Skocz do zawartości
ghostdog

Ulga dla klasy średniej [polski wał]

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Damian-32 napisał:

to co wymieniłeś, pierw trzeba umieć, czyli odbyc np jakiś staż.

a tu zarobki sa ... jak diabli 

No sorry, nie siedz przed komputerem, idz do kogos na pomagiera za np 15zl / h (co jest stawka smiech na sali) przerob 200h zarobisz 3000 i chlop Ci pokaze fach jak bedzie widzial ze sie nadajesz... czy masz myslenie dzisiejszejszego pokolenia: nic nie potrafie, ale po szkole nalezy mi sie 4000 na start :E

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damian-32 napisał:

to co wymieniłeś, pierw trzeba umieć, czyli odbyc np jakiś staż.

a tu zarobki sa ... jak diabli 

Można się przekwalifikować. Syn mojego znajomego. Swoją drogą piekarz :E w Polsce z nadgodzinami zarabiał ~4k plnów na stanowisku właśnie piekarza.

W końcu to olał i wyjechał do Niemiec, przekwalifikował się na budowlankę bo lepiej płacą i teraz po ~2 latach w Niemczech i ogarnięciu nowego fachu, w tydzień 5dni po ~8-9h dziennie bez sobót :E zarabia więcej niż Polsce na miesiąc.

W Polsce też można zmienić fach i zarabiać więcej. Możliwości są olbrzymie.

A to co nasza gospodarka wypracowała to nie żadna zasługa Pis. To zasługa ludzi, firm, którzy na to pracowali, zasługa otwartego rynku EU i dotacje też nie mało tutaj dały. Sporo moich znajomych mający firmy w Polsce naprawdę dużo hajsu dostało z dotacji co pozwoliło im bardziej dynamicznie rozwijać firmy.

A to co teraz odpierdziela PIS w swojej polityce tylko dodatkowo obciąża wiele firm. Trzeba patrzeć w przyszłość. Jak tak dalej będzie to co z tego, że zarobki wzrosły po wale o te parę groszy dla najmniej zarabiających, jak wszystko robi się takie drogie, że z wejścia jesteś do tyłu i na mniej sobie możesz pozwolić, a będzie jeszcze gorzej jak tak dalej pójdzie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camis napisał:

 

 

Co on bierze :rotfl:

oni naprawde juz odplywaja:boink:

Najsmutniejsze ze to dziala i ludzie dalej chetnie glosuja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Rafalxxx napisał:

oni naprawde juz odplywaja:boink:

Najsmutniejsze ze to dziala i ludzie dalej chetnie glosuja....

Qrwa! Przecież to jest RENTA!
Każdy orzecznik ZUS wali mu rentę z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Camis napisał:

 

 

Co on bierze :rotfl:

Wrzucić  wycinek  wypowiedzi  i robić z tego bekę.  Nawet nie próbując zrozumieć co było powiedziane...

To jest wasz poziom...

Ciężko odróżnić merytoryczną cześć wypowiedzi od paplaniny?

Ktoś kiedyś powiedział,  że z taką ''opozycją''  Polska nie potrzebuje wrogów  i to niestety jest smutna prawda,

W  Polsce niestety mamy V kolumnę i ''pożytecznych idiotów''

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Ciężko odróżnić merytoryczną cześć wypowiedzi od paplaniny?

No tak. My jesteśmy winni, że on "papla".
Po prostu mu się popaplało.
O tu kurde chodzi! Że oni tą paplaniną robią piane z mózgu ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

No tak. My jesteśmy winni, że on "papla".
Po prostu mu się popaplało.
O tu kurde chodzi! Że oni tą paplaniną robią piane z mózgu ludziom.

Trollu pewnie  odpowiadał na pytanie  jakiegoś inteligenta z TVN/Onet/GW  itd

 

 

Wrzuć całą konferencję  i się wszystko okaże  bo łapanie kogoś za każde wypowiedziane słowo  to jest  małostkowe.

Zresztą nic takiego strasznego nie powiedział,  tak NBP nie ma wpływu na ceny paliw /prądu   itd  

Nie bardzo rozumiem z czego robicie bekę ale Ok żyjemy w wolnym kraju  więc możecie to robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedną pełną wypowiedź typa oglądałem. Gościo ogólnie bredzi jak mało kto :E

Te memy z nim w roli głównej na necie nie powstają bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Roberto78 napisał:

Trollu pewnie  odpowiadał na pytanie  jakiegoś inteligenta z TVN/Onet/GW  itd

 

 

Wrzuć całą konferencję  i się wszystko okaże  bo łapanie kogoś za każde wypowiedziane słowo  to jest  małostkowe.

Zresztą nic takiego strasznego nie powiedział,  tak NBP nie ma wpływu na ceny paliw /prądu   itd  

Nie bardzo rozumiem z czego robicie bekę ale Ok żyjemy w wolnym kraju  więc możecie to robić

Masz racje nbp nie ma nic do ceny paliwa, na cene paliwa ma wplyw rzad, pamietaj ze 50% ceny paliwa to akcyza i inne podatki :E

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adask0 napisał:

Masz racje nbp nie ma nic do ceny paliwa, na cene paliwa ma wplyw rzad, pamietaj ze 50% ceny paliwa to akcyza i inne podatki :E

Po pierwsze wymogi UE  min stawka  akcyzy /Vat na paliwa.

Po drugie chyba już weszło w życie, że od 1 lutego mają obniżyć  podatki na paliwa/prąd    (chyba nawet nie czekając na zgodę  UE )

Już nie chcę poruszać  sprawy praw do emisji CO2  tu zawalił PiS ale i PO  kilka lat temu ....

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roberto78 napisał:

Po pierwsze wymogi UE  min stawka  akcyzy /Vat na paliwa.

Po drugie chyba już weszło w życie, że od 1 lutego mają obniżyć  podatki na paliwa/prąd    (chyba nawet nie czekając na zgodę  UE )

Już nie chcę poruszać  sprawy praw do emisji CO2  tu zawalił PiS ale i PO  kilka lat temu ....

 

 

 

Ktos te traktaty podpisywal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, adask0 napisał:

Ktos te traktaty podpisywal :)

Ciekawe kto

 

 

 

Podpisanie_traktatu_UE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roberto78 napisał:

Ciekawe kto

 

 

 

Podpisanie_traktatu_UE.jpg

Akurat tu przyczynily sie praktycznie wszystkie znane partie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisuary też wszystko podpisują jak leci np. zmniejszenie redukcji CO2 z 40% na 55% do 2030roku. A później płaczą bo łunia zła :E

Tak samo z tymi nawozami, niby chcą obniżyć na 0% VAT, a ostatnio przyklepali coś takiego :E:

"Obniżenie VAT-u z 8 proc. do zera na nawozy sztuczne jest niezgodne zarówno z obecną unijną dyrektywą, jak i przyszłą, na która zgodziła się 7 grudnia także Polska.  Nie ma możliwości stosowania zerowej stawki VAT na nawozy sztuczne - usłyszała dziennikarka RMF FM w KE.  W UE można stosować jednie obniżony VAT, a w dodatku (i także zgodził się na to także polski rząd)  - tylko do 2032 roku. Po tej dacie jedną dozwoloną stawką - będzie  stawka podstawowa, czyli Polska będzie musiała podwyższyć VAT do 23 proc. "

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Pisuary też wszystko podpisują jak leci np. zmniejszenie redukcji CO2 z 40% na 55% do 2030roku. A później płaczą bo łunia zła :E

Tak samo z tymi nawozami, niby chcą obniżyć na 0% VAT, a ostatnio przyklepali coś takiego :E:

"Obniżenie VAT-u z 8 proc. do zera na nawozy sztuczne jest niezgodne zarówno z obecną unijną dyrektywą, jak i przyszłą, na która zgodziła się 7 grudnia także Polska.  Nie ma możliwości stosowania zerowej stawki VAT na nawozy sztuczne - usłyszała dziennikarka RMF FM w KE.  W UE można stosować jednie obniżony VAT, a w dodatku (i także zgodził się na to także polski rząd)  - tylko do 2032 roku. Po tej dacie jedną dozwoloną stawką - będzie  stawka podstawowa, czyli Polska będzie musiała podwyższyć VAT do 23 proc. "

Tu akurat masz rację ten pakiet klimatyczny ciągnie się  chyba od  2014  gdzie Kopacz podpisała pewne zobowiązania  a PiS  to ostatnio przyklepał...

Na ceny nawozów ogromny wpływ ma cena gazu,   która szaleje dzięki polityce Niemiec / Rosji

Z nawozami( nie tylko )  to jest grubsza sprawa chodzi o zawartość kadmu...

3 minuty temu, Camis napisał:

 

No ale to już było po przystąpieniu Polski do UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roberto78 napisał:

a PiS  to ostatnio przyklepał...


 

Cytat

 

Polska zgoda na przyspieszenie klimatyczne UE


Premier Mateusz Morawiecki odwołał drugie polskie weto na szczycie UE, godząc się na zaostrzenie celu redukcyjnego Unii do 55 proc. w 2030 r. W zamian Polska liczy na dodatkowe pieniądze.

 

https://www.dw.com/pl/klimat-polska-szczyt-ue-55proc/a-55909122

 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roberto78 napisał:

Trollu pewnie  odpowiadał na pytanie  jakiegoś inteligenta z TVN/Onet/GW  itd

 

 

Wrzuć

Wrzucam... jednego typa w ignora.
Troszkę zaniżasz poziom.
Nie przywykłem do "rozmowy" w takim stylu.

Bez pozdrowień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Wrzucam... jednego typa w ignora.
Troszkę zaniżasz poziom.
Nie przywykłem do "rozmowy" w takim stylu.

Bez pozdrowień.

Cześć i pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis Przeliczam, przeliczam tę tabelę i mi się nie zgadza. Czytam jeszcze raz i rzuca mi się w oczy "zarobki brutto". Ktoś naprawdę na JDG posługuje się brutto? Po wzięciu poprawki, kwoty dla liniówki się zgadzają. Natomiast obliczenia dla ryczałtu to jakiś kompletny freestyle. Czemu stawka 8.5% ma 80% KUP, a stawka 14% tylko 20% KUP? Co to jest procentowy koszt uzyskania przychodu dla JDG? To są jakieś randomowe przykłady. Dobrane tak, by było jak najwięcej na minus, podczas gdy ryczałt może wyjść dobrze dla niskokosztowych JDG. To jest chory pomysł, aby w ogóle rozważać ryczałt przy 80% kosztów. Zakończenie tej tabelki na 30k brutto miesięcznie jest kompletnie nietrafione, bo jest to tuż przed progiem, gdzie zryczałtowana składka zdrowotna rośnie o jakieś 80%. IMO ta strona jest o wiele sensowniejsza: https://ladnepodatki.pl/.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, adask0 napisał:

Ale my piszemy o terazniejszosci!!! Teraz masz rynek pracownika Panie kolego... ;)

spokojnie. sadze, ze pol roku minie i tendencja sie zmieni. "polski" lad skutecznie ubije male firmy i wiekszosc ludzi wyloduje na bruku. zacznie sie walka o etaty, zanizanie wynagrodzen, szara strefa...prymitywna propaganda zbiera swoje zniwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek pracownika to masz w korpo i głównie jeśli chodzi o specjalistów.

Typowy szary Kowalski modli się, żeby roboty nie stracić bo ciężko mu będzie znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...