Skocz do zawartości
glen75

Pixma MG 5350S-najprostszy dostep do mechaniki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2022!

Mój syn nie uważał i przy uzupełnianiu papieru w tylnym magazynie wrzucił kawałek plastiku do drukarki. Przy następnym drukowaniu najpierw drukarka wciągnęła papier zupełnie krzywo, po czym zupełnie się zablokowała.

Najpierw udało mi się częściowo usunąć blokujący arkusz po otwarciu pokrywy głowicy, ale drukarka nadal nie chciała drukować i meldowała nadal "korek"(Stau po niemiecku).

Po otwarciu tylnej, dolnej pokrywy z rolkami prowadzącymi (według instrukcji)  mogłem usunąć jeszcze jeden arkusz papieru.

Teraz drukarka znowu drukuje, ale tylko z dolnej kasety i tylko jednostronnie. Każda próba drukowania dwustronnego kończy się ponownym blokowaniem arkusza przy drukowaniu drugiej strony i konieczne jest wówczas ponowne usuwanie zablokowanego arkusza przez tylne otwarcie.

Próby drukowania z tylnego opadowego magazynu kończą się fiaskiem, bo ruch podajnika jest w środku czymś blokowany, prawdopodobnie rym kawałkiem plastiku.

Chciałbym zajrzeć do środka i jeżeli to tylko ten kawałek zawadza i nic nie jest uszkodzone, doprowadzić drukarkę do porządku. A tego mozna dokonać tylko od góry po demontazu scannera, albo może z boku.

Jedyny dokładny opis rozbiórki drukarki w języku niemieckim ze zdjęciami dotyczy niestety MG5350 - nie 5350S- bez displaya i z konsola po lewej.

Czy ktoś z Was miałby jakieś doświadczenie z takim problemem? Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam serdecznie - glen75

Zalaczniki: Dwa zdjecia drukarki

Canon 1a.jpg

Canon 2.jpg

Edytowane przez glen75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi