Skocz do zawartości
ghostdog

Ulga dla klasy średniej [polski wał]

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Damian-32 napisał:

A gdzie jest 150 Miliardów z OFE, wie tylko Tusk i jego świta

Wpompowano jest m.in. w rozpadający się ZUS, więc część środków naliczono naszym rodzicom na poczet ich obecnych emerytów.
Tak to była kradzież w białych rękawiczkach, podobnie wydarzy się z PPK kiedy już uzbiera się tam porządna kwota i jaki rząd by nie był to pieniądze ukradnie.

Natomiast za PO mieliśmy zdrową sytuację gospodarczą pomimo wielkiego kryzysu na świecie i choćby się mieli tu wszyscy zesrać to historii nie zmienicie. Stopy w relacji do inflacji były zdrowe, a jako nieliczny kraj odnosiliśmy nawet wzrost PKB.

Tusk nie rządzi od 7 lat... a sraka przed nim jak przed Buką z Doliny Muminków.
Afery jego rządu - ośmiorniczki itp. - to są małe piwa przy pinokio i spółce.

W III kwartale tego roku wyjdą wszystkie nieudolności tego nierządu co zobaczymy w portfelach. Wszyscy, bez wyjątku. Jak dociśnie tych najbiedniejszych i najbardziej naiwnych to będzie miód na moje oczy.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

A co ty mu wolności bronisz ?

Az ci się spacja chyba zaciela jak to pisałeś. Czas zmieniać klawiaturę, albo smartfona :E

Wolność musi mieć swoje ograniczenia

To specjalnie dla Ciebie żebyś musiał przewinąć :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mlody_tarnow napisał:

Wpompowano jest m.in. w rozpadający się ZUS.

To czemu teraz nie musza pompować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roberto78 napisał:

Wolność musi mieć swoje ograniczenia

To specjalnie dla Ciebie żebyś musiał przewinąć :E 

Ej co to za mowa nienawiści... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mlody_tarnow napisał:

Wpompowano jest m.in. w rozpadający się ZUS.

Czyli nawet Zus się rozpadał .. :E Ale nie w tym był Chłopcze problem zadłużenie PL   zbliżało się do 60% PKB  a żeby było śmieszniej PIS  też głosowa za.

Prawdę powiedziawszy to OFE to był jeden wielki wał

4 minuty temu, kadajo napisał:

Ej co to za mowa nienawiści... :E

Mowa nienawiści to śpiewka lewactwa.

 

Na głupotę tolerancji nie powinno być :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Wpompowano jest m.in. w rozpadający się ZUS, więc część środków naliczono naszym rodzicom na poczet ich obecnych emerytów.
Tak to była kradzież w białych rękawiczkach, podobnie wydarzy się z PPK kiedy już uzbiera się tam porządna kwota i jaki rząd by nie był to pieniądze ukradnie.

Natomiast za PO mieliśmy zdrową sytuację gospodarczą pomimo wielkiego kryzysu na świecie i choćby się mieli tu wszyscy zesrać to historii nie zmienicie. Stopy w relacji do inflacji były zdrowe, a jako nieliczny kraj odnosiliśmy nawet wzrost PKB.

Tusk nie rządzi od 7 lat... a sraka przed nim jak przed Buką z Doliny Muminków.
Afery jego rządu - ośmiorniczki itp. - to są małe piwa przy pinokio i spółce.

W III kwartale tego roku wyjdą wszystkie nieudolności tego nierządu co zobaczymy w portfelach. Wszyscy, bez wyjątku. Jak dociśnie tych najbiedniejszych i najbardziej naiwnych to będzie miód na moje oczy.

Za Po mieliśmy tak zdrową sytuację ,  że jakieś 2 miliony wyjechały z kraju  ( co dziwniejsze głosują na PO )

Ale Po  wtedy rządziło  kilka lat i co  Zus się zapadał?

OFFE ( zapomniałeś napisać )  nie wykluczone,  że to samo  będzie z PPK   jest jeden plus to jest dobrowolne ( nie przystąpiłem)

Od 6 lat mamy najniższe  lub jedno z najniższych w UE  bezrobocie  i jeden z najwyższych  wskaźnik  wzrostu PKB  .

 

Twój ''miód na oczy''  to  moje przerażenie  jak  można być tak egoistycznym ***jem.

Twoje mokre sny się nie spełnią  najbiedniejsi zyskają...

 

Czy zysk ~90zł ( miesięcznie )  przy emeryturze rzędu 800zł  to dużo czy mało?

Niech każdy się nad tym zastanowi ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi na tych troli więcej odpowiadać. Tymczasem tak się bawimy za 2 mld zł/rocznie, bo władza jest obsrana rudym, który rządził tu 7 lat temu :rotfl:

https://www.wykop.pl/link/6462493/wiadomosci-tvp-tusk-przymusza-piekarzy-do-podwyzek-cen/

comment_1642533464KRaV3Q4TK0j4w5qISWIxBs,w400.jpg

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokujcie dzbana po co z nim dyskutować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Trepcia napisał:

I tyle tylko potrafisz. Jak sie wypunktuje Twoje klamstwa to ublizanie. Dno i pomyje. 

Nic nie wypunktowałeś od  prawie miesiąca nie tłoczą gazu  cena gazu nie wzrosła tylko w PL

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rosja-wstrzymala-dostawy-gazu-przez-polske-ceny-wystrzelily/lqp8w17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mr.Spock napisał:

Tak tylko zapominasz że UE zamówiła hurtowo gaz z USA i ceny gazu w zachodniej Europie polecą -20% w dół. U nas będzie nadal drożyzna.

Ważniejsze Tuskiem straszyć.

Polecą czy już poleciały?

Ten gaz to zamówili ( i odbiorą) przez jakieś  gazociągi  czy skroplony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Mr.Spock napisał:

A tak po za tym robiąc zakupy za 100zł zapłacę mniej 8zł. Szał

Ej, to ze 2-3 harnasie gratis - lud się ucieszy :chlup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odliczam tydzień do wypłaty. Jestem ciekaw jak bardzo się zdenerwuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

"Rzeczpospolita": Rząd wraca do pomysłu pełnego oskładkowania zleceń

Dorabiający na kilku kontraktach zarobią mniej, bo dopłacą nawet 4 mld zł za lepszą ochronę w ZUS - czytamy w "Rzeczpospolitej".

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzeczpospolita-rzad-wraca-do-pomyslu-pelnego-oskladkowania-z,nId,5781190#crp_state=1

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

"Rzeczpospolita": Rząd wraca do pomysłu pełnego oskładkowania zleceń

Dorabiający na kilku kontraktach zarobią mniej, bo dopłacą nawet 4 mld zł za lepszą ochronę w ZUS - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Padlem :E:E:E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza ochrona ZUS. :E

No, na pewno będę czuć się jak VIP mając takie coś. Można chorować. :E

 

W dniu 18.01.2022 o 20:16, mlody_tarnow napisał:


Tusk nie rządzi od 7 lat... a sraka przed nim jak przed Buką z Doliny Muminków.
Afery jego rządu - ośmiorniczki itp. - to są małe piwa przy pinokio i spółce.
W III kwartale tego roku wyjdą wszystkie nieudolności tego nierządu co zobaczymy w portfelach. Wszyscy, bez wyjątku. Jak dociśnie tych najbiedniejszych i najbardziej naiwnych to będzie miód na moje oczy.

No co Ty, PO dalej rządzi tylko my tego nie widzimy. Na szczęście PiSiorki dzielnie bronią granic wewnętrznych. :E A aferki przebijające te z PO? Inflacja? A co tam, ciemni wyborcy tego nie widzą, a jak zobaczą to trochę posypią ukradzioną kasą od bogatszych i bardziej zaradnych podatników. Ciemna masa wtedy będzie zadowolona i dalej będą rządzić. :E

Edytowane przez neonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Camis napisał:

"Rzeczpospolita": Rząd wraca do pomysłu pełnego oskładkowania zleceń

Dorabiający na kilku kontraktach zarobią mniej, bo dopłacą nawet 4 mld zł za lepszą ochronę w ZUS - czytamy w "Rzeczpospolitej".

O, to ja byłem przekonany, że ta zmiana weszła wraz z Nowym Ładem, a jednak nie. Ciekawe, czy dadzą też dodatkowy ZUS po stronie zleceniodawcy, jak obecnie w przypadku pracodawcy na UoP. I dodatkowo osobny limit ZUS z każdej umowy. XD Ależ to by był niczym nieskrępowany napływ hajsu do ZUS. Nic tylko się cieszyć, że emerytom się poprawi... oh... wait... pójdzie na ciężko pracujących polityków nad ustawami, żeby zboczeńcy w czarnych sukienkach mogli ukraść więcej ziemi i tam w zaciszu molestować małych chłopców. Mocne słowa, oby komuś żyłka nie pękła. :D

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubeł zimnej wody na głowy sporej części IT, która ostrzy sobie zęby na ryczałt 8.5%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast uprościć system to tak komplikują, że niedługo każda JDG będzie musiała mieć interpretację zatwierdzoną przez 10 biegłych...

Szara strefa wybije jak szambo, to jest pewne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, galakty napisał:

Zamiast uprościć system to tak komplikują, że niedługo każda JDG będzie musiała mieć interpretację zatwierdzoną przez 10 biegłych...

Szara strefa wybije jak szambo, to jest pewne. 

Zawsze sie trafi ktoś, kto bedzie kombinował, nawet przy najlepiej działajacym prawie podatkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Bzdura. Wystarczy uproscic do minimum. 

Czyli, sprecyzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Trepcia napisał:

Bzdura. Wystarczy uproscic do minimum. 

Kombinatorstwo będzie nawet przy uproszczeniu do minimum, bo zawsze będzie dążenie do płacenia mniej. Ja zamierzałem dzielić FV na usługę programistyczną (12%) i projektowanie systemów (8.5%), ale skoro to ma być jednak 15%, to po prostu nic nie podzielę i wszystko pójdzie jako rozwój oprogramowania. Zatem można mnie podciągnąć pod kombinatorstwo, że nie wrzucę ów projektowania pod wyższą stawkę. Po prostu nagle mi wyjdzie, że tylko programuję. :D 

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinatorstwo będzie zawsze, jasne. Tylko że skala tego zjawiska będzie zupełnie inna.

Większy nacisk ze strony państwa = większe kombinowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, aczkolwiek obiektywnie patrząc, ryczałt jest banalny do rozliczenia, jeśli tylko mamy pewność co do stosowanej stawki. Dwie minuty na policzenie ZUS i dochodowego plus kolejne dwie na odliczenie VAT. Koniec. Jedyna trudność, jaką widzę, to wiedzieć, które składki ZUS zmniejszają podstawę opodatkowania dochodowego, a które nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...