Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padła mi karta graficzna w takim leciwym sprzecie

Płyta główna: MSI H97M-E35 (MS-7846)

Pamięć: 2x4GB DDR3 1600 MHz

Procesor: Intel i5-4690 3,5 GHz

Grafika: ASUS Radeon R9 270X 2GB (padła)

Zasilacz: Corsair CX500M, 500W

Dysk: 120GB SSD + 1TB HDD

System: Windows 10 Pro 64 bit

Jaka grafike zaproponujecie + ewentualnie inne ulepszenia, żeby nieco przyspieszyć sprzęta w granicach powiedzmy 1500 złociszy? Macie jakieś pomysły dlaczego grafika padła? Mogła to być wada zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Oczywiscie GTX 1060 6GB a jak troche taniej to RX 570 4GB.

Zasilacz masz dobry, to na pewno nie jego wina. Padla, bo padla, juz troche lat miala.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 1500 zł albo trochę ponadto można mieć używanego GTX 1070. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4690 + 1070 to zle polaczenie, bo karta bedzie ograniczana przez procesor, nie rozwinie skrzydel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale mimo wszystko będzie to chyba najwydajniejsza opcja 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na teraz może i tak, choć dopłata względem 1060 6GB specjalnie wielka nie jest. 

CPU i podstawkę można zmienić z czasem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Gdyby była to i5 z K to mógłby ją  pogonić w cenie w której by śmiało kupił xeona 4/8 wtedy 1070 mogła by od biedy być, tylko koszt jest niesamowity. Do tego autor ma tylko 2x4 wolnego ramu... Tu już inwestycja mija się z celem. A karta padła ze starości po prostu... Pastę możesz wymienić z czystej ciekawości. Za 1500 zł nie dostanie 1070 w tych czasach...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dawno sie nie bawiłem z komputerami i slabo orientuje sie co ile kosztuje. Jak powiększe pule do 3000 to co wtedy mozna zdzialac? Wystarczy na karte, procek i RAM? Znalazłem 1070 za 1499 ;)

Edytowane przez acerzalman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem jak to brzmi, ale troche bys musial jeszcze dolozyc, aby miec najnowsza i5-12400F i uzywanego GTX 1070. 

Natomiast w 3k zmiescimy sie z tez dobrym prockiem i3-12100F.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Za 1500 zł nie dostanie 1070 w tych czasach...

Idzie dorwać tylko trzeba czasami trochę więcej cierpliwości. 

8 godzin temu, acerzalman napisał:

Jak powiększe pule do 3000 to co wtedy mozna zdzialac?

Zakładając 1500 na GPU GTX 1070 z allegro, to i dokładasz do tego i3 10100F, B560 i pamięci 3600 2x8GB. Jeszcze 500 zł Ci zostanie przy takim założeniu. Można dociągnąć do i5 10400F 6 rdzeni i 12 wątków. Zostaje wtedy jeszcze 200 zł. Za 1800 - 1900 zł idzie dorwać na allegro już GTX 1080. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zapomniałem dodać, że nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i nie potrzebuje 100 fpsów w GTA V. Do zakupu używanej karty też nie jestem specjalnie przekonany. Polećcie proszę jakąś grafikę w granicach 1000-1500 i do tego jakiś niezły procek w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe karty są kosmicznie drogie, fabrycznie nowy wydajnościowy odpowiednik 1070 kosztuje ok. 3000zł. Za 1000-1500zł kupisz nowego GTXa 1050 ti, kartę która jest o 20% szybsza od twojego Radeona.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się tylko czy te karty, które były używane do kopania krypto, albo w inny sposób dostawały w kość nie są w dużym stopniu zużyte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To to już wiesz, może trafić na kryprto, możesz trafić na normalną. Karty po krypto, które tam mocno i długo harowały mogą mieć mieć mniejsza wydajność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, acerzalman napisał:

Jak myślicie ile jest wart mój stary sprzęt?

Myślę że w dzisiejszych czasach pytanie ile jest wart jest ciężkim pytaniem bardziej by pasowało czy ktoś to kupi a jak kupi to raczej za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpuść, turbina głośna. Gość pisze że  Nowa ( factory refubrished) co nie oznacza nowej. Do tego brak wzianki o jakiejkolwiek gwarancji, cena o jakieś 400 zł za duża jak na taką wersję, nawet przy obecnych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie rozumieszm, ze taka karta bedzie sie nudzic przy twoim procesorze. To jak posadzic za kierownica nowego BMW jakas babcie - auto szybkie ale bedzie wolno jechac, bo kierowca (CPU) slaby.

W twoim przypadku GTX 1060 6GB to maks. Zamiast niepotrzebnie wydawac za duzo na karte, wymien dodatkowo RAM na 2x8GB 1600MHz.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, acerzalman napisał:

Za kilka dni premiera rx6500xt, może rzuca kilka kart w PL do 1500-1700zł, potem pewnie będzie drożej. Do kopania ta karta nie będzie się za bardzo nadawać, więc w pierwszym dniu powinna być dostępna. Ma mieć wydajność rx5500xt/rx580/590, więc obecnie trochę lepiej niż GTX1060 6GB. Powinieneś na nią zapolować. Czasami na amazonach wrzucają GTX1650 w cenach 1000-1300zł, co obecnie też byłoby dobrą opcją do twojego kompa. 

Edytowane przez xtn
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo AMD potwierdziło że tanio nie będzie. Ja obstawiam min.2 tys na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, daerragh napisał:

Nie rozumieszm, ze taka karta bedzie sie nudzic przy twoim procesorze. To jak posadzic za kierownica nowego BMW jakas babcie - auto szybkie ale bedzie wolno jechac, bo kierowca (CPU) slaby.

W twoim przypadku GTX 1060 6GB to maks. Zamiast niepotrzebnie wydawac za duzo na karte, wymien dodatkowo RAM na 2x8GB 1600MHz.

Haha, niezłe porównanie. Oczywiście rozumeim, dlatego w zamierzam też zmienić kierowce (CPU) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no tak jak wjedzie i7-4790, to inna rozmowa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi