Skocz do zawartości
GodDamniIT

WIN 10 Blue screen of death.. ciężki przypadek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim, nowy rok nie zaczął sie dla mnie zbyt szczęśliwie.. złapałem dawida, a na dodatek mój komputer strzelił focha. Bez zbednej gadki przechodzę do rzeczy. Otóż zaczęło się od tego, że poszedlem do toalety a w miedzyczasie odpalilem fife gdy wrocilem komp był wyłączony i tutaj pojawiło się pierwsze zdziwienie ponieważ zazwyczaj gdy BSOD mi wyskakiwał komputer sie restartował. Stwierdzilem ok mam podkrecony procesor wiec takie cos może sie zdarzyć. Nastepnie odpalilem fife pogralem mecz dwa i wszystko bylo ok dopoki nie wlaczylem opery gx. Odpalilem sobie film na tej przegladarce i pyk BSOD. Odpalilem kompa ponownie ale znowu to samo wiec stwierdzilem że wroce do ust fabrycznych procka ale nic to nie dało.. zainstalowałem aktualizacje windowsa ale to również nic nie dało wiec postanowiłem użyć punktu przywracania i komp chodzil wszystko było ok ale stery do karty graficznej mialem przestarzale wiec z poziomu ge force experience zaktualizowałem je ale wyskoczył mi błąd o nie prawidłowym certyfikacie czy coś.. wiec wylaczylem instalacje pobralem recznie stery z oficjalnej strony i zainstalowałem.. podczas uzywania opery zaczela mi sie sama wylaczac i przy tym zamykała mi wszystkie otwarte karty. I tak ze dwa razy za trzecim wyskoczyl BSOD i już nie byłem w stanie odpalic WIN bo przy ładowaniu wyskakuje za kazdym razem BSOD. Wiec poszedlem w naprawe automatyczna probójac cofnac kompa przez przywracanie systemu i mialem punkty normalnie tylko po wybraniu i przejsciu dalej wyskakiwał mi komunikat o tym że muszę właczyć ochronę systemu na tym dysku.. poszperałem w google i byl poradnik i tam trzeba było wpisac pare linijek do wiersza polecenia. Zrobilem to ale znowu coś wyskoczyło tym razem juz nie pamietam co bo w miedzy czasie był sylwester.. ? btw po ponownym wejsciu do punktu przywracania, wyboru nie było już żadnego.. lista była zupełnie pusta. Wiec sprobowałem ostatecznej ostatecznosci czyli cofniecie sys do ust poczatkowych ? no i lipa bo ani z dysku ani z chmury nie chcialo sie cofnąć wyskakiwał tylko komunikat „podczas resetowania ust. do stanu poczatkowego wystapil problem. Nie wprowadzono żadnych zmian.” Sorki ze takie to długie ale bardzo mnie ciekawi czy jest to jakiś wirus czy padł mi system z jakiegos powodu ? Chyba nie obejdzie sie bez formatowania glownego dysku i instalacji swieżego systemu..

aa i odinstalowywania aktualizacji również próbowałem ale nic z tego bo również wyskakuje błąd.. 

Pomocy bo zdycham z nudów ?

Płyta głowna msi gaming 3 

proc intel core i5 4670k

16gb Ram Corsair Vengeance 

grafika gtx 1080 od MSI 

dysk ssd 250gb + dwa twarde po 1 tera każdy 

zasilacz xfx xtr 650w gold 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij jedna kosc pamieci i ozbacz czy bedzie dzialac, jesli nie to w ten sam sposob sprawdz na drugiej kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GodDamniIT napisał:

4670k

 

5 minut temu, daerragh napisał:

Wyjmij jedna kosc pamieci i ozbacz czy bedzie dzialac, jesli nie to w ten sam sposob sprawdz na drugiej kosci.

Zrobiłem to i nic to nie dało.. tak samo karte grafiki odpialem i podlaczylem hdmi pod zintegrowana ale nadal nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz drugiego kompa, zeby zrobic sobie jakis bootowalny pendrive z narzedziami diagnostycznymi, najlepiej Win 10 PE Sergei Strelec https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/214-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20220103-english-version.html ? Taki pendrive robi sie programem Rufus, wcisnij alt+e bedac w Rufusie, zeby pokazalo sie bios or uefi i kliknij start.

Nastepnie odlacz wszystko od plyty glownej co sie da, nawet kable od usb, zostaw tylko zasilacz, ram, procesor, myszke i klawiature no i monitor. Wtedy zbootuj Win 10 PE z pendrive i go potestuj, tam jest mnostwo programow do tego. Jesli komp bedzie dzialal normalnie, to przyczyna lezy w ktoryms z odlaczonych podzespolow. Wtedy bedziemy szukac dalej.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, daerragh napisał:

Masz drugiego kompa, zeby zrobic sobie jakis bootowalny pendrive z narzedziami diagnostycznymi, najlepiej Win 10 PE Sergei Strelec https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/214-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20220103-english-version.html ? Taki pendrive robi sie programem Rufus, wcisnij ale+e bedac w Rufusie, zeby pokazalo sie bios or uefi i kliknij start.

Nastepnie odlacz wszystko od plyty glownej co sie da, nawet kable od usb, zostaw tylko zasilacz, ram, procesor, myszke i klawiature no i monitor. Wtedy zbootuj Win 10 PE z pendrive i go potestuj, tam jest mnostwo programow do tego. Jesli komp bedzie dzialal normalnie, to przyczyna lezy w ktoryms z odlaczonych podzespolow. Wtedy bedziemy szukac dalej.

Mam takiego pendrive ktorego wykorzystywałem do instalacji windowsa wiec jest raczej zbootowany. Dobra pozycze kompa od brata i zabieram soe do tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 09:10, daerragh napisał:

Masz drugiego kompa, zeby zrobic sobie jakis bootowalny pendrive z narzedziami diagnostycznymi, najlepiej Win 10 PE Sergei Strelec https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/214-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20220103-english-version.html ? Taki pendrive robi sie programem Rufus, wcisnij alt+e bedac w Rufusie, zeby pokazalo sie bios or uefi i kliknij start.

Nastepnie odlacz wszystko od plyty glownej co sie da, nawet kable od usb, zostaw tylko zasilacz, ram, procesor, myszke i klawiature no i monitor. Wtedy zbootuj Win 10 PE z pendrive i go potestuj, tam jest mnostwo programow do tego. Jesli komp bedzie dzialal normalnie, to przyczyna lezy w ktoryms z odlaczonych podzespolow. Wtedy bedziemy szukac dalej.

Siemanko, udało mi się załatwić kompa niestety ze wzgledu na covid troche sie zeszło.. a wiec tak zbootowałem tego strelec win10 i właśnie mam go odpalonego ale nwm za bardzo co robić.. widze normalnie jakiś pulpit jakies programy wyglada jak normalny system ale nwm jak zdiagnozować komputer. Na razie tylko przekopiowałem pliki z dysku c w razie gdybym musiał stawiac nowego windowsa

Edytowane przez GodDamniIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie spieprzyło totalnie.. nie wiem o co biega ale gdy już zrobiłem pen drive z nowym windowsem oryginalnym oczywiscie i podłaczylem go pod usb komputer wywala blue screena podczas ładowania sie biosa. Pokazuje mi tylko logo MSI chwile potem po raz drugi i uruchamia sie automatyczna naprawa.. po automatycznej naprawie wywala mi BSOD. od razu.. juz nawet nie może wyjść z biosa pierwszy raz takie coś na oczy widzę..

Edit: jakby tego było mało to nagle mi sie pen drive zepsuł ????? podłączam go do drugiego kompa na chwile sie pojawia ikona jakas i znika od razu. O co tu kur… chodzi ?

Edytowane przez GodDamniIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...