości nie będzie to jednak przeszkadzać a ja mam słuchawki ze zintegrowanym układem.

Edytowane przez qlemens_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra kartę dźwiękową można sobie kupić. Jakbym chciał coś lepszego to bym brał ale mam już 14 letniego Asusa Xonara Dx który bije na głowę te integry dźwiękowe w tych niby lepszych modelach płyt głównych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze foty i zrzuty ekranu wrzucam, part 1

IMG_20220120_180922.jpg

Ehh, limit załączników tak mały, że nawet nie mogę załączyć zrzutu ekranu z HWMonitor...

Edytowane przez qlemens_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, qlemens_1 napisał:

Jeszcze foty i zrzuty ekranu wrzucam, part 1

Jakie ramy zapodałeś do tej płyty bo ja jeszcze muszę dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mistol napisał:

Jakie ramy zapodałeś do tej płyty bo ja jeszcze muszę dokupić.

Ballistix 32gb (2x16gb) 3.600Mhz DDR4

Zrzut z HWMonitor po wielogodzinnej sesji w GoW/Warhammer II i COD Warzone

After GS_12700k_2.jpg

12700k_WH_21na9_2.jpg

Edytowane przez qlemens_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciepło, ale zawsze można pobawić się w undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Dirian napisał:

Trochę ciepło, ale zawsze można pobawić się w undervolting.

Mam teorie co może być nie tak - nieprawidłowy adapter bloku pompy. Pod LGA-1700 powinien być inny, dodatkowy, a w zestawie był tylko jeden. Zobaczymy co na to beQuiet. Tak to może być w przypadku AiO fabrycznie nie tworzonego pod 12th gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to był LGA15xx LGA12xx to nie wiem w ogóle czy ten zestaw montażowy od bq jest kompatybilny z LGA1700. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dirian napisał:

Trochę ciepło

Trochę ciepło to mało powiedziane a to tylko w grach gdzie u mnie jest max 55-60 stopni

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caps napisał:

Jak to był LGA15xx LGA12xx to nie wiem w ogóle czy ten zestaw montażowy od bq jest kompatybilny z LGA1700. 

Był kit pod LGA-1700, ale on był wysłany osobno. Problem w tym, że w tym zestawie brakowało jednego elementu - blaszki z śrubami montowanej na bloku pompy (tak wynika ze zdjęć i instrukcji pod zestaw 1700 od beQuiet!). Nie przejąłem się tym za bardzo, bo blaszka która już była w zestawie LGA15xx LGA12xx pasowała. Wszystko sprawiało wrażenie poprawnie zamontowanego a temperatury jak widać wysokie. Problem może leżeć w zbyt słabym docisku do IHS procesora (spowodowanym właśnie tą blaszką). Mam nadzieję że mi wyślą ten brakujący element i problem zniknie, dam znać...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur cpu to zawsze używałem prime occt czy test z aida64 i tu jest spoko. Temperatury max 70-75 stopni.

Dziś po raz pierwszy uruchomiłem. Cinebench R23 i tu jest masakra 100 stopni (test multi core) Czy to normalne w i7-12700K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Liquid Freezerem 360? Zdecydowanie nie, coś jest nie tak.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w biosie nie grzebałem ale w hwinfo pokazuje jakbym miał odblokowane limity i pokazuje że procek bierze 213W

Oto screen

tixxOsM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...