Skocz do zawartości
ghostdog

Ulga dla klasy średniej [polski wał]

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Crew 900 napisał:

Ten pieprzony kraj jest przesiąknięty bolszewizmem i nic tego nie zmieni. Jedynie anihilacja pociotków i ich dzieci. 

Jakieś zmiany mogą nadejść gdy pewne pokolenie oddajcie z tego świata. Czy będą to lepsze zamiany???...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MirexPL napisał:

Jakieś zmiany mogą nadejść gdy pewne pokolenie oddajcie z tego świata. Czy będą to lepsze zamiany???...???

Raczej nie, gdyż te stare pokolenie wykształciło następne pokolenie w ten sam sposób.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Crew 900 napisał:

Raczej nie, gdyż te stare pokolenie wykształciło następne pokolenie w ten sam sposób.

Nie powiedziałbym, że osoby w wieku ok 30 lat mają te same poglądy, co ludzie dwa razy starsi. Tak samo nasze dzieci i wnuki mogą mieć własne zdanie, odmienne od naszego. Znam sporo ludzi, którzy z rodzicami i dziadkami o polityce nie rozmawiają, żeby nie popsuć świąt.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adask0 napisał:

Raczej nikt juz nie wierzy naszemu panstwu :E

 

eaeoCtN.png

 

:rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 13:21, MirexPL napisał:

Wielu pracodawców z góry nakłaniali do rezygnacji.

U nas od razu zapowiedziano, że każdy kto się zapiszę do ppk ma 5% z premii uznaniowej potrącone. Nikt się nie zapisał. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus dla firmy za szczerość :E

Większość firm/pracodawców jednak potrafi liczyć i jak coś im się nie opłaca to tak czy siak odbiją sobie to czy na wysokości premii czy przyszłych podwyżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, smilehunter napisał:

U nas od razu zapowiedziano, że każdy kto się zapiszę do ppk ma 5% z premii uznaniowej potrącone. Nikt się nie zapisał. 

15 godzin temu, lukadd napisał:

Plus dla firmy za szczerość :E

Większość firm/pracodawców jednak potrafi liczyć i jak coś im się nie opłaca to tak czy siak odbiją sobie to czy na wysokości premii czy przyszłych podwyżkach.

Jak dla mnie to nie jest szczerośc, a mobbing. Jedno to wyrównanie budżetu przy podwyżce, a drugie oscentacyjne straszenie ludzi konsekwencjami za skorzystanie z czegoś, do czego się ma prawo.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

Jak dla mnie to nie jest szczerośc, a mobbing. Jedno to wyrównanie budżetu przy podwyżce, a drugie oscentacyjne straszenie ludzi konsekwencjami za skorzystanie z czegoś, do czego się ma prawo.

Dokładnie, kiepsko to świadczy o tej firmie, i według mnie popełnili przestępstwo. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Typowy januszex, znienawidzony prywaciarz. Premia uznaniowa to żadne prawo. Na umowie ani słowa o niej. Dziś masz, jutro nie. Widzimisie pracodawcy. 

Edytowane przez smilehunter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5% potrącone z uznaniowej premii zamiast 1,5% od całej pensji miesiąc w miesiąc, rok w rok - mój cebulokalkulator podpowiada mi, że ktoś tu się przestraszył bezpodstawnie :E


ile tej premii uznaniowej macie ? jest miesiąc w miesiąc ?
 

 

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 12:05, DjXbeat napisał:

U mnie system PPK w pracy się nie przyjął pomimo, że warunki były dość "korzystne" dla pracownika bo wpłacając obowiązkowe 2% miesięcznie, pracodawca wpłacał 4%. Ludzie wolą jednak sami oszczędzać ;) 

U mnie brali tylko sam podatek, w obu firmach co pracowałem (branża górnicza) i dawali od siebie jakoś 4%. Facet nawet na szkoleniu ze związków zachęcał, że to nasze pieniądze i musimy o nie walczyć, etc. Błazen.

Ja jako jedyny z całego oddziału nie chciałem się zapisać do tego typu rzeczy, ba, w niczym nie jestem. Dziwnym trafem mam największą wypłatę miesięcznie :) 

49 minut temu, mlody_tarnow napisał:

5% potrącone z uznaniowej premii zamiast 1,5% od całej pensji miesiąc w miesiąc, rok w rok - mój cebulokalkulator podpowiada mi, że ktoś tu się przestraszył bezpodstawnie :E

 

Ja 20-40%, najwięcej w tym roku 60%, ale mam niską stawkę brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 13:21, MirexPL napisał:

Wielu pracodawców z góry nakłaniali do rezygnacji.

