Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jest to moje pierwsze OC więc proszę o małą wyrozumiałość. Przejrzałem parę poradników w Internecie na temat OC oraz OC tego konkretnego modelu. 

Wykręciłem mój model na 4GHz przy napięciu 1.365V z peak 1.375V na jednym rdzeniu. Pozostałe miały peak 1.369V. Wszystko według programu HWInfo. Temperatura max jaka została zarejestrowana w trakcie testu 1h OCCT to 77C max. Normalnie w trakcie zwykłego użytkowania to 40/50C. Dodatkowo ustawiłem Load Line na poziomie 5 z 8 na płycie MSI B450 Carbon. Podkręcanie typu override.

Przetestowałem CPU w OCCT (1 godzina), cinebench R20 + parę godzin w grze Hearts of Iron 4. Zero crashy wszystko działa jak powinno.

 

W związku z tym chciałem Was prosić o jakiś komentarz. Czy wszystko zrobiłem poprawnie? Czy powinienem zbić napięcie? Czy coś byście dodali? Itd.

 

Edytowane przez NaBu1908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś wszystko dobrze, na moim poprzednim ryzenie 2700x też używałem LLC 5 przy takim napięciu, jest ono bezpieczne na codzień. Temperatura również jest w porządku. Raczej nie idź wyżej z napięciem bo zrobi się ciepło, a przyrosty MHz będą nikłe. Wręcz możesz spróbować obniżyć napięcie jak nie próbowałeś.
1 godzina testowania wypalarką wydaje się mało, ale jak nie wywala gier to okej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie, tak jak Kacpelux pisze, możesz np codziennie o jedno oczko schodzić z napięcia na procku jak nie masz czasu na wygrzewanie go, korzystać z kompa normalnie cały dzień, grać, youtube, filmy, itp itd co tam robisz :) do momentu kiedy wystąpi jakiś crasch, wtedy o dwa oczka w górę z napięciem i spokój masz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się ramem jeszcze jeśli tego nie robiłeś, przy ryzenie to daje mega dużo a dodatkowe 100mhz tyle co nic :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...