Bo jest korzystne dla pracowników i państwa, niekorzystne dla pracodawców 

W dniu 3.07.2022 o 21:00, adask0 napisał:

Raczej nikt juz nie wierzy naszemu panstwu :E

Ja też nie wierzę dlatego co miesiąc wypłacam pieniądze i monitoruję w tej sprawie sytuację ustawową na bieżąco 

W dniu 4.07.2022 o 17:30, smilehunter napisał:

U nas od razu zapowiedziano, że każdy kto się zapiszę do ppk ma 5% z premii uznaniowej potrącone. Nikt się nie zapisał. 

To inna sprawa xD

4 godziny temu, King Arthas napisał:

U mnie brali tylko sam podatek, w obu firmach co pracowałem (branża górnicza) i dawali od siebie jakoś 4%. Facet nawet na szkoleniu ze związków zachęcał, że to nasze pieniądze i musimy o nie walczyć, etc. Błazen.

Ja jako jedyny z całego oddziału nie chciałem się zapisać do tego typu rzeczy, ba, w niczym nie jestem. Dziwnym trafem mam największą wypłatę miesięcznie :) 

Ja 20-40%, najwięcej w tym roku 60%, ale mam niską stawkę brutto.

Jak oddasz do ppk 2% to na pensji wyjdzie ci mniej niż koledze który ma taką samą pensje ale nie jest w ppk , tyle że ty wypłacisz pieniądze ( a konkretniej sprzedasz państwu akcje a oni ci puszcza przelew pieniędzy na konto bankowe ) z konta ppk i wtedy to ty masz wyższą pensję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 13:21, MirexPL napisał:

Wielu pracodawców z góry nakłaniali do rezygnacji.

U mnie wręcz przeciwnie. Z góry wyszli z najlepszą opcją dla pracowników. 

W dniu 4.07.2022 o 17:30, smilehunter napisał:

U nas od razu zapowiedziano, że każdy kto się zapiszę do ppk ma 5% z premii uznaniowej potrącone. Nikt się nie zapisał. 

To tylko pokazuje jakie podejście ma pracodawca do ludzi - nie chciał bym tam pracować. W takiej sytuacji ja bym się zapisał uprzednio zbierając dowody na popełnienie przestępstwa przez pracodawcę i założył bym sprawę w sądzie pracy. Tak dla zasady bo lubię uczciwość. 

W swoim obecnym miejscu pracy parę lat temu miałem konflikt interesów i rozwiązałem go przy pomocy Sądu Pracy. Chodziło o niestosowanie się do swoich obowiązków jakie ma pracodawca względem osób z niepełnym etatem.  Miałem wtedy jeszcze umowę na 3/4 etatu a pracodawca drukując mi 4 miesięczny harmonogram pracy zaznaczył mi w nim cały etat do przepracowania a później gdy miałem mniej obowiązków mówił  "nie przychodź jutro bo jest mniej pracy a Ty masz niepełny etat". Z dnia na dzień wstawiał wolne lub wystawiał do pracy wtedy kiedy chciał i była taka potrzeba a powinien w harmonogramie z góry wyznaczyć mi dni wolne zgodne z umową na 3/4 etaty i się ich trzymać a ewentualne korekty omawiać ze mną. W którymś momencie doszło do sytuacji gdzie wziąłem UŻ i przełożony nie chciał mi go podpisać twierdząc, że ma prawo mi odmówić, że byłem potrzebny itd. Po dość burzliwej dyskusji ostatecznie odmówiłem nawet wypisania UŻ za ten dzień w którym nie pojawiłem się w pracy bo nie wiem czy ten dzień w którym wezwał mnie do pracy był dniem dla mnie pracującym czy też nie. W harmonogramie niezgodnym z moją umową tego nie określił :) Przełożony skwitował tylko, że moja wiedza gra na moją nie korzyść więc mu odpowiedziałem, że kto inny to oceni :)   Sąd pracy bez żadnych ceregieli uznał, że pracodawca łamie prawo osób z niepełnym etatem i nie stosuje się do obowiązującego prawa. Od tego momentu wszyscy mieli prawidłowe harmonogramy a pracodawca musiał się do niego dostosować i wszelkie zmiany omawiać z pracownikami często prosząc ich o przyjście do pracy ale bez nacisku :) 

Przełożony popracował jeszcze z pół roku i się zwolnił bo nie wytrzymał - jak to kierownik musi chodzić i prosić się ludzi o przyjście do pracy :E . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz być wyjątkowo niezastąpiony, bo w 99% przypadków znaleźliby powód, aby się rozstać. Jak lubisz siedzieć w sądzie pracy, to się na ławnika najmij ;) A mówiąc poważnie : pracodawca nie może nakłaniać do tego, aby nie przystąpić do programu i jest za to kara bodajże do 30 000 PLN - ALE - z drugiej strony rozumiem ich, pracodawców, bo to jest kolejny dodatkowy podatek, który się nakłada i który powiększa i tak już niemałe koszty związane z zatrudnieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dodatkowo wpis do świadectwa pracy i powodzenia w szukaniu nowej, chyba, że ukryjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będzie dobrze jak każdy będzie się bał zgłaszać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już dostał wynagrodzenie wyliczane na podstawie polski wał 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator to jedno, a życie to drugie. Jestem ciekaw czy są jakieś problemy lub różnice miedzy wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę, a tym co wylicza kalkulator MF. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory można sobie rozbić o kant tyłka. Nigdy nie zgadzały mi się wypki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zgadzały, co niby tam ma się nie zgadzać?

Co najwyżej można samemu zapomnieć że pracodawca wliczył tam kilka dodatkowych rzeczy, za dodatki typu multisport też jest podatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ghostdog napisał:

Kalkulator to jedno, a życie to drugie. Jestem ciekaw czy są jakieś problemy lub różnice miedzy wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę, a tym co wylicza kalkulator MF. 

Ja dostałem. Za czerwiec wyszło mi 130zl więcej bez dodatku dla klasy średniej ale ze zmniejszonym podatkiem. Kalkulator wskazywał że jestem 190zl w plecy a wyszło 130zł na plusie. Oczywiście netto.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba coś nie tak, bo te zmiany obowiązują od 1 lipca. 

15 godzin temu, larry.bigl napisał:

Te kalkulatory można sobie rozbić o kant tyłka. Nigdy nie zgadzały mi się wypki. 

Kalkulatory nie uwzględniają potrąceń ( ryczałt na podatek za samochód służbowy do celów prywatnych, stołówka, ubezpieczenie, multisport, komornik ;) czy inne, na które się zgodziłeś ) także baza na pewno się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio linkowany kalkulator IMO nawet podstawę liczy źle. Wyliczona podstawa opodatkowania * 12% - kwota wolna nie daje spodziewanego wyniku zaliczki do US. Dlaczego, skoro niby ruszyli tych 30k?

EDIT: NVM, nie poprawiłem kwoty zmniejszającej dla tych 12%. Wszystko jest ok.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BladyPL napisał:

No ale to chyba coś nie tak, bo te zmiany obowiązują od 1 lipca. 

U mnie nowe zasady obowiązywały już z czerwcową wypłatą wypłacaną na początku lipca.Tak samo było  z Polski Wałem 1.0, który obowiązywał od 1 stycznia. Z grudniowa wypłatą miałem już naliczony dodatek dla klasy średniej i większy podatek zdrowotny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
    • Ten plik , który zaimplementowałem w CRU dla swojego monitora zmniejsza maksymalną częstotliwość monitora z 240 na 230 Hz, a ja dodatkowo ustawiłem blokadę FPS w sterowniku Nvidii na 220 fpsów. I to o dziwo wyeliminowało całkowicie migotanie w moim monitorze przy włączonym G-SYNC.
    • @Badalaman przez przegraną rozumiemy z pewnością: - warunki pokojowe na bardzo złych zasadach np oddanie większej ilości ziem - przegrana militarna i zajęcie przez rosję całej Ukrainy Okupacja i walka partyzancka to już zupełnie co innego... Na tej zasadzie to Polacy nigdy nie przegrali bo robili powstania w czasie zaborów, a w czasie PRL była Solidarność... Ale to już kwestia semantyki...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